АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Доколкото съм запознат, Русия ще продължи да търси начин само с дипломатически средства и колкото и да е гадно да го кажа, но украинците ще продължат да се самоизбиват и ще има още стотици жертви. Гражданската война започна.
Значи и руските политици не се различават по нищо от западните. Ако не направят нещо, за да спасят населението си, тях огън да ги гори.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Кво да направят братле, ако направят нещо сега това значи трета световна.
Значи и руските политици не се различават по нищо от западните. Ако не направят нещо, за да спасят населението си, тях огън да ги гори.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Кво да направят братле, ако направят нещо сега това значи трета световна.
Да вкарат спецчасти под прикритие, които да се включат на страната на руснаците.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И всички ще креснат Русия вкарала спецчасти. Гледам бг. "медиите" и се вижжда как се манипулира всичко за хамерика.
Да вкарат спецчасти под прикритие, които да се включат на страната на руснаците.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

И на мен ми се иска да реагират, имат и възможност и всичко, но ще стане много лошо. Сащ само това чакат.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Значи и руските политици не се различават по нищо от западните. Ако не направят нещо, за да спасят населението си, тях огън да ги гори.
Точно там е проблемът. Това не е руско, а украинско население. Изгорялите в пожара в Одеса са украински граждани. Опълченците в Славянск, Краматорск и Луганск са украински граждани.

Влизането на руска армия във все още съществуваща независима държава, за да спасява местното население, ще замрази политическите и икономически отношения в Европа за половин век напред.

Според мен, се изчаква референдума за ДНР на 11-ти май. Ако ДНР (или Новорусия) гласува да се отдели в отделна държава (или самостоятелна част от Украинска Федерация, което вече ми се струва невъзможно, абсурд е да живеят в държава с едно и също име с бандеровците) , то Русия вече би трябвало да има законно право да се намеси. И тогава наистина само специализираните отряди ще са достатъчни, тъй като украинската армия не желае да се бие наистина, а тази сган от "Националната Гвардия" само е минавала обучение в скаутските лагери в Полша и прибалтийските републики - тя няма добра военна подготовка и е силна само срещу мирното население. Срещу специализирани отряди ще е безпомощна.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Колкото и да не ви се иска да повярвате, Русия нямат шанс срещу САЩ.
В най-добрия случай са на едно ниво, но е абсурдно да се твърди, че армията на Русия е по-подготвена от тази на САЩ.

Освен, че има много голям опит (не са спирали "реалните" си тренировки), имат и много ново оръжие. Кой знае и колко секретни още.
Единствения шанс на Русия ще е да използва ядрено оръжие. Разбира се това няма да стане. Война между двете империи няма да има.

От Русия заявиха, че ВЕЧЕ нямат контрол над проруските бунтовници. Това означава ли, че преди това са имали?
Сега защо нямат и кой ги контролира?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Освен, че има много голям опит (не са спирали "реалните" си тренировки), имат и много ново оръжие. Кой знае и колко секретни още.
Единствения шанс на Русия ще е да използва ядрено оръжие.

В дълбока заблуда си. Русия има и ново и много по-добро оръжие от САЩ!
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В дълбока заблуда си. Русия има и ново и много по-добро оръжие от САЩ!
Не му обръщай внимание на тоя глупендър. Опитва се да измести темата към някаква измислена война между САЩ и Русия от типа "на кого му е по-голям" , докато въпросът е далеч по-сериозен - гражданска война в голяма европейска страна и последиците, които ще изпитат всички, които живеят в Европа.

Разбираема ми е логиката на хората от ЕС - всеки брои колко ще спечели, ако успеят да оберат Украйна. Но да приемем, че хунтата спечели - какви ще са последствията?

В най-добрия случай - 20 милиона бежанци. Русия няма да може да ги приеме всичките - това си е хуманитарна катастрофа (за сравнение България не може да се оправи с 10 хиляди). Много ще се юрнат и в ЕС.
В средния случай - фашистка държава в центъра на Европа. И НАТО няма да може да й въздейства. С цел да прецакат Русия ще си вкарат таралеж в собствените гащи. Само че Русия може да е напълно самодостатъчна - има и ресурси да живее, и войска да се отбранява. А ЕС няма тези възможности.
В лошия случай - европейска война.

И в началото на Втората световна европейците брояха бъдещите приходи. А след две години вече гниеха в концентрационни лагери.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мисля, че тук си мерите, кой какво има осланяйки се на пропагандата. Това, че САЩ разработва технология космически кораб, който сваля всички стателите в орбитата, не значи че веднага става номер 1.
Всяка държава лидер във военно иднустриалният комплекс има най-новата техника и може да контрира всяка друга. Русия за последните 10 години много дръпна във военното дело именно благодарение, че сериозни си партнира с Германия и още няколко страни лидери в този сектор. Докато не стане ситуацията, не знае кой кого, но на теория Русия бърза с престктуриране и модернизиране - спрямо другите сили, които сериозно са модернизирани.

Въобще не трябва да решим по този път целият проблем, в момента ако не се решат проблемите целият свят може доста да дръпне на зад - няма смисъл се връщаме с практики от 19 век. Кой е по-голям.....
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В дълбока заблуда си. Русия има и ново и много по-добро оръжие от САЩ!

и как разбра, че е по-добро?
трябва да си много голям специалист за да даваш такива генерални заключения...аз поне се подсигурих като казах: "В най-добрия случай са на едно ниво"

дай ми 10 примера за ново оръжие на Русия и аз ще ти дам 20 на САЩ
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Оставете тези безмислени теми кой е по-як. Разберете, че Русия никога няма да воюва директно срещу САЩ, както и САЩ срещу Русия. Ако това някога се случи, нас няма да ни има всичките. И двете държави са автоматизирани дори при случай на загуба и липса на хора да изпратят ответен ядрен удар.

Тук общо говорим за идеологии (какво е фашизъм и с какво може да се пребори) , политика и икономика. А конкретно - за ситуация в европейска страна, която е в центъра на Европа и в същото време - с обща граница с Русия. Няма да стане като в Югославия - обеднен уран, малко косовари и всички щастливи (освен онкологичните отделения). И времената не са същите.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От де ги знаеш, да не им светиш какво правят? Не знаеш нито Русия с кво разполага нито Сащ, нали не мислиш , че в нета ще намериш всичко с което се разполага?
и как разбра, че е по-добро?
трябва да си много голям специалист за да даваш такива генерални заключения...аз поне се подсигурих като казах: "В най-добрия случай са на едно ниво"

дай ми 10 примера за ново оръжие на Русия и аз ще ти дам 20 на САЩ
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

...дай ми 10 примера за ново оръжие на Русия и аз ще ти дам 20 на САЩ

Само един пример ще ти дам, а ти сам си намери другите 9 примера, и с интерес очаквам какво ще кажеш и как ще изкараш САЩ супер мега, галактически вселенския лидер, с който другите не могат да се сравняват:

Случката на 12 април, деня на космонавтиката: Екшън в морето! Су-24 уволни предсрочно 27 американски моряци: blitz.bg/news/article/262249
С какво оръжие СУ-24 вцепени от ужас моряците на "Доналд Кук" в Черно море: blitz.bg/news/article/262371


Оставете тези безмислени теми кой е по-як.

Няма смисъл да се спори, но някой хора боготворят новия голям брат и всички други са лоши.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма смисъл да се спори, но някой хора боготворят новия голям брат и всички други са лоши.

Причини много: и интелект, и пропаганда, и познания, и т.н. Не винаги са виновни слепците.

Но темата за Украйна действително се върна в детската градина и спорове тип ЦСКА-Левски. Няма оправия на това ниво.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

untitled.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От де ги знаеш, да не им светиш какво правят? Не знаеш нито Русия с кво разполага нито Сащ, нали не мислиш , че в нета ще намериш всичко с което се разполага?

от всякъде другаде, но не и от Блиц както @Странник :lol:

Само един пример ще ти дам, а ти сам си намери другите 9 примера, и с интерес очаквам какво ще кажеш и как ще изкараш САЩ супер мега, галактически вселенския лидер, с който другите не могат да се сравняват:

Случката на 12 април, деня на космонавтиката: Екшън в морето! Су-24 уволни предсрочно 27 американски моряци: blitz.bg/news/article/262249
С какво оръжие СУ-24 вцепени от ужас моряците на "Доналд Кук" в Черно море: blitz.bg/news/article/262371

знаеш за този непотвърден пример защото медиите го раздухаха, таргета е такъв, че такава статия би осигурила (и вече е факт) голям трафик
на тази база правиш заключение, че руската техника е по-добра от американската?
надявам се разбираш, че това е смешно
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да не говорим, че изгорелите украинци са извършили може би най-тежкото престъпление - предателство.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

nortran - няма смисъл да споря с теб, безмислено е да се спори с теб. Нима ти не четеш чужди медии? За разлика от теб аз го правя и така сравнявам информацията! Но на теб оставям сам да си намериш инфото от чуждите медии!
strana - руснаците сега не могат да влязат, и чакат изборите за да имат основание, но нима ще оставят превратаджиите да избиват украинските руснаци? Не могат ли да изпратят "съветници"?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

украинските руснаци

:lol:
който нож вади, от нож умира
Защо намесваш етническия признак? И дори искаш Русия да "влезе" в Украйна?
Постави се за момент на мястото на Украйна и виж как ще се почувстваш с толкова предатели.

Някой по-горе каза, че при евентуална война, бежанците ще се насочат към Европа? аз питам защо?
Мисля, че ако Русия е такава велика икономическа и всякаква друга сила, ще може да се справи с бежанската вълна.

разбирам защо мислиш, че да спориш с мен е безсмислено..
освен блиц, трябва да четеш и други източници
 

Горе