Афилиейт програма на сребърни бижута

OrigiRal

Member
Здравейте!

Бих искала да продавам онлайн сребърни бижута, внос от Китай. Бихте ли ми изяснили, че не ми стана ясно: трябва ли да имам разрешително за продажбата в България и ако да - каква точно е процедурата и колко ще ми струва?
Прочетох чл. 2, ал.1 от регистъра към Министерството на финансите, според който изделия от благородни метали, внесени от ЕС или трети страни, подлежат на проверка за установяване съдържанието на чисто злато и сребро (титър) и на маркиране.
Да, обаче в друг закон прочетох, че до 300гр сребро се освобождава от митническо облагане. Това означава ли, че на митницата няма да ги проверяват и аз лично трябва да заявя въпросната проверка.
Освен това не съм сигурна дали продавачът, от който ще купя бижутата, има сертификат, който да ми предложи...
Вижте каква информация намерих:
При внос:

- удостоверение за регистрация в Министерство на финансите;
- митническа декларация;
- сертификат от чуждестранната фирма-производител за пробата на златото/среброто или за процентното съдържание на сплавиращите добавки;
- документ за внесена държавна такса;
- придружително писмо –образец


Цена на услугата по регистрация на търговеца в Министерството на финансите и последващо съдействие при проверка и маркиране на изделията – 1000 евро.
 

Горе