StatCounter и посещения от Google

happyslacker

New Member
Това са статистиките на една група от сайтове:


Преди да започнете да завиждате, ще ви успокоя. Това не са реални посетители.

Например днес (последния ден от статистиките - за половин ден) има точно 4 уникални посещения - всички други са от IP-та на Google (автоматични или полуавтоматични).

При вас как е - има ли много посещения от IP-та на Google от вида "site:иметонасайта.com име-на-страница-без-разширението-на-файла" (така изглеждат ключовите фрази)?
 
От: StatCounter и посещения от Google

Днес ги преброих - 4 от 95. Останалите 91 са от Google (дошли със заявки "site:subdomain.domain.com име-на-файла-без-разширението"). Може би в нишата, която съм избрал има много конкуренция от България, която докладва на Google... Нали знаете поговорката за казана и охраната му ;)
 
От: StatCounter и посещения от Google

за форекс или за парти пилс става въпрос?
 
От: StatCounter и посещения от Google

В сайтовете за Форекс не съм забелязвал такива посещения.

Има ги най-много в сайтовете за избелване на зъби (за тях е статистиката, която дадох по-горе).

Също така се наблюдават в сайтовете за билкови продукти за подобряване на ерекцията и х_пчета за парти, но не са толкова много.
 
От: StatCounter и посещения от Google

Забелязал съм завишени данни при StatCounter спрямо другите броячи, но не съм се задълбочавал.
 
От: StatCounter и посещения от Google

И аз съм ползвал преди Statcounter, но съм нямал никакви такива посещения от такива ботове.
 

Горе