Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

На каква платформа е първият в серпа


  • Общо гласове
    51
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

От одеве ме глождеше от къде съм го чувал домейна на сайта за обувките и накрая се сетих - Това е бившият домейн на министерството на извънредните ситуации и гаранция че към него има още доста читави линкове -

Така че браво на оптимизатора че е купил такъв домейн - А колкото до ОК май без допълнителна помощ няма шанс да се класира
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Класирането на магазина зависи от нишата и това колко е некадърна конкуренцията ...

Само така ти се струва
 
По-скоро зависи от това как е оптимизиран, не толкова каква точно платформа. Иначе и още някои фактори има - темата колко е чиста като код, логика и скорост и всичко съпътстващо дадената платформа - модули, скриптове и др. Според мен добър оптимизатор би могъл да изтиска от всяка една опен сорс система за магазини максимума. Естествено, ако му се и позволи да ползва добри сървърни ресурси. ;)

Може да видите добре направена къстам система, мега оптимизирана, и въобще всичко най най, но може и да видите обратното, както и при опен сорса е така. ;)
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Блинки на теория е така но на практика се оказва че не е така - Според твоята анкета 40% от магазините в БГ са на Опенкарт и нито един не се класира на първо място по основната ключова дума (с изключение на един който ползва домейн на бивше министерство и е бъкан със стари качествени линкове)

Как нито един опенкарт не попадна на качествен оптимизатор - Половината форум имат магазини на Опенкарт как един не можа да го добута до първи
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Блинки на теория е така но на практика се оказва че не е така - Според твоята анкета 40% от магазините в БГ са на Опенкарт и нито един не се класира на първо място по основната ключова дума (с изключение на един който ползва домейн на бивше министерство и е бъкан със стари качествени линкове)

Как нито един опенкарт не попадна на качествен оптимизатор - Половината форум имат магазини на Опенкарт как един не можа да го добута до първи

Блинки е напълно прав в случая!!! Същото казах и в първия си пост в темата! Причината такъв сайт да не попадне на добър оптимизатор е понеже това са сайтове, който не инвестират в SEO, друга причина е че добрите разработчици и оптимизатори не ползват опенкарт за сериозни проекти. Гугъл не може да си позволи да класира дадена страница по - добре, само защото е направена с определена система, гугъл класира страницата спрямо SEO-то на страницата.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Хахо айде покажи ми сериозни проекти на Джумла дето са класирани добре - Този от подписа ти такъв ли е?

И да твърдиш че в този форум няма добри оптимизатори е леко несериозно.
 
Зависи за какви ниши говорим и общо взето на какви оптимизатори са попаднали, и още повече с какви бюджети. Аз доколкото съм запознат доста добре се позиционират някои за видео наблюдения и подаръци, но честно казано не ги знам имената на магазините. Просто няма причина Google да си избира система. Нека вземем примерно Хиполенд, правен на Magento. Добре се позиционира по две прости причини - изчистени са всякакви нередности по кода (ако е имало, а то е имало, защото дизайна е къстам и вграждан, всее възникнало нещо за чистене в някой див) и силен брандинг. Това реално би могло теоретично да се случи с магазин, изграден на всяка една система. Някъде по-лесно, другаде по-трудно. :)

И бате, оптимизация, оптимизация. Но до едно положение, после идва момента да бориш брандове, ако си в тежка ниша. А това се случва с малко повечко бюджет. Аз също много съм изненадан, че собствениците на магазини са изненадани от факта, че някоя реклама кампания може да им стъпи не само на цената на половината магазин, но и на целия. Много по-добре оптимизирани сайтове има от OLX за обяви, но уви, не всички наливат така силно в бранд. И от там се получава и това като разлика. :)
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Блинки на теория е така но на практика се оказва че не е така - Според твоята анкета 40% от магазините в БГ са на Опенкарт и нито един не се класира на първо място по основната ключова дума (с изключение на един който ползва домейн на бивше министерство и е бъкан със стари качествени линкове)

Как нито един опенкарт не попадна на качествен оптимизатор - Половината форум имат магазини на Опенкарт как един не можа да го добута до първи
Не си прав тук. В силни ниши съм по доста ключови думи първи, с opencart
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Ей сега погледнах втория резултат при търсене на часовници. Няма такъв майтап. 150 броя страници с дублирани мета описания и тайтъли. На пръв поглед всички линкове идват от не тематични сайтове, директории и букмарк сайтове. Да не говорим че в секцията им Новини има 3 поста. Съдържанието на единия е "асдасд", а на другите два lorem ipsum... Стоят си така от миналата година и никой не си е направил труда да ги промени или поне да ги махне.

Въпросът е това ли е SEO картинката в БГ? Според мен ако човек, който наистина знае какво прави се хване да оптимизира сайт в тази ниша няма да му бъде много трудно да го прати в топа, защото това което виждам в момента е пълна трагедия.

Колкото до платформите. Мнението ми е , че Google може да дава предимство на едни платформи пред други, но само тогава, когато състоянието на всички други фактори е еднакво.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Колкото до платформите. Мнението ми е , че Google може да дава предимство на едни платформи пред други, но само тогава, когато състоянието на всички други фактори е еднакво.

Напълно си прав, но това ще се дължи вече на по - добрата SEO опитимизация на отделната платформа. Което е същото, което казваме аз и блинки, просто казано по друг начин :)
 
Re: От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Напълно си прав, но това ще се дължи вече на по - добрата SEO опитимизация на отделната платформа. Което е същото, което казваме аз и блинки, просто казано по друг начин :)

Точно и добре казано. Няма симпатии към платформа, ако тя е по някакъв начин "пригодена" към стандартите. Ако е добър он пейдж оптимизатор, ще хване кое къде не е ОК от кода, структурата на сайта и неговите елементи, и вярвам, че ще ги изчисти с цел по добър пърформънс и безпроблемно четене от бота на Google. Това е цялата философия. Няма нещо кой знае какво. И си задайте един друг въпрос - защо оптимизаторите (поне някои) се кефят на дефолтни теми на дадени системи. :) Така може да се пробва най-лесно коя система има повечко а оправяне. И бе използването на плъгини и екстешнъни. :)
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Хаховец дай да видим класиран магазин на първо място по трудна ключова дума на Джумла - И после с хвалбите
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Хаховец дай да видим класиран магазин на първо място по трудна ключова дума на Джумла - И после с хвалбите
Ей туй е много трудно ако Джумлата не е оплетена в някой PBN с поне 100-200 блога :) и то в БГ :) някои оптимизатори май не си дават сметка колко безсмислен труд хвърлят за цели, които могат да се постигнат съвсем елементарно и то с минимални разходи и труд. Имам опит през годините с над 30 сайта правени на Джумла, много от тях с къстъм модули и какво ли не, по тъп ЦМС не съм виждал. От към админ-страна е перфектен, но спрямо търсачките няма ЦМС, който да е по-зле ...
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Според това което съм забелязал ,WordPress се индексира най-бързо за разлика от другите платформи.Това е само моя спекулация разбира се ,опитвал съм да правя тест с OpenCart Magento и Wordpress качих ги и 3-те на subdomain и ги направих идентични със еднакви заглавия качих по един продукт/статия след няколко дни като ги проверих излезе първи Wordpress-a после Opencart и след това Magento не съм използвал никакви модули директно чиста инсталация
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Ей сега погледнах втория резултат при търсене на часовници. Няма такъв майтап. 150 броя страници с дублирани мета описания и тайтъли. На пръв поглед всички линкове идват от не тематични сайтове, директории и букмарк сайтове. Да не говорим че в секцията им Новини има 3 поста. Съдържанието на единия е "асдасд", а на другите два lorem ipsum... Стоят си така от миналата година и никой не си е направил труда да ги промени или поне да ги махне.

Въпросът е това ли е SEO картинката в БГ? Според мен ако човек, който наистина знае какво прави се хване да оптимизира сайт в тази ниша няма да му бъде много трудно да го прати в топа, защото това което виждам в момента е пълна трагедия.

Колкото до платформите. Мнението ми е , че Google може да дава предимство на едни платформи пред други, но само тогава, когато състоянието на всички други фактори е еднакво.

Това е типичен пример за нещо, което говоря отдавна но никой не се съгласява с мен, защото истината не е приятна. На Гугъл основно му дреме кой му дава пари за реклама. Тва е положението. Имал съм сайт в същата ниша и то бях на първа позиция за същата ключова дума. Сайт с около 100 уникални статии и то дълги, изграден по всички SEO правила, с уникални и дълги описания на продуктите, клипче към всеки продукт и кви ли не глупости. За линк билдинга изобщо няма кво да се говори, че е по-добър от на този сайт. Стоях си аз щастлив на първа позиция и изведнъж от нищото се появи този сайт, който пускаше реклами в google може би около година. От тогава от първо място не е слизал. Не че се оплаквам, защото все още си имам посещенията, клиентите и поръчките и от други ключови думи, но го давам като пример. Просто няма база за сравнение този сайт с моят. За мен лично SEO оптимизацията вече няма чак толкова съществено значение, за класирането все по-основна роля играят социалните сигнали и най-вече това дали даваш пари на google. И колкото и да не ни харесва е логично да бъде така. Ако не ми вярвате мога да дам и друг пример с друг мой сайт. Стоеше между 7-8 страница миналата година до ноември месец по основната ключова дума. През декември пуснах реклама за около 2 седмици по същата ключова дума. Януари месец бях вече на първа страница.

За платформите няма как да се изкажа обективно, имам два онлайн магазина на OpenCart, и двата са на 1-ва страница по почти всички ключови думи, може би само по 1-2 думи са на втора. Но нямам идея дали е от самата система. Според мен има по-добри и опростени системи, но не съм ги ползвал. Според мен самата система или платформа не е от толкова съществено значение за класирането.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Това е типичен пример за нещо, което говоря отдавна но никой не се съгласява с мен, защото истината не е приятна. На Гугъл основно му дреме кой му дава пари за реклама. Тва е положението. Имал съм сайт в същата ниша и то бях на първа позиция за същата ключова дума. Сайт с около 100 уникални статии и то дълги, изграден по всички SEO правила, с уникални и дълги описания на продуктите, клипче към всеки продукт и кви ли не глупости. За линк билдинга изобщо няма кво да се говори, че е по-добър от на този сайт. Стоях си аз щастлив на първа позиция и изведнъж от нищото се появи този сайт, който пускаше реклами в google може би около година. От тогава от първо място не е слизал. Не че се оплаквам, защото все още си имам посещенията, клиентите и поръчките и от други ключови думи, но го давам като пример. Просто няма база за сравнение този сайт с моят. За мен лично SEO оптимизацията вече няма чак толкова съществено значение, за класирането все по-основна роля играят социалните сигнали и най-вече това дали даваш пари на google. И колкото и да не ни харесва е логично да бъде така. Ако не ми вярвате мога да дам и друг пример с друг мой сайт. Стоеше между 7-8 страница миналата година до ноември месец по основната ключова дума. През декември пуснах реклама за около 2 седмици по същата ключова дума. Януари месец бях вече на първа страница.

За платформите няма как да се изкажа обективно, имам два онлайн магазина на OpenCart, и двата са на 1-ва страница по почти всички ключови думи, може би само по 1-2 думи са на втора. Но нямам идея дали е от самата система. Според мен има по-добри и опростени системи, но не съм ги ползвал. Според мен самата система или платформа не е от толкова съществено значение за класирането.

Склонен съм да се съглася с Вас, но не с такава категоричнос. Според мен се прави не ургулашката, а доста фино. Пазят си монопола, стимулират лоялност и генерират нов бизнес - промяна на правила за индексиране / ранкинг променят статуквото, респективно генерират нови амбиции и бюджети за реклама, нови изисквания към SEO оптимизация (нов бизнес и за други). Стимулират конкуренцията а с това и рекламата. От друга страна ново съдържание се котира добре и когато търговец успее да изпревари конкуренцията с листване на новите продукти се придвижва в напред в листингите на Г.
За платформата и аз не мога да се изкажа обективно (със субективни познания), но мисля, че ако има значение то идав при равни други критерии на твърде задно място. Къстъм сайтовете се представят по-добре при стартирането и след редизайн / оптимизация от професионалисти. Ако не е така, лошо и за професионалистите и за търговеца.
 
От: Re: От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Според мен най-добре се класира платформата на magento с отворен код, но трябва да е настроена добре и да има достатъчно уникално съдържание, което не е дублирано.
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Гугъл не класира сайтовете по системи, а просто им индексира файловете и им гледа кода. Освен това има и още куп неща като линкове и т.н. Затова въпроса ти е грешен, защото не мисля, че гугъл има предпочитания към дадена система. По-скоро въпроса можеше да се зададе така: "Кои платформи за онлайн магазини са най-добре структурирани и оптимизирани за гугъл?"
 
От: Кои Платформи за Онлайн Магазини се Класират 1-ви

Предполагам ги е проверил с това ...


След нещата които съм чела, това ми дава малко надежда за OpenCart :rolleyes:
Но само на мен ли не ми харесва тази платформа? Някак си защо ми изглежда супер разхвърляна не знам. Няма ли нещо подобно като Shopify, което да се използва за български онлайн магазин. Там е толкова лесно...директно едитваш през браузъра. Да не говорим колко добре е направена секцията при продукта.
 

Горе