Как се рехабилитирате

Значи в темата искам да разбера как се рехабилитирате след дългото висене пред компа следене на серпа правене на сайтове оптимизиране по ключови думи писане на код и циклене с часове докато се молите да излезете на първи позиции в google,facebook и да вземете пачката. Всичкото това води до схващане на мускули и тнт та как се рехабилитирате след всичките тези мъчения. 8)

Обичам да изляза някъде и да пия една бира. :) Ако не, да чета нещо пред телевизора. ;)
 
От: Re: Как се рехабилитирате

Обичам да изляза някъде и да пия една бира. :) Ако не, да чета нещо пред телевизора. ;)

Което ми напомня, че дължа Бири на Айса. Играеш или с и пас?
 
От: Как се рехабилитирате

Някой по-горе пита за колело до 300лв.

Драг държат малко по-скъпи цени от Cross и Sprint.
Ето един модел на драг подходящ за града и асфалт - http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gradski-hibridni/9547-velosiped-drag-daily-city-2014.html
Ето един модел на Спринт - http://bikesport.bg/bg/products/2147-велосипед-bikesport-force-26_quot_-планински-велосипеди_ - В момента е на промоция в Метро за 190лв

Вече ако искаш нещо малко по сериозно, трябва да отделиш от 600 лв нагоре.
Иначе и аз гледам да навъртам по 150-200км на седмица.
 
Re: От: Как се рехабилитирате

Някой по-горе пита за колело до 300лв.
Абе хора, къде ги карате тези колела в София, че като гледам, аз дори и да си взема, не знам къде да го използвам. Докато стигна веоалейте, сигурно ще съм издишал половината гняс на София и ще са ме метнали от платното поне 5 пъти. Чудя се за това: http://screambikes.eu/bg/shukaritetki/8889-predpazna-maska-respro-metro.html - май е с филтър. Мен това ми е най-важното, защото не ми се храчи черно. Едно време така разпусках истински - колелото и към някой парк, с MP3-ката, направо рай. :) Но и движението беше друго и нямаше такива селяци по улиците. Сега гледам, има си колоездачи, но не мога да кажа, че е много здравословно. Дори напротив.
 
От: Как се рехабилитирате

Аз сега ходих до карам, пуснах се надолу първо от единия край на града до другия, загрях малко и след това нагоре яко и направо се почувствах нов човек..
 
Re: От: Как се рехабилитирате

Аз сега ходих до карам, пуснах се надолу първо от единия край на града до другия, загрях малко и след това нагоре яко и направо се почувствах нов човек..

Кой е града, ако не е тайна? :) Тук в София не знам дали ще успееш безаварийно. :)
 
От: Как се рехабилитирате

За Троян става на въпрос иначе ми се ще и като се преместя в София така да си карам вечер, ама май няма да стане. Ще трябва да си мисля друг начин за разпускане.
 
От: Как се рехабилитирате

За София който иска наистина да си пробва силите на чист въздух, пътя Горна Баня ---> Бонсови Поляни яко катерене нагоре направо ти разказва играта, но пък после назад е пълен кеф без грам да въртиш педали само надолу пистарка:) В делничен ден почти няма коли и няма кой да пречи.
А съм виждал и такива където с колата си качват колетата и после с тях надолу:D
 
От: Как се рехабилитирате

Тук при мен има един отвесен баир без никакво движение, чист асвалт, няма и песъчинка върху него. Въпросът е, че за да стигнеш до него трябва да минеш 10-тина километра по асфалт нагоре и после около 2 часа в гората, пак само на горе. Все пак резултатът е феноменален и сигурно надолу после 5 минути се движиш със ебати скоростта. Невероятно е!
 
Re: От: Как се рехабилитирате

Тук при мен има един отвесен баир без никакво движение, чист асвалт, няма и песъчинка върху него. Въпросът е, че за да стигнеш до него трябва да минеш 10-тина километра по асфалт нагоре и после около 2 часа в гората, пак само на горе. Все пак резултатът е феноменален и сигурно надолу после 5 минути се движиш със ебати скоростта. Невероятно е!

Да, така е. Бил съм и я знам тази улица. Дълга и хубава. Тук в Софето няма такива. Има мръсни и с дупки. :) А това ми е странно да ги натоваря колелото и да отида до парка да карам. Аз ще се пробам в Западния, той бил як. Но да си кажа честно, лако не бих, имайки предвид, че и до там трудно ще стигна с тези скапани коли и движение. :)
 
От: Re: От: Как се рехабилитирате

Абе хора, къде ги карате тези колела в София, че като гледам, аз дори и да си взема, не знам къде да го използвам. Докато стигна веоалейте, сигурно ще съм издишал половината гняс на София и ще са ме метнали от платното поне 5 пъти. Чудя се за това: http://screambikes.eu/bg/shukaritetki/8889-predpazna-maska-respro-metro.html - май е с филтър. Мен това ми е най-важното, защото не ми се храчи черно. Едно време така разпусках истински - колелото и към някой парк, с MP3-ката, направо рай. :) Но и движението беше друго и нямаше такива селяци по улиците. Сега гледам, има си колоездачи, но не мога да кажа, че е много здравословно. Дори напротив.

С тая маска ще приличаш или банков обирджия или на Бейн от Батман :D
 
Re: От: Re: От: Как се рехабилитирате

С тая маска ще приличаш или банков обирджия или на Бейн от Батман :D

То няма как тук в този смок. :) Ако не си от тези, ще си от храчещите черно. :) Мислил съм го, но няма друг начин, ако някой иска да кара в София. Преди 2 дни слизах от към Петрохан към София и не бях много щастлив като видях какво е над София в ясен ден. Смок, някаква дняс, абе изглеждаше, че все едно е под някакъв облачен купол. :)

Карането на колело може да се случи само в парковете и градините. Не знам защо са направени тези велоалей, според мен са пълна загуба на време и инвестиции, но това е мое мнение. Кой нормален себеуважаващ се любител на карането на колело ще тръгне из мръсна София да кара. То дори не можеш да се насладиш от карането, не само заради мръсния въздух, но и заради движението и кофти тротоарите, за които трябва нон стоп да се оглеждаш. :)

Както и да е. Разпускането се случва най-добре извън границите на София. Това всеки може да го потвърди. А за нещо по битово - телевизия, книга, игри, излизане на заведение с приятели и т.н. :)
 
От: Как се рехабилитирате

Признавам колоездач, пали от София и ми идва на гости в Първомай :lol:
 
От: Как се рехабилитирате

Относно мръсният въздух, вижте тайландците какво са измислили:
http://chronicle.bg/eko-velosiped-shhe-chisti-v-zduha/

Като излезна тази новина се замислих, че и примерно някоя от таксиметровите фирми в София може да монтира такива джаджи на покрива на таксито и да се рекламират като Еко Зелени Таксита.
 
От: Как се рехабилитирате

Някой по-горе пита за колело до 300лв.

Драг държат малко по-скъпи цени от Cross и Sprint.
Ето един модел на драг подходящ за града и асфалт - http://screambikes.eu/bg/velosipedi-gradski-hibridni/9547-velosiped-drag-daily-city-2014.html
Ето един модел на Спринт - http://bikesport.bg/bg/products/2147-велосипед-bikesport-force-26_quot_-планински-велосипеди_ - В момента е на промоция в Метро за 190лв

Вече ако искаш нещо малко по сериозно, трябва да отделиш от 600 лв нагоре.
Иначе и аз гледам да навъртам по 150-200км на седмица.

А голяма ли е разликата между този модел на драг и спринта дето е на промоция? Щото 190 лева са доста по-поносими от 300 +
Аз сигурно ще го карам главно из паркове. Преди гледах някакъви други драгове - Хакер и One -за тях мнения ? И тъй като четох че почти всички стандартни седалки са неудобни , каква ще ми препоръчате да си купя ?
 
От: Как се рехабилитирате

Ами нормалната цена на спринта е 270 някъде, като компоненти са близки с леко по-добри на драга, ама не си заслужават разликата от 190 до 340.
Драг хакер мисля не се прави от много време, освен ако не си намериш нещо втора употреба. А драг ZX1 , мисля че и той не си заслужава.

А относно седалката.. без да пробваш няма как да разбереш. И то обикновенно след 1-2 седмици се усеща дали ти е удобна или не.
Може да си купиш и за 200-300 лв седалка и пак да не ти е удобна. Виж във mtb-bg форума, има доста теми, има си секция за начален клас велосипеди.
 
От: Re: От: Как се рехабилитирате

200 и отгоре км. са братле, ша паднеш :D
Ама иначе, е готино как ме е яд днес минах покрай магазина от който си пазарувам такива работи и пак забравих да си взема гума :)
Като се замисля, бих го направил този номер за извънградски, кратки разстояния. :)
 
От: Как се рехабилитирате

Ами нормалната цена на спринта е 270 някъде, като компоненти са близки с леко по-добри на драга, ама не си заслужават разликата от 190 до 340.
Драг хакер мисля не се прави от много време, освен ако не си намериш нещо втора употреба. А драг ZX1 , мисля че и той не си заслужава.

А относно седалката.. без да пробваш няма как да разбереш. И то обикновенно след 1-2 седмици се усеща дали ти е удобна или не.
Може да си купиш и за 200-300 лв седалка и пак да не ти е удобна. Виж във mtb-bg форума, има доста теми, има си секция за начален клас велосипеди.

Тая промоция в Метро до кога е ? Че онлайн не мога да го намеря в брошурите им , аз и нз точно кога ще съм в България да го видя на живо.
 

Горе