XML за Dynamic remarketing

charka

Member
Здрасти банда!
Някой занимавал ли се е и има ли представа кой може да ми помогне със сетъпа за динамичен ремаркетинг в Гугъл?
Отворен съм за предложения, нямам никаква представа как се правят нещата и предпочитам някой компетентен да го направи.

Тематиката на сайта е автомобилна, подготвена е гугъл реклама.
Това е сайта - nastarta-shop
 
Ами виждам че имаш GTM плъгин инсталиран.
Най-вероятно проблема е че имаш повече от един пуснат, или не си го настроил коректно.
С други думи, имаш повече от един код за GTM:

Capture.PNG

Иначе не видях да има проблем със самия код.

Отделно, за да работи това, трябва продуктите да са ти видими зa Google през продуктов feed.
Настроил ли си го това в Google акаунта си?
 
Привет, колегата над мен явно си няма много на идея от динамичен ремаркетинг, за да имаш динамичен ремаркетинг, трябва да имаш добре настроен Google Tag Manager + eCommerce настройки на аналитикса и добра еко система между Ads, Tag, Analytics това се прави от някой със опит в рекламите, след това се правят аудитории и автоматично зареждане за да гони потребителите след изход от сайта и да предлагат продукти който е разгледал, кода е едно на ръка ако искаш качествен динамичен ремаркетинг, ако искаш ние можем да направим цялата настройка и отнема 4 дни, също ще поддържаме за 12 месеца напред безплатно кодовете и промените.
Надявам се, да съм Ви помогнал! :)

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, колегата над мен явно си няма много на идея от динамичен ремаркетинг, за да имаш динамичен ремаркетинг, трябва да имаш добре настроен Google Tag Manager + eCommerce настройки на аналитикса и добра еко система между Ads, Tag, Analytics това се прави от някой със опит в рекламите, след това се правят аудитории и автоматично зареждане за да гони потребителите след изход от сайта и да предлагат продукти който е разгледал, кода е едно на ръка ако искаш качествен динамичен ремаркетинг, ако искаш ние можем да направим цялата настройка и отнема 4 дни, също ще поддържаме за 12 месеца напред безплатно кодовете и промените.
Надявам се, да съм Ви помогнал! :)

Поздрави,
Станимир И
Какво точно съм казал грешно?
 
Може би не си зададох въпроса правилно. Искам динамичния ремаркетинг да е от този, който показва на потребителя продукта, който е гледал вече.

Станимир И мисля че говори именно за това нещо.
 
Може би не си зададох въпроса правилно. Искам динамичния ремаркетинг да е от този, който показва на потребителя продукта, който е гледал вече.

Станимир И мисля че говори именно за това нещо.

Привет, за да направиш преследване на потребителят към последно разгледани продукти от него или предложения спрямо последният продукт, тип въртележка, ще ти трябват настройки към Google, след това каталог зареден в Бизнес данни, тогава пускаш реклама която да преследва потребителите, това нещо се прави само от човек със опит ако искаш да е както трябва, само към сайта и добавяне на тагове няма да стане :).

Поздрави,
Станимир И
 
Ясно! А като качиш csv-то в business data-та как да стане така, че автоматично да актуализира наличните продукти, без да трябва постоянно да обновяваш csv
 
Ясно! А като качиш csv-то в business data-та как да стане така, че автоматично да актуализира наличните продукти, без да трябва постоянно да обновяваш csv

Привет, просто трябва да имаш експорт, който при повикване да генерира заявка за продуктите и да изкарва .xml или .csv, но само със това няма да стане, като цяло виж каква платформа ползваш и намери модул за нея :)

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, просто трябва да имаш експорт, който при повикване да генерира заявка за продуктите и да изкарва .xml или .csv, но само със това няма да стане, като цяло виж каква платформа ползваш и намери модул за нея :)

Поздрави,
Станимир И
Да, продуктов feed се нарича това, освен таг функциите и това ти трябва.

Така и не каза какво грешно съм написал.
 
Да, продуктов feed се нарича това, освен таг функциите и това ти трябва.

Така и не каза какво грешно съм написал.

Привет, грешно е за въпроса, показал си снимка за таговете, цитирам: "Най-вероятно проблема е че имаш повече от един пуснат, или не си го настроил коректно.". Проблема не е само от Tag Manager, от снимката се вижда че няма аттрибути за ремаркетинг и дори няма стартиран ремаркетинг, Tag manager не е само за ремаркетинг....

Поздрави,
Станимир И
 
Привет, грешно е за въпроса, показал си снимка за таговете, цитирам: "Най-вероятно проблема е че имаш повече от един пуснат, или не си го настроил коректно.". Проблема не е само от Tag Manager, от снимката се вижда че няма аттрибути за ремаркетинг и дори няма стартиран ремаркетинг, Tag manager не е само за ремаркетинг....

Поздрави,
Станимир И
Затова казах: "или не си го настроил коректно"
 
А дали някой би се хванал със задачата да ми експортне на CSV продуктите, за да се качат в Гугъл. Попринцип мога да си ги експортна и аз, но има някакви специфики в това начинание и съобразяването с колоните, затова предпочитам някой компетентен да го направи
 
А дали някой би се хванал със задачата да ми експортне на CSV продуктите, за да се качат в Гугъл. Попринцип мога да си ги експортна и аз, но има някакви специфики в това начинание и съобразяването с колоните, затова предпочитам някой компетентен да го направи
Export от каква система?
 
От Woocommerce
Мисля че това ще ти свръши работа: https://www.wpallimport.com/tour/woocommerce-google-shopping/
Как се ползва: https://wpmayor.com/how-to-export-woocommerce-products-to-google-merchant-center/

Най-скъпия вариант е 200$: https://www.wpallimport.com/pricing
което едва ли ще е по-скъпо от това програмист да ти направим автоматичен експорт, който се ъпдейтва веднъж на 24 часа да кажем.

Ако все пак искаш нещо изцяло custom за export-a, драсни едно ЛС.
 

Горе