Web сайт към Android App - как най лесно да се направи?

Fix

New Member
Здравейте,

Искам да се поблъскам малко с програмирането за Android и по конкретно прехвърлянето на Web сайт към Андроид приложение. Виждам, че някои хора, тук във форума, имат App към сайтовете си и ми стана интересно кой подход е най-лесен.
Познавам вече добре и съм работил с респонзив фронт-енд и мисля, че ми е време да мина на другото ниво - създаване на приложения за Android (в последствие и за iOS). Подготвих се, преди да задавам глупави въпроси, за това ще ви попитам директно за подхода, който ми се върти в главата. А вие ще кажете, дали правилно съм се насочил. Подхода, който си мисля да използвам е следния:
- Създаване на десктоп (или респонзив) сайт
- Създаване на супер опростен мобилен, респонзив сайт, който да обслужва приложението
- Създаване на обща база данни и за двата сайта (всъщност дизайна)
- Създаване на супер елементарно Android-приложение, което да зарежда мобилния сайт

Каква е целта? Целта е приложението да зарежда директно първа страница на мобилния сайт. БД ще е само една, която обслужва и двата сайта.
Видях, че има клас WebView, който с loadUrl() да зарежда първата страница, след което навигацията в сайта да си става директно от мобилния сайт. Т.е. да не използвам Android API, за да създавам потребителски интерфейс, да се свързвам с ДБ, да кеширам сесии и т.н..
Какво мислите по въпроса? Правилно ли съм се насочил?
 

Горе