sitemap на blogger

danko6

Well-Known Member
Някой може ли да помогне с оправянето на sitemap-а на блог в blogger.
Генерирах един (от тук- http://ctrlq.org/blogger/) и си го добавих и в google tool-а,но сега като забелязах ми излизат следните резултати в google.
При търсене на site:името
ми излиза първи резултат името на блога но не индексиран както е бил празен при самото му създаване.
И
In order to show you the most relevant results, we have omitted some entries very similar to the 1 already displayed.
като ги натисна да ги погледна са индексирани имената на всичките ми статии но под тях пише

A description for this result is not available because of this site's robots.txt – learn more.
Не са индексирани самите статии а по вид /search/label/***

Дали просто му трябва още време за да индексира самия индекс на блога и статиите или нещо съм объркал за да е това обхождане така :?:
 
От: sitemap на blogger

За блогър ползвай следния сайтмап (в случай че броя на постовете ти е до 500):
Код:
сайт/[B]atom.xml?redirect=false&start-index=1&max-results=500[/B]

Ако имаш повече от 500 поста добавяш и този сайт мап (заедно с първия, тоест общо 2 сайтмапа):

Код:
сайт/[B]atom.xml?redirect=false&start-index=501&max-results=500[/B]

Ако постовете са ти повече от 1000 и по-малко от 1500, освен предните 2 сайтмапа добавяш и този:

Код:
сайт/[B]atom.xml?redirect=false&start-index=1001&max-results=500[/B]

и т.н.

Тоест на всеки 500 поста трябва да добавяш нов сайтмап по начина показан горе. Причината е, че стандартния сайтмап включва само последните 26 поста вместо всичките.
 
От: sitemap на blogger

Имах същия проблем и го оправих, като махнах първия ред и след Allow: / оставих един празен ред. След, това го изчаках 24 часада видя какво ще стане и всичко сси дойде на мястото. Ако не оставиш празния ред, като тестваш robot.txt в WMT и показва, че и адреса на SItemap е блокиран от robot.txt.
 

Горе