БРИКС - поредното противоборство между изтока и запада или нещо много по-голямо? Какво мислите?

kovak

Well-Known Member
БРИКС е наименование на група страни с влияние в международната икономика. Представлява акроним от имената на английски на Бразилия, Русия, Индия, Китай и Република Южна Африка. Понятието БРИК (станало БРИКС от 2010 г.) според Уикипедия е въведено от Джим О'Нийл, анализатор от инвестиционната компания Голдман Сакс в Ню Йорк, САЩ, през ноември 2001 г.
Първоначално се предполага, че страните от БРИКС формират икономически блок или търговска асоциация, подобна на ЕС. С течение на времето се появяват признаци, че „5-те страни от БРИКС се стремят да формират политически клуб“ или „съюз“ и по такъв начин преобразуват „своята растяща икономическа власт в значимо геополитическо влияние“. Членовете на БРИКС се приемат като най-бързо развиващите се големи страни. Определящо за това е наличието в тях на важни за световната икономика ресурси:

В крайна сметка прогнозите са, че значителните размери на икономиките на тези страни в бъдеще ще им позволят да трансформират икономическия си ръст в политическо влияние, което ще доведе от своя страна до формирането на нов икономически елит. Страните правят стъпки за увеличаване на политическото си сътрудничество, главно за да могат да бъдат равностоен опонент на САЩ в основните търговски съглашения.

Трудно мога да кажа до колко тази организация е полезна за световната икономика, чийто хегемони са САЩ, ЕС и Китай. Тъй като ние сме съюзници с първите две. Но идеята им да вържат бъдещата си обща валута със златото не мога да оспоря че никак не е лоша. Тъй като днес долара която е официална резервна валута по мое мнение е изключително нестабилна и постоянно до финансирана със заеми от МВФ. Което и до голяма степен оспорва и лидерството да най-голямата икономика в света, тъй като те са и най големия длъжник към МВФ, а вече и към други страни (които са откупили част от задълженията на САЩ).

Няма да дълбая повече за организацията, за да не стане прекалено дълъг поста. Но си мисля че всички тук имаме някакъв бизнес, имали сме или ще имаме и тази тема не би трябвало да ни е без различна!
Какво мислите за БРИКС?
 
  • Haha
Реакции: Sky
да е жив и здрав админа на форума че ви търпи с всичката соц помия дето му сипвате.
Да е жив и здрав, заради него пиша във форума!
Но темата е друга, очевидно не ти допада темата, но аз мисля че е точно на място във форум за предприемачи. Защото БРИКС е икономически съюз, който още не се е развил, определено набира поддръжници:

брикс.jpg
 
Ясно е че САЩ ще бъдат задминати от Китай. Казвал стм го вече и е ясно. Само на някой хора не им е ясно, щото изобщо не разбират от нищо освен от писане на глупости
 
изтърка се това че било тук мястото защото видиш ли политиката била свъзана с бизнеса.
въобще защо си губя времето да пиша...
 
изтърка се това че било тук мястото защото видиш ли политиката била свъзана с бизнеса.
въобще защо си губя времето да пиша...
Ама не си. Те повечето такива теми точно от болни хора се пускат. А админа ги търпи, защото човека е болен и по-добре да го изсре тук, отколкото някъде другаде. Не, че на друго място ще го изтърпи някой.
 
Ама не си. Те повечето такива теми точно от болни хора се пускат. А админа ги търпи, защото човека е болен и по-добре да го изсре тук, отколкото някъде другаде. Не, че на друго място ще го изтърпи някой.
И Ray Dalio е глупак …
 

$INeed$, Sky представете си колко малко постове, щеше да има ако не правехте безсмислени коментари. Даже можеше да не тръгне темата! Щеше да си остане само с представянето ми. Но хората като вас, които се чудите кое мнение да окалпазите пълните форума с глупавите си подмятания и излишния спам!​

Аз винаги съм се стремял да пиша в темите по темата, освен ако такива като вас не ме провокират!
 

$INeed$, Sky представете си колко малко постове, щеше да има ако не правехте безсмислени коментари. Даже можеше да не тръгне темата! Щеше да си остане само с представянето ми. Но хората като вас, които се чудите кое мнение да окалпазите пълните форума с глупавите си подмятания и излишния спам!​

Аз винаги съм се стремял да пиша в темите по темата, освен ако такива като вас не ме провокират!
Отново стигаме до извода, че за няколкото глупака, членуващи във форума, думата ''предприемач'' означава ''аутист, който чат-пат коди'', така че не е изненадваща тъпата им реакция.

БРИКС има пълния потенциал да прерасне в много по-силен СИВ и да срине напълно квази организацийки и нео-фашистски структури като ЕС, които напълно замениха про-европейската икономическа доктрина с обслужването на сащ-ските интереси.

Тоест, двете структури се различават по това, че едните (БРИКС) са икономически съюз от равнопоставени държави, докато другите (ЕС) са просто обслужващ персонал, на който му доставя удоволствие да се прострелва в главата.

п.с. тръпна в очакване БРИКС да се разгърне и като военна структура, аналогична на Варшавския договор. ;)
 
п.с. тръпна в очакване БРИКС да се разгърне и като военна структура, аналогична на Варшавския договор. ;)
Искрено се надявам да не се развие до там! Все пак не забравяй, че малка България е член на ЕС и НАТО! Това ще е пагубно за нас!

Но, има едно НО! Ако станем членове на БРИКС, може и да ни подмине! Няма клауза в никой договор, че не можем да членуваме в други съюзи нали? :)

П.П. И все пак нега си остане БРИКС само икономическа организация, по-приемливо е ;)
 
Искрено се надявам да не се развие до там! Все пак не забравяй, че малка България е член на ЕС и НАТО! Това ще е пагубно за нас!

Но, има едно НО! Ако станем членове на БРИКС, може и да ни подмине! Няма клауза в никой договор, че не можем да членуваме в други съюзи нали? :)

П.П. И все пак нега си остане БРИКС само икономическа организация, по-приемливо е ;)
Ще има две страни - САЩ и Европа и Брикс.
 
Ще има две страни - САЩ и Европа и Брикс.
Или 3? Че не вярвам Европа вечно да слуша чичко Сам!
 
Ако станем членове на БРИКС,
Как го виждаш това??? Пълен абсурд е да си тотално подчинен на шепа клептократи, коленичили пред дюканя на чичо Сам, и да се присъединиш към организация, която е антипод на въпросната нео-фашистка структура.

Това, че сме отново на страната на губещия си е наша орисия. Все късата клечка, мама му стара...
 
Как го виждаш това??? Пълен абсурд е да си тотално подчинен на шепа клептократи, коленичили пред дюканя на чичо Сам, и да се присъединиш към организация, която е антипод на въпросната нео-фашистка структура.

Това, че сме отново на страната на губещия си е наша орисия. Все късата клечка, мама му стара...
Виждам го, когато политиците вече няма какво и от къде да крадат, ще търсят финансиране. А МВФ знаем че дава с много високи лихви ако не си изпълнил техните изисквания, и няма да имат избор! Както виждаш 33 години сме обърнати на запад, но до миналата година ползвахме руски ресурси! САЩ имат някакви си ТЕЦ-ве в България, а руските компании са навсякъде в България! За какво ти говори това?

П.П. Моля те не псувай, не ти приляга ;)
 
И все пак нега си остане БРИКС само икономическа организация, по-приемливо е
По-приемливо за кого??? За империята на злото??? Именно затова БРИКС трябва да се развие и като милитаристична организация. По времето на Варшавския договор краварите не си и помисляха да нападат суверенни държави без резолюция на ООН и да окупират природните им ресурси.

Побойникът в махалата трябва да си намери майстора, така че Русия, Китай и Иран (а защо не и Северна Корея) трябва да бъдат партньори в анти-американска военна организация.
 
По-приемливо за кого??? За империята на злото??? Именно затова БРИКС трябва да се развие и като милитаристична организация. По времето на Варшавския договор краварите не си и помисляха да нападат суверенни държави без резолюция на ООН и да окупират природните им ресурси.

Побойникът в махалата трябва да си намери майстора, така че Русия, Китай и Иран (а защо не и Северна Корея) трябва да бъдат партньори в анти-американска военна организация.
Побойника в махала не е просто обикновен побойник, заложен е света! Тук говорим за страни с ядрено оръжие, които за щастие все още имат нормални лидери които ги управляват. Представи си Ким Чен Ун начело на Русия? Бог да пази света!
Не, не трябва да бият побойника с бой и оръжие, а икономически. Когато БРИКС стане световен икономически хегемон, какъвто се очакваше да стане ЕС, САЩ сами ще се кратнат. В момента, войната в Украйна е и икономическа и военна. Как е падна СССР, когато е фалирал финансово! Ако се наложи друга валута, вместо долара нещата ще станат по-различни! САЩ няма да могат да си теглят поредния трилион от МВФ, няма да могат да си печат долари на кило...
 
Отново стигаме до извода, че за няколкото глупака, членуващи във форума, думата ''предприемач'' означава ''аутист, който чат-пат коди'', така че не е изненадваща тъпата им реакция.

БРИКС има пълния потенциал да прерасне в много по-силен СИВ и да срине напълно квази организацийки и нео-фашистски структури като ЕС, които напълно замениха про-европейската икономическа доктрина с обслужването на сащ-ските интереси.

Тоест, двете структури се различават по това, че едните (БРИКС) са икономически съюз от равнопоставени държави, докато другите (ЕС) са просто обслужващ персонал, на който му доставя удоволствие да се прострелва в главата.

п.с. тръпна в очакване БРИКС да се разгърне и като военна структура, аналогична на Варшавския договор. ;)
Това момче е пиянка. ;)
А за безсмислени постове и кой полезен и кой не .... нужно да е вдигне малко глава от шит темите, в които и двамата царувате.
 
Това момче е пиянка. ;)
Колко си прозорлив - неверни са ти и двете твърдения, ама ти пък кога ли си казал нещо, което отговаря на истината.

Живей си със заблудата, че си полезен с нещо в тоя форум. Съмнявам се дори на жена си да си полезен, като гледам колко си блъснат в главата. :)
 
Колко си прозорлив - неверни са ти и двете твърдения, ама ти пък кога ли си казал нещо, което отговаря на истината.

Живей си със заблудата, че си полезен с нещо в тоя форум. Съмнявам се дори на жена си да си полезен, като гледам колко си блъснат в главата. :)
Поне имам човек до себе си, ако загряваш какво ти намеквам. ;)
Колкото до полезността - влизаш, гледаш какво съм писал през годините и тогава правиш заключения. Ти си доста безполезна. Но явно за това си тук, на раздумка.
 
Последно редактирано:

Горе