Shopify - print on demand - DNS

pepo_999

Well-Known Member
Та така, моя малкия който е на 14 години се е зарибил да прави дизайни и да продава, ще дропшипвам вика. Абе не е дропшип а е иди кво си, ма той си знае неговото.

Направил си е магазин в Шопифай, качил е десетина дизайна и ще почва да прави пачки. Не мога да продавам, искат ми къстъм домейн. Добре бе сине майчин, ети къстъм домейн, регнах му един в Динадот за проба, на ти домейн.

Та на въпроса, какви DNS да му задам на домейна и въобще как ще се свърже тоя домейн с шопифай, че не съм се занимавал и не ми и трабва.

Ако някой се занимава и иска да помогне да драсне как се настройва и как върви по принцип търговията print on demand.
 
в шопифай указанията трябва да има техни ДНС-и които да сложиш в контрол панела в регистъра ти. Може естествено да създадеш и твой ДНС -си , но по добре ползвай техните.
 
Name Server: DNS1.P06.NSONE.NET
Name Server: DNS2.P06.NSONE.NET
Name Server: DNS3.P06.NSONE.NET
Name Server: DNS4.P06.NSONE.NET
Name Server: NS1.DNSIMPLE.COM
Name Server: NS2.DNSIMPLE.COM
Name Server: NS3.DNSIMPLE.COM
Name Server: NS4.DNSIMPLE.COM
Това са ДНС сите на www.shopify.com
 
първото да, не мога да трансферирам домейн при тях преди даминат 60 дена

Untitled.png
 
няма нужда да трансферираш, а иначе си пише какъв е проблема
 
няма нужда да трансферираш, а иначе си пише какъв е проблема
това го гледах онзи ден, четох всичко, добавил съм домейна в профила както си пише и нищо, чакам верифициране - свързване на домейна

интересно, че сменяш днс за да зарежда от новия хост, тук ако става автоматично, то тоя фокус не съм го играл никъде другаде

затова питам ако някой е минал по тоя път да драсне 2 изречения какво е направил
 
Всъщност не ти трябват точно DNS-ите, по-скоро е нужно да насочиш А записът, защото мейлите ще е нужно да ходят другаде, не, че нямат и мейл услуга. И не, че е нужно да ползва домейн мейл, но е препоръчително. Доста онлайн магазини гледам, че ми пишат от @adv.bg, @gmail.bg, @yahoo.bg, но то толкова си и могат де.
 
Всъщност не ти трябват точно DNS-ите, по-скоро е нужно да насочиш А записът, защото мейлите ще е нужно да ходят другаде, не, че нямат и мейл услуга. И не, че е нужно да ползва домейн мейл, но е препоръчително. Доста онлайн магазини гледам, че ми пишат от @adv.bg, @gmail.bg, @yahoo.bg, но то толкова си и могат де.

те тука се изгубих някъде ;)

Влезте във вашият домейн регистър и направете следните промени по DNS записите:

1. Сменете @ или основния A record със следния IP адрес: 23.227.38.32
2. Добавете или заменете www CNAME със storename.myshopify.com (т.е. линка на вашия Shopify магазин, който можете да видите на страницата за настройки на домейни. Не въвеждайте http:// към storename.myshopify.com, когато сменяте www CNAME)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
те тука се изгубих някъде ;)

Влезте във вашият домейн регистър и направете следните промени по DNS записите:

1. Сменете @ или основния A record със следния IP адрес: 23.227.38.32
2. Добавете или заменете www CNAME със storename.myshopify.com (т.е. линка на вашия Shopify магазин, който можете да видите на страницата за настройки на домейни. Не въвеждайте http:// към storename.myshopify.com, когато сменяте www CNAME)
с Cloudflare работил ли си някога?
 
с Cloudflare работил ли си някога?
не, не ми се е налагало, няма и да ми се наложи, опита ми с нета си е тип хоби, работя коренно различна дейност от свързваните тука с форума
 
Най-добре би било някои колега да помогне на лично, ако не се справиш. Не е нжно да добавяш CNAME record.
В домейн регистрара трябва да се добавят просто 2 А записа:
@ А 23.227.38.65
www A 23.227.38.65
Не си спомням да има нещо по-различно спецялно за Shopify.
След това протича процес на пропагация, който може да отнеме до 48ч.
Може да ползваш и https://www.whatsmydns.net/, заз да проследиш как протича процеса на пропагация.
 
Те това

просто 2 А записа:
@ А 23.227.38.65
www A 23.227.38.65

Полето за днс ли се вкарва на разбрах
 
Те това

просто 2 А записа:
@ А 23.227.38.65
www A 23.227.38.65

Полето за днс ли се вкарва на разбрах
Идеално, какво повече? Да, добавя се като запис, ако го няма в домейн мениджмънта от регистранта, и си ти. Но виж какви още записи се искат. Пощата ясно, насочваш към към някой купен хостинг, за да си хостваш мейлите, или си взимаш някакъв търт парти сървис за това. ;)
 
Най-добре би било някои колега да помогне на лично, ако не се справиш. Не е нжно да добавяш CNAME record.
В домейн регистрара трябва да се добавят просто 2 А записа:
@ А 23.227.38.65
www A 23.227.38.65
Не си спомням да има нещо по-различно спецялно за Shopify.
След това протича процес на пропагация, който може да отнеме до 48ч.
Може да ползваш и https://www.whatsmydns.net/, заз да проследиш как протича процеса на пропагация.
това ли е

Untitled.png
 
  • Like
Реакции: Vbb
Да, това изглежда правилно.
Долкото виждам, домейна вече е пропагирал.
Даже вече зарежда и Shopify, оства да се изпълнят и допълнителните от тях инструкции.

 

Горе