Къде държите парите си?

Къде държите парите си?

  • В банкова сметка

    Votes: 63 49.6%
  • Под дюшека

    Votes: 17 13.4%
  • Личен сейф

    Votes: 6 4.7%
  • Инвестиции

    Votes: 24 18.9%
  • Друго (споредете в темата)

    Votes: 17 13.4%

  • Общо гласове
    127
От: Къде държите парите си?

Ако искаш да оцелеят, трябва да ги държиш на повече места. Най-голямата част от парите я превръщам в нещо материално (най-често в техника). Естеството на парите е илюзионно. Ако продължително време ги държиш в основното (естественото) им състояние, има опасност да загубят способността си да преминават в материално/видимо, т.е. такова дето може да го пипнеш. Инфлацията е гладна. Хартията струва евтино (последно когато гледах - 7 ст. за кг).
 
От: Къде държите парите си?

Инвестиция в техника признавам само, ако а) техниката носи пари, б) техниката носи голямо удоволствие
Нали се сещаш че след покупка на техниката тя поевтинява на 30% веднага.
Имоти и бизнес, имоти и бизнес, имоти и бизнес...
 
От: Къде държите парите си?

Лично аз предпочитам използвам старият сейф на бащата няма кои да бутне там защото е 7см плътна стомана самият сейф тежи 25-30кг :D но вече понеже парите намаляха също и работата ми и вече ако са само 200-250лв си ги пъхам в портмонето а ако са над 250лв ги слагам или в банковата ми сметка или в горе споменатото сейф-че
 
От: Къде държите парите си?

Лично аз предпочитам използвам старият сейф на бащата няма кои да бутне там защото е 7см плътна стомана самият сейф тежи 25-30кг :D но вече понеже парите намаляха също и работата ми и вече ако са само 200-250лв си ги пъхам в портмонето а ако са над 250лв ги слагам или в банковата ми сметка или в горе споменатото сейф-че
като каза, че е 7 см плътна стомана викам сега ще каже че е няколко стотин кг.

да знаеш - ако дойда да крада у вас ще го взема целия :D :D
 
От: Къде държите парите си?

Идвай! :p ще те посрешнат 4 род вайлера и 2 дакелчета :p и ще пием по едно студено уиски с една енергийна напитка "Shark" :D за род вайлерите се бъзикам но мисля да си вземам 2 родвайлера и в момента им строя колиби в двора! и вече няма смисъл да ангажирам бащата да плаща за СОТ ;d
 
От: Къде държите парите си?

Ами в евро, в лева или в нещо друго ги държите? Ако фалира държавата какво ще правим :)
 
От: Къде държите парите си?

Инвестиция в техника признавам само, ако а) техниката носи пари, б) техниката носи голямо удоволствие
Нали се сещаш че след покупка на техниката тя поевтинява на 30% веднага.
Имоти и бизнес, имоти и бизнес, имоти и бизнес...
Купувам само неща дето ми влизат в употреба. Иначе за твърди инвестиции недвижимото имущество (имоти) е може би най-сигурно освен в случай на война или бедствие.

П.П.:
На мен техниката ми носи и пари и много удоволствие, така че май метода ми отговаря и на двете ти изисквания.
 
Последно редактирано:
От: Къде държите парите си?

За съжаление все ошще и мойте средтства не са с достатъчна големина за инвестиции, за тва си ми стоят на бюрото да ми ухаят чед не ми се хачрчи за ароматизатор.
 
От: Къде държите парите си?

В буркани в мазето. :) Лошото е, че пандите на гугъл огладнели и ми атакували мазата и отворили бурканчетата да похапнат. :D
 
От: Къде държите парите си?

Добре де. Ами ако ви блокират сметката поради една или друга причина (както се случи ся с доста фирми, заради закъснялото им подаване (то не е закъсняло ами са го подали последни ден) на декларация за подновяване или там каквото беше) и останете без пари? Поне на 2 места трябва да имате скътани пари за екстремни случаи (наскоро ми попадна Iphone 4 на 3 месеца за 350 лв. с остатъчна гаранция от познат който си сменяше телефоните с нови през седмица дето се вика и нямах пари кеш. Докато отида да тегля му го бяха купили други мои познати :( ). Пари кеш някаква прилична сума (до 4 цифри), а останалото в банка за ползване когато се наложи и ако се наложи. Доста от парите и в инвестиции (мои сайтове, покер сайтове и други работи).
 
От: Къде държите парите си?

Държим си всичко кеш в мене .. писна ми от банки некаде в началото на 2009 и вземах та изтеглих всичко що имам по банките, ама още не моем да ги преброим .. уж купих и броячни машини ама от тогава що ток са ми навъртели :D
 
От: Къде държите парите си?

Преди нова година имах в кеш около 750-800лв и се качвам в един градски превоз и нали кондукторката идва и аз изкарвам 100лв на цяло защото нямах дребни пари и тя ме погледна разсмя ми се и ми вика "Ти шегуваш ли се с мен?! аз за 1 седмица не мога да изкарам толкова пари." :lol: и аз направо бях абсолютно учуден и бях умрял от срам! и викам нали на следващата спирка ще сляза и ще си лепна едно такси :p от тогава в градски транспорт не се качвам и повече няма да се кача! :wink: аз свикнах единствено се с таксита или някои да ме разхожда с кола наляво, надясно.

OFFTOPIC:
Ако има някои от гр.Русе и е желаещ да излезем да пием по бира на клуб опиум да свирка.
 
От: От: Къде държите парите си?

Преди нова година имах в кеш около 750-800лв и се качвам в един градски превоз и нали кондукторката идва и аз изкарвам 100лв на цяло защото нямах дребни пари и тя ме погледна разсмя ми се и ми вика "Ти шегуваш ли се с мен?! аз за 1 седмица не мога да изкарам толкова пари." :lol: и аз направо бях абсолютно учуден и бях умрял от срам! и викам нали на следващата спирка ще сляза и ще си лепна едно такси :p от тогава в градски транспорт не се качвам и повече няма да се кача! :wink: аз свикнах единствено се с таксита или някои да ме разхожда с кола наляво, надясно.

OFFTOPIC:
Ако има някои от гр.Русе и е желаещ да излезем да пием по бира на клуб опиум да свирка.
И това го казваш с каква цел?И по какъв начин е свързано с темата?

По темата-всичко е в банката.
 
От: Къде държите парите си?

Купувам земеделска земя и рядко държа пари в банката, а в джоба още по малко, на ден 2 лв. колкото за кафе пия някъде едно кафе и плащам 2 лв., няма значение дали струва 1 -1,50 другото за бакшиш ,но най - интересно става когато кафето струва повече от 2 лв, но нали сам си много ама много беден на мен не ми прави впечатление :lol::lol::lol:
 
От: От: Къде държите парите си?

Купувам земеделска земя и рядко държа пари в банката, а в джоба още по малко, на ден 2 лв. колкото за кафе пия някъде едно кафе и плащам 2 лв., няма значение дали струва 1 -1,50 другото за бакшиш ,но най - интересно става когато кафето струва повече от 2 лв, но нали сам си много ама много беден на мен не ми прави впечатление :lol::lol::lol:


и колко земя купи?
 
От: От: Къде държите парите си?

Купувам земеделска земя и рядко държа пари в банката, а в джоба още по малко, на ден 2 лв. колкото за кафе пия някъде едно кафе и плащам 2 лв., няма значение дали струва 1 -1,50 другото за бакшиш ,но най - интересно става когато кафето струва повече от 2 лв, но нали сам си много ама много беден на мен не ми прави впечатление :lol::lol::lol:

те това е раликата между истинските тарикати и тези дето се правят на такива:)
тези които с еправят на такива
дават 2 лева за едно кафе
а истинските тарикати като седнем в кафето сами.
и си поръчваме 3 вида кафе и две безалкохолни.. и опитваме кое е най-хубавото.
накрая зарязваме всичко на 70% пълно - мятаме 20 лева и си ходим :) следващия път като седнем и ни познават и ни се мазнят :)
 

Горе