Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Това, което описваш, съм го обяснявал много пъти включително и на милиционери, разследващи и прокурор, който имаше странно въображение за задълженията на ГДБОП (НСБОП е старото им име). Законът и особено Конституцията никой за нищо ги не счита. Важното е, че са ти поръчали и ти трябва да действаш.
А конктретно за този случай считам, че е обект на граждански спор (гражданско дело), защото за наказателно се изисква високо ниво на обществена опасност.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Добре де... аз не мога да разбера, доколкото знам защо в частни искове се занимават НСБОП (Национална Служба за Борба с Организираната Престъпност). Според закона за организирана престъпност се води група от хора(мисля минимума беше 3-ма), която се занимава с някаква престъпна дейност.

Те са си мислили, че организирана престъпна група от 30 човека са качвали филма, обаче като отишли на адреса намерили само един човек. Преди да им щракнат белезниците и ги преброят няма как да знаят колко точно са лицата, участващи в предполагаемата организирана престъпна група.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Те са си мислили, че организирана престъпна група от 30 човека са качвали филма, обаче като отишли на адреса намерили само един човек. Преди да им щракнат белезниците и ги преброят няма как да знаят колко точно са лицата, участващи в предполагаемата организирана престъпна група.
То не е само до бройката. Няма как да забележиш някакви признаци на организирана група у един човек. От организирана престъпна група се очакват по-мащабни бели, а не един качен файл. Трудно някой ще ме убеди, че е нужен повече от един човек за да се качи един файл.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

А пък милиционерите за разлика от нас много лесно се самоубеждават в каквото си искат.
 
Re: От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

А пък милиционерите за разлика от нас много лесно се самоубеждават в каквото си искат.
Да, и като се приберат си изтеглят един филм за гледане, защото рядко съм чувал някой полицай около мен да посещава често киното. Но това е друга тема.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Те са си мислили, че организирана престъпна група от 30 човека са качвали филма, обаче като отишли на адреса намерили само един човек. Преди да им щракнат белезниците и ги преброят няма как да знаят колко точно са лицата, участващи в предполагаемата организирана престъпна група.

:) Ами аз доколкото знам, преди да отидат да задържат някой се прави разследване и са напълно наясно кой стои в основата на действието. Т.е. знаели са, че точно конкретен човек е качил филма, знаели са и адреса му. Според мен гледат на нещата, че уж има съучастник който му е дал филма преди да го качи, за да може въпросният човек да го разпространява...,но от тази гледна точка съучастник се явява и vbox7, че са му позволили да го качи.

Както и да е, нямам намерение да споря за неща, които не са ми много ясни :) Мисълта ми е, че всичко това се прави за показност...
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Доставчикът на Интернет услуги не е (и не може да бъде) съучастник. Доставчикът на такива услуги не е длъжен да следи за какво се ползват услугите му.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Доставчикът на Интернет услуги не е (и не може да бъде) съучастник. Доставчикът на такива услуги не е длъжен да следи за какво се ползват услугите му.

Не ме разбра правилно... :) Съгласен съм с теб, просто се помъчих да обясня, колко абсурдно ми звучи цялата тази ситуация.
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

На линка пише 3.06 - явно е някакъв стар филм...дори и не съм го чувал, но сега му направихте доста реклама. :)
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

На този филм премиерата е била преди година и половина. Минал е отдавна по кината, вече го излъчваха дори по телевизията. Каквито пари е имало да изкарват от него вече са ги изкарали, повече няма да има. По принцип съм привърженик на всичко, което е българско, но по отношение на филмите и някои книги съм изключително негативно настроен. Едно, че предлагат главно психаро-депресарски сценарии с елементи на инфантилизъм и друго, че авторите на филмите са настроени враждебно към потенциалните си зрители. Но то кое ли ни е наред в България, че и това да е...
 
От: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Май цялата история е заради евтината PR акция. Решили да ползват антимафиотите за да си направят реклама на филма. Аз за първи път разбирам за такъв филм. Ако не беше тази акция нямаше да разбера. Но не бих си го купил.
 
От: Re: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Представяш ли си каква свинщина ... могат да му обърнат живота с тая простотия, ако го осъдят на нещо. Даже и да не го осъдят пак влиза в контингента. Мен като малък така ме бяха хванали да крада тръби (за фунийки:twisted:) и 5 години ме водиха на отчет в детска педагогическа стая. Да не говорим, че още ме водят като криминално проявен, предполагам. Викаха ме за щяло и нещяло почти през целия период на изпитателния срок, даже и след като навърших 18 години. Въобще голяма простотия е това да се занимаваш с куки.

Това е върха на свинщината - без да си извършил престъпление, идват бопаджиите, събарят те на земята сякаш си особено опасен престъпник, вероятно и тежко въоражен с тежка артилерия, и освен това ти ставаш зрелище за съседи и комшии в цялата махала, след което автоматично ти се срива целия авторитет... И отделно че вече досието ти е изцапано, и имаш за в бъдеще една бариера която ти възпрепятства плановете.


Простотията не свършва до тук. В същото време некви престъпници си седят по сепаретата на чалготеките и ходят да смъркат в тоалетната и често се случва такъв да предизвика нещо по-сериозно от това да удари някой, защото е погледнал шаврантията му накриво. Направо, греда от всякъде е всичко и няма надежди да се оправи. Това е единственото, за което не съм толкова оптимист, а по принцип съм такъв, независимо от ситуацията.

Тотална деградарщина.

И аз от това се дразня - в баровете и чалготеките стоят свободно и необезпокоявно разни рецидивисти и дилъри, а ходят да демонстрират мускули пред невръстни дечица щото качили филмче. Това не е полиция, това са клоуни. :mad::mad::mad: Или всъщност полиция, но в полза на кого - в полза на престъпниците и поръчителите. Защитават техните интереси, но не твоя или моя. Made in BG.

В край на сметка какво излиза... плащаме пари за да ни изкарват престъпници. Ами затова ще си купувам чужд софтуер и чужди филми и няма да подкрепям продукции на Български таланти!!!

Аз отдавна съм спрял да се занимавам със софтуери или филм в който пише БГ. Имали БГ - превода е "БяГай". Видиш такова нещо - бягай, защото ще имаш посетители с качулки.

Призовавам всички да се насочим към чужди софтуери и филми, и да спрем да храним тукашните олигарси. Време е да им отвърнем :twisted::twisted::twisted:
 
Re: От: Re: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

И аз от това се дразня - в баровете и чалготеките стоят свободно и необезпокоявно разни рецидивисти и дилъри, а ходят да демонстрират мускули пред невръстни дечица щото качили филмче. Това не е полиция, това са клоуни. :mad::mad::mad: Или всъщност полиция, но в полза на кого - в полза на престъпниците и поръчителите. Защитават техните интереси, но не твоя или моя. Made in BG.
Цялата ни държава бъка от престъпници, а тия глупендери гонят некви ъплодъри, които им плащат реално заплатите. Защото не знам някой наркодилър, крадец или друг са си декларира реалните доходи и да си плаща всичко що е към държавата. За това така ще затънат нещата, защото докато изпълняваш чужди интереси, ще отвратиш реално тези, на които трябва да служиш и да видиш как аз или някой друг ще си плати данък, ако опандизят мой приятел, че е качил нещо, а в същото време ще седи на свобода, този дето ми разби вратата няколко пъти, за да влезе в нас.

За това после защо няма уважение към бг полицията, защото не може да си го залсужат. Аз лично никога не съм имал проблеми със закона, но и никога като съм грешил не съм видял лошо отношения от полицай, напротив. Но когато стане дума за изпълнения на задачи, което касае да се реши случай или да се помогне за решаването, никой за нищо не търси там. Някой ти е посегнал или ограбил, подай жалба. Някой се е опитал да влезе - подай жалба. Абсолютно ги няма за нищо. Както съм казвал веднъж, не разчитам на тях. Разчитам по-скоро да имам проблеми, независимо, че съм добронамерен гражданин, отколкото някога да ми помогнат за нещо. Сори, но опита ми ме научи да не разчитам на нашата полиция за нищо и мисля да го карам така. А в някой момент, ако и съм назад от това, че плащам заплатите им, ще се замисля и за това. Просто да не ми се случва, защото стане ли, не оправдаят ли това, което аз плащам към държавата, може вече да не разчитат на моите пари. :)

Редно е като си плащаш да получаваш нещо в замяна, иначе е**м ти и икономиката. :)
 
От: Re: От: Re: Антимафиоти закопчаха потребител на Vbox

Цялата ни държава бъка от престъпници, а тия глупендери гонят некви ъплодъри, които им плащат реално заплатите. Защото не знам някой наркодилър, крадец или друг са си декларира реалните доходи и да си плаща всичко що е към държавата. За това така ще затънат нещата, защото докато изпълняваш чужди интереси, ще отвратиш реално тези, на които трябва да служиш и да видиш как аз или някой друг ще си плати данък, ако опандизят мой приятел, че е качил нещо, а в същото време ще седи на свобода, този дето ми разби вратата няколко пъти, за да влезе в нас.

За това после защо няма уважение към бг полицията, защото не може да си го залсужат. Аз лично никога не съм имал проблеми със закона, но и никога като съм грешил не съм видял лошо отношения от полицай, напротив. Но когато стане дума за изпълнения на задачи, което касае да се реши случай или да се помогне за решаването, никой за нищо не търси там. Някой ти е посегнал или ограбил, подай жалба. Някой се е опитал да влезе - подай жалба. Абсолютно ги няма за нищо. Както съм казвал веднъж, не разчитам на тях. Разчитам по-скоро да имам проблеми, независимо, че съм добронамерен гражданин, отколкото някога да ми помогнат за нещо. Сори, но опита ми ме научи да не разчитам на нашата полиция за нищо и мисля да го карам така. А в някой момент, ако и съм назад от това, че плащам заплатите им, ще се замисля и за това. Просто да не ми се случва, защото стане ли, не оправдаят ли това, което аз плащам към държавата, може вече да не разчитат на моите пари. :)

Редно е като си плащаш да получаваш нещо в замяна, иначе е**м ти и икономиката. :)

По същия начин и при нас беше така когато ни разбиха и ограбиха апартамента - "подай жалба". И какво стана ? Изминаха толкова много години, а нито един хванат, и нито една от крадените ни вещи върнаха. Дори си мисля че са ги хванали и са ги пуснали срещу гаранция, или още по лошо - знаят ги кои са, но не смеят да ги закачат защото са хора на някой с голямо име. Ами ако продължават така - ще се замислим за в бъдеще дали ги храним с данъците.

Видял съм отношение на полицай в Дания, Норвегия, Лондон, Германия и Швеция. В тези изброени държави братле, направи ми впечатление че нямаше полицай който да не знае немски и английски. Особено в скандинавските държави - освен английски, полицаите говорят и немски. И още нещо - умеят да водят диалог. На жп-гарата в Осло ( столицата на Норвегия ) като търсех коловоз за отида в един град в северната част в Норвегия при баща ми, беше лудница там, и да видиш отношение - полицая като забележи че някой търси нещо, но не може да го намери, разбира че този човек не е тукашен и има нужда от помощ, и да видиш - идва при теб с усмивка, пита те имаш ли нужда от помощ и упътване, чакаш ли някой, проверява ти документите и с усмивка ти пожелава всичко хубаво и ти помага къде да отидеш да не се объркаш. Да видиш отношение.

А тука какво - ами в буквалния смисъл мутренска полиция, мутри в униформи са за мен. Колко полицая знаят английски писмено и говоримо ? Колко полицая умеят да водят диалог ? Неее тука демонстрират сила, всяват репресия, и то на кой ? Не на престъпниците, не там където трябва, а в частни домове на разни дечица-ъплоудерчета, като им сриват авторитета на цялото семейство пред комшиите, и отделно стреса който прежияват. Чудя се защо още няма оставки от горе ? Ами майка му стара - ами рибата мирише от към главата! :twisted:
 

Горе