US хостинг + lang="bg" или BG хостинг?

radev

Well-Known Member
Добре

Нека да разгедаме няколко случая:

Сайт с .ком домейн примерно. На сървър в САЩ, доунтайм 0.00001%, яка скорост, собствено IP..не знам си кво, гъзария.. и т.н...
В хтмл-а слагам lang=bg

Сайт s .bg домайн хостнат в някой МегаХостинг.бг от сегашните гаражни БГ хостинги. Ъптайм 0.00001%

Кое е за предпочитане, че да е по-добре локално за БГ

Айде добре, нека приемем, че хостинга е БГ, но също е много як, пак собнствени ИП-та не знам си кво...

Нямам ли право да хоствам където искам и просто да оказвам какъв ми е зика и каква ми е геозоната.

Плюс това вече в Уебмастър Туулс при Сайтмап-а си имаме и опцията да зададем държава. Цъкнал съм това само на един сайт. Мина доста време, не виждам особени разлики май. С другите сайтове за сега задържам.
 
на теория като зададеш нямаш нямаш пробелми (аз не съм задал).... отново на теория го решава натурално ако не е зададено в уебмастър туласа... форума е хостнат в чужбина ком-е и ако искаш ми вярваи но последният един месец си седи с ланг ен (моя грешка като прочетох тази тема се сетих че съм забравил да го сменя и го оправих) и си се ранква прилично за бг просто този фактор не е чак толква важен затова не виждаш нищо особено

на хостинг компаниите много им се иска това да е важен фактор ( тои е много важен но за лаив.ком дето в бг не се ползва) за да те щавнат дебело за "хостинг" моето наблюдение е че ефекта от локалният хостинг е дотолкова минимален че може да се пренебрегне
 
Последно редактирано от модератор:
Стигаме пак до лозунга

Контента му е майката на всичко! :d

Мерси!


ЕДИТ:

ся се сетих.. Да кажем, че сайтчето е малко. Има по 10 изречение на страничка и две снимки на кръст. Нещата не са като един нагрухан форум в който се бълва постоянно на някакъв кирилски език, в който lang-а няма значение хич.
Обаче 90% от сайтовете не могат да се похвалят с такова приемущество.
На дребно всичко е по-сложно


ЕДИТ:

Като ти го прочетох пак се замислих за това.
Казваш локалния хостинг е се тая. Обаче ако локалния ми хостинг е през половината време прецакан и в Туулката видя половината URL-а набити с Network Unreachable и сърцето ми скърца.
Тук вече излязох от ГЕО темата, и влизам в ъптайма и скоростта.
И човек да е.. писва му... Кво да говорим за робота
 
Последно редактирано:
по принцип големият проблем е че на Гугъл беше че алгоритмично им е трудно да решът дали сайта ти на англииски е за сащ, ук, австралия, канада... и още няколко страни в които е англииски официален език. Поне преди години съм чел такива неща че в гугъл ко.ук излизат доста американски резултати....... от тук нантатък навлизаме в сверата на хипотезите......

Предполагам и затова са дали предимство в локалият сърч на локални домеини с локален хостинг но тогава нямаше в уебмастър тулса да се задава страна както и не беше разпространена употребата на metatag с допълинелно пояснение

Код:
<meta name="Language" content="en-gb"/>
за бг не е точно така ситуацията затова този жокер е сравнително неосезаем сравнено с какъвто би бил за някои УК сайт на точка ком след като му се зададе че е за УК
 
Последно редактирано от модератор:
Само дето май има разликите в езика са по-големи от англииския и американския..

Мерси, coolice.. кажи за бъгавите сървъри ко искаш нещо.
 
Само дето май има разликите в езика са по-големи от англииския и американския..

Мерси, coolice.. кажи за бъгавите сървъри ко искаш нещо.
аз казвам че за БГ няма проблеми.
А ще кажа за 1000 път - имам сайт с .at и се ранквам добре за думи на БГ като съдържанието му е на БГ
 

Горе