Къде държите парите си?

Къде държите парите си?

  • В банкова сметка

    Votes: 63 49.6%
  • Под дюшека

    Votes: 17 13.4%
  • Личен сейф

    Votes: 6 4.7%
  • Инвестиции

    Votes: 24 18.9%
  • Друго (споредете в темата)

    Votes: 17 13.4%

  • Общо гласове
    127
От: Къде държите парите си?

Аз в себе си пари не държа, понеже познавайки се ще ги похарча за каквато глупост ми дойде на ум. Иначе си имам едни спестявания, с които се опитвам да си ширя бизнеса, няма да коментирам колко успешно/неуспешно :D и те така те. Преди ги държах пари на всякакви скришни места, което си има своите плюсове, понеже от време на време намирам някоя друга забравена банкнота. :D
 
От: Къде държите парите си?

Трябва да се използва свойството на парите да рабоят за теб, а не ти да работиш за тях. Но точно това е трудната част, да намериш правилния начин, твоите пари и спестявания да се завъртят и да работят за теб. Ако само стоят и отлежяват, няма никаква полза. Трябва да се въртят, за да носят дивиденти. Въпроса е как да стане най-добре според възможностите на всеки :)
 
От: Къде държите парите си?

Трябва да се използва свойството на парите да рабоят за теб, а не ти да работиш за тях. Но точно това е трудната част, да намериш правилния начин, твоите пари и спестявания да се завъртят и да работят за теб. Ако само стоят и отлежяват, няма никаква полза. Трябва да се въртят, за да носят дивиденти. Въпроса е как да стане най-добре според възможностите на всеки :)

То и като си стоят, си губят стойността :)
 
От: Къде държите парите си?

Щом се задържат пари, значи е добре работата. Вие за криза не сте ли чували :p я почвайте да харчите, че да вдигнете малко икономиката на страната. Хората се чудят как да вдигнат заплати и пенсии, вие пари кътате :evil: марш в магазините и всичко за ядене и пиене :lol:
 
От: Къде държите парите си?

Щом се задържат пари, значи е добре работата. Вие за криза не сте ли чували :p я почвайте да харчите, че да вдигнете малко икономиката на страната. Хората се чудят как да вдигнат заплати и пенсии, вие пари кътате :evil: марш в магазините и всичко за ядене и пиене :lol:

Харченето на пари за иедене и пиене не е решението :) Това би дало само моментен тласък. Трябва да се вложат в нещо, което да носи трайни ползи за всички като цяло. Някакво производство нещо, което да създава пари. Нови технологии, иновативни продукти нещо такова.

Пък и кой е казал, че ние имаме пари :D Ние само си обсъждаме варианти :D
 
От: Къде държите парите си?

Така е, мечтите поне са безплатни. Иначе се инвестициите съм съгласен, но за съжеление държавата не ги толерира и гледа да ти съсипе бизнеса, за да кретат големите предприятия и да има монопол. Не случайно всички печеливши заводи се затвориха и приватизираха, а и занапред не виждам оправия. Иедене, пиене и сгодни женички му е майката :D
 
От: Къде държите парите си?

Ето и в този дух, един интересен виц/разказ:

- Питал царя приближени царедворци - какво прави народа - а те му отвръщали, че се бунтуват и псуват царя.
Тогава той заповядал - вдигай данъците.
След време пак питал царедворците какво прави народа - те пак му отговорили, че се бунтуват и са много недоволни - а той пак казал - вдигай данъците.
След време като попитал пак как е народа, царедворните отвърнали народа яде и пие и пет пари не дава за данъците.
Тогава за голяма изненада на царедворните, царя много се изплашил и наредил веднага да свалят данъците, защото работите не отивали на добре.
 
От: Къде държите парите си?

Нашия цар е в Испания, прибра си имотите и "оправи" България :lol: ето още 1 подобен виц, малко извън темата, ама в скоро време ще е реалност.

Отива един човек при доктора и му вика: Докторе, помагай, насирам се и нищо не мога да направя. Писна ми вече!. Доктора се позачудил, бръкнал в чекмеджето, написал му рецепта с хапчета и го изпратил. След 2 седмици случайно се засичат на улицата и доктора пита пациента: Какво стана, имат ли ефект хапчетата. А ония отвръща: А бе докторе, пак се насирам ама вече не ми пука :p

Че и ние скоро ще сме така. Ще се гърбим и няма да ни пука, че управляващите ни използват
 
От: Къде държите парите си?

Много тематичен виц...А иначе съветът ми е да си държите парите под юргана :D
 
От: Къде държите парите си?

Някой инвестира ли в златни монети ?

Аз съм се замислял за монети/кюлчета, но никак не ми харесва разликата между купува/продава курса. В смисъл такъв, че ако си купя 5 гр кюлче (купува:298.00, продава:343.00) и цената се запази, аз вече съм 45 кинта назад :)
 
Re: От: Къде държите парите си?

Аз съм се замислял за монети/кюлчета, но никак не ми харесва разликата между купува/продава курса. В смисъл такъв, че ако си купя 5 гр кюлче (купува:298.00, продава:343.00) и цената се запази, аз вече съм 45 кинта назад :)

Мой приятел колекционира монети, лимитирани банкноти, някакви юбилейни златни плочки / килчета / икони. И за има няма 1-2 години им се вдигна стойността доволно. Но той го прави, защото му е хоби, инвестиционно не гледа на нещата, макар че трябва. :)

Сигурно има едно 5К вложени в такива инвестицийки. ;) идеята му е да купуване нещо, което да е ценно поради рядкостта му. А дали ще е златно или сребърно или просто медно, това май не го гледа много много. ;)
 
От: Re: От: Къде държите парите си?

И за има няма 1-2 години им се вдигна стойността доволно.

Аз гледам на златото по-скоро като сигурна инвестиция, а не инвестиция с цел печалба. В момента цената му е доста висока, но от една страна при всичките тези пари които се печатат в момента може да скочи още. От друга страна цялото злато изкопано до момента е с размерите на един куб със страна 25 метра (т.е. не е толкова много) и спекулацията със цената не може да продължава до безкрай.

Абе не знам, някой по-запознат да каже.
 
Re: От: Re: От: Къде държите парите си?

Аз гледам на златото по-скоро като сигурна инвестиция, а не инвестиция с цел печалба. В момента цената му е доста висока, но от една страна при всичките тези пари които се печатат в момента може да скочи още. От друга страна цялото злато изкопано до момента е с размерите на един куб със страна 25 метра (т.е. не е толкова много) и спекулацията със цената не може да продължава до безкрай.

Абе не знам, някой по-запознат да каже.

Да, златото е както инвестиция, така и може би като нещо като ликвиден инструмент. Няма да се направят много печалби, освен ако не играеш с този тип стока в краткосрочни интервали - когато усещаш, че е превишило цента си, да продаваш и при падане (ако има такова, че последно време не съм наблюдавал) да купуваш, пак с цел да продадеш като мине определена стойност. ;)

И аз ще се радвам някой по запознат да сподели, особено такъв който оперира със злато нон стоп. ;)
 
От: Къде държите парите си?

Аз съм се замислял за монети/кюлчета, но никак не ми харесва разликата между купува/продава курса. В смисъл такъв, че ако си купя 5 гр кюлче (купува:298.00, продава:343.00) и цената се запази, аз вече съм 45 кинта назад :)

Така е. Но ако имаш 300лв кеш, след 3 години инфлацията ще е изяла повече от 43-те лева :)
 
От: Къде държите парите си?

Аз лично предпочитам в банка, но ми е интересно в каква валута предпочитате да са ?

Ако искаш стабилна валута от държава с малка задлъжнялост, ти давам хинт веднага - скандинавски крони, било то норвежки или шведски. Ако си склонен на премерени рискове може да пробваш във взаимен фонд - при по-рисковите може да си докараш до 10% доходност годишно.
 
От: Къде държите парите си?

Точно сега във взаимен фонд - когато е твърде вероятно да се случи поредното спукване на балона с акциите...
 
От: Къде държите парите си?

Точно сега във взаимен фонд - когато е твърде вероятно да се случи поредното спукване на балона с акциите...

Той балона че пак ще се спука това е ясно, въпроса е колко са ти дългосрочни плановете... Иначе взаимните фондове използват облигации и акции в някакви пропорции според риска, но наистина по-рисковите играят предимно с акции :) Добре е да се има предвид.
 

Горе