WordPress превод

harkon

New Member
Може би има подобна тема, но не я открих.
Как превеждате менютата във вашия блог и някой ползва ли това?
При мен не даде резултат.
 
Първо, какво точно разбираш под менютата? Готовите джаджи като календара и т.н. или?
Горното е най-правилния вариант. Т.е. слагаш bg_BG.mo файла в папка wp-content/languages/ и в wp-config.php това - define ('WPLANG', 'bg_BG');
Виж ако ползваш някоя специфична тема, може да се наложи да се превеждат допълнително нещата. Възможно е някъде да има и хардкоднати стрингове.
Ако дадеш някакви линкове към темплейт/сайт по който работиш в момента, най-вероятно ще бъда по-полезен.
 
От: Re: WordPress превод

Първо, какво точно разбираш под менютата? Готовите джаджи като календара и т.н. или?
Горното е най-правилния вариант. Т.е. слагаш bg_BG.mo файла в папка wp-content/languages/ и в wp-config.php това - define ('WPLANG', 'bg_BG');
Виж ако ползваш някоя специфична тема, може да се наложи да се превеждат допълнително нещата. Възможно е някъде да има и хардкоднати стрингове.
Ако дадеш някакви линкове към темплейт/сайт по който работиш в момента, най-вероятно ще бъда по-полезен.
Направих всичко това, преди да пусна темата, но не видях промяна. Писах ти на ЛС за кой блог става въпрос и какво трябва да се промени. Благодаря за помощта!
 
От: WordPress превод

Обикновено ако темата или джаджите не са преведени /т.е не става с българската версия на wordpress/ - търсиш .pot файл в контрол панела и превеждаш. При мен се налага например с темите на Genesis Framework.
 
От: Re: WordPress превод

Ако дадеш някакви линкове към темплейт/сайт по който работиш в момента, най-вероятно ще бъда по-полезен.
Пич, ти си страхотен. Стана. Промениха се доста неща на Български, след като добавих новото съдържание в папка languages. Благодаря, че ми помогна на ЛС.
 
Re: От: Re: WordPress превод

Пич, ти си страхотен. Стана. Промениха се доста неща на Български, след като добавих новото съдържание в папка languages. Благодаря, че ми помогна на ЛС.

Виждам, че нещата вече са по-четливи. За останалите - ще трябва да си ги допреведеш. Говоря за неща като
Код:
#: archives.php:18
#: links.php:29
#: page.php:12
#: single.php:20
#: twitter.php:19
msgid "Go to comments"
msgstr ""
Тук явно човека, който е превеждал темплейта е свършил нещата от части и за това има някои стрингове които са останали непреведени.
В този случай, можеш да ползваш PoEdit за да отвориш .po файла на темплейта, да си допреведеш останалите неща и да генерираш .mo файла, който трябва да го качиш в wp-content/themes/the-name-of-the-theme/languages/bg_BG.mo
 
От: Re: От: Re: WordPress превод

Тук явно човека, който е превеждал темплейта е свършил нещата от части и за това има някои стрингове които са останали непреведени.
В този случай, можеш да ползваш PoEdit за да отвориш .po файла на темплейта, да си допреведеш останалите неща и да генерираш .mo файла, който трябва да го качиш в wp-content/themes/the-name-of-the-theme/languages/bg_BG.mo
Благодаря, но харесах много това и засега ще работя с него. :)

screenshot-1.png
 

Горе