Реклама

Показване на резултати 1 до 12 от 12
    Senior Member

Начално Crazy days или Crazy People na емаг бг

Здравейте колеги ,
    сега ставам и си гледам мейла , поредното невероятно предложение от емаг за намаления . Викам айде да разгледам и понеже си търся някакво МФЦ гледам промотират отстъпка 50% , викам си ето го мойто 66999 лв.Отстъпка 50% 33500лв .
    Кликнете върху картинката за по-голям размер

Име:	em1.jpg
Разглеждания:	59
Размер:	38.5 КБ
Номер:	7259
    Викам си чудесно , ама дай да погледна как върви по принцип ,да не е и това от онези Български промоции и и какво се оказва :
    Кликнете върху картинката за по-голям размер

Име:	em2.jpg
Разглеждания:	70
Размер:	81.7 КБ
Номер:	7260

Е в крайна сметка да , при тях най-евтино се намира , но сме далече от истинското 50% намаление . Едва ли това ще изненада някои , но го пиша ей така , за хора които купуват импусливно и вярват на т.н. промоции . Емаг дават вид на "западен магазин" , но явно още не сме заслужили магазин с истински крейзи дейс
    Айде ,че много се разписах рано, рано
    П.П. Ако ги попитам тях какво е това намаление, те естествено ще кажат ,при нас е 600 затова е 50% намаление и да няма да излъжат
    [COLOR=#f42c00][/COLOR]

Young Playa

Начално От: Crazy days или Crazy People na емаг бг

И мен винаги са ме учудвали тези намаления на техника конкретно... на дрехи никога. Там знам как са надценките. Но на техника или канцеларски материали. Не мога да си представя да дам 50% намаление когато аз печеля 30%...

Senior Member

По принцип всеки производител посочва MSRP (manifacturer suggested retail price), това е примерно цената, която се появява по магазините тип ЦУМ, в момента в който продукта е излезнал за първи път от фабриката. От там надолу сайтове, които не плащат наеми за музеи и заплати на кисели продавачки, почват да дават отстъпки от цената. С напредване на времето и остаряване на технологиите цената също пада и се появяват подобни разпродажби.

Та най-вероятно MSRP на тая машинка е била 600лв, и всъщност намалението си е реално. Няма как да го направят 50% от най-ниската цена на конкурента, защото няма как да проверят всички конкуренти. Отделен е въпроса дали посочения магазин използва MSRP за база или просто си я е измислил, но гледайки двата скрийншота, виждам още един магазин с цена от 669лв, така че най-вероятно точно на MSRP е базирана отстъпката.

Специално с електрониката не е български патент това , има го навсякъде, като почнеш от амазона. Как мислите се реализират там намаления от 70% и повече? Не е и само с електрониката, друг типичен пример са хотелите. Рекламират се невероятни отстъпки от 50-60%, но това са отстъпки от цената на рецепция, демек ако идеш с куфара без резервация и си отчаян и търсиш къде да спиш, тогава ти режат главата. Ако си резервираш онлайн по-рано цената почти винаги е по-ниска.

Честа практика е да се надуват цените и после да се прави изкуствено 50% намаление, а реално е около 10%

Senior Playa Аватара на webstil

Не знам, ама разгледах хладилниците, че сега си търся и да ви кажа никак не са евтини цените.

Senior Member
    Локация
    Севлиево

Тоя номер го правят всички магазини. Специално в амазон се вижда редовно. Исках да си купувам миналата година едни слушалки, бяха на 35 паунда по едно време, след 1 месец бяха на 70 но намалени на 54 Просто това е нещо нормално, но в крайна сметка гледаш къде е най-изгодно, без да обръщаш внимание на %-тите и така

Senior Member Аватара на YavorM

Е-маг е кофти магазин със високи цени. Не бих препоръчал на никого да взема от там.

п.п. Препатило мнение!!!
    cvetq.eu - Цветя, дом и градина

Освен това и КЗП не може да ви помогне с ЕМАГ тъй като са Румънски магазин реално, имаше си специално съобщение на сайта на КЗП даже

За кратък период от време в Комисията за защита на потребителите (КЗП) са постъпили 6 жалби срещу румънския сайт Emag.bg. Сайтът е насочен към пазара в България. Той е изцяло на български език, посочен е телефон за връзка в София и разширението на домейна е „bg”.

В жалбите си потребителите се оплакват, че продуктите не са придружени с инструкции за употреба на български език. Посочват се неверни технически характеристики на предлаганата за продажба техника. Търговецът не удовлетворява рекламациите им за дефекти стоки или, ако приеме, това става трудно и извън срока, предвиден по закон.

Във връзка с тези жалби КЗП изпрати сигнал по европейската система за обмен на информация и сътрудничество при защита на потребителите. Искането на КЗП е за предприемане на действия от компетентния контролен орган в Румъния, който да извърши проверка на търговеца и да наложи санкции в случай че бъдат констатирани нарушения.

Senior Member

Цитат Първоначално написано от dimitar_ak Разгледай мнение
    Освен това и КЗП не може да ви помогне с ЕМАГ тъй като са Румънски магазин реално, имаше си специално съобщение на сайта на КЗП даже
    Интересно , не знаех ,че има чак такъв проблем , аз исках да обърна внимание на т.н. им промоции , но незнаех че са толкова зле . Да каже някой който е пазарувал от тях с какви платежни документи идват продуктите ? Че чак да не са в компетенциите на КЗП . И да не ядосват толкова Българите да не им арбитрират домейн-а макар, че предполагам да е трейд марк

Ами просто са Румънски и КЗП нямат правомощия, виж това което цитирах. Трябва се обръщаш към Румънското КЗП, което не знам какво е и тя става дълга и широка..

Senior Playa
    Локация
    Plovdiv

Мястото на сделката е БГ, имат бг домейн - бих се учудил ако нямат представителство тук. Дали фирмата е БГ, ако имат представителство е друга тема, но никак не съм убеден, че КЗП не могат да направят нищо. Имал съм страшно много вземане-даване с тях и ако попаднете на недъгав проверяващ, който е зле в материята, колкото и да се обяснявате той пак ще си го напише както го знае. Защото само това знае. Та и ако с тези жалби става така...не ме учудва колко са "безпомощни"
    Със себе си имам повече проблеми, от колкото с който и да е друг човек на този свят...
    LZ2CF (SK)...

Senior Member Аватара на YavorM

За да върнеш продукт трябва да го пратиш в Букурещ за твоя сметка. После ти го връщат и казват, че няма да ти го подменят защото причината за повредата е в теб (а не е). КЗП казва, че фирмата е румънска и трябва да се обърнеш към Румънското КЗП. И в крайна сметка става едно голямо мазало. По-добре избягвайте пазаруването там.
    cvetq.eu - Цветя, дом и градина

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Подобни теми

1. SEM Days Bucharest - Всичко за SEO, PPC & Social Media
    By Blinky in forum Оптимизация за Търсачки
    Отговори: 0
    Последно: 29-05-12, 13:52
  2. Crazy Week!
    By KALOS in forum Архив
    Отговори: 36
    Последно: 19-05-12, 22:05
  3. Article Marketing Robot 5 days FREE Trial
    By tuger in forum Инструменти за Уебмастъри - Webmaster Tools
    Отговори: 7