Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

mvmrik

Well-Known Member
http://paiak.net/news_view/Id-128

Накратко - човека е изобретил нов вид устройство за генериране на електроенергия и никое министерство не му е обърнало внимание. Дори не са си направили труда да го проучат от министерството на енергетиката. Има интерес от други държави - това е положението тук. Никаква държава не сме, а и това не е единствения такъв случай, даже не знам този човек какво се прави на патриот а не вземе да се маха докато е време.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Докато не видят далавера нашите, няма да му обърнат внимание. Освен това, подобни случаи са много и няма гаранция, че това изобретение е толкова ефективно. Имах приятел, които се опитваше да намери инвеститор за неговото устройство, генериращо ток от магнити, но така и не намери. Още се съмнявам доколко е било ефективно, но нямаше как да разбера..
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Абе какво ти пука, нали на земеделците им давам всяка година стотици милиони субсидии, а ядем гръцки плодове, македонски зеленчуци ... Тъпотия голяма ...
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

След като и други държави са проявили интерес, предполагам че си заслужава изобретението. Ако наистина беше нещо глупаво и никой не го взима на сериозно разбирам, но едва ли е такъв случая.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

ма*а им недоклатени кърлежи ако наистина е вярно -

От министерството на енергетиката получил отговор, че в Черно море няма достатъчно големи приливи

Бива ли такова отношение към технологии? Дори и да излезе фейк, на всеки един такъв проект трябва да му се обръща подобаващо внимание. През 45-та са си мислели, че телевизията няма никакъв шанс като алтернатива на киното.

Статията не знам защо ме накара да си спомня за това...

[video=youtube;5R3aqLXss5o]http://www.youtube.com/watch?v=5R3aqLXss5o[/video]

Защо никой не прави опит да ги задържа такива хора...
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Тук не става въпрос само за конкретния случай, а че на държавата не и дреме за нищо. Никой не се интересува нито от открития, нито от бъдещето на страната. Всеки гледа да вземе колкото се може да момента и не го интересува нищо.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Смотани сме до няма и къде... На какво се дължи това не знам, манталитета ли ни е такъв какво е не знам. Тея дето работят в министерствата са някакви уникално затъпели, мазни чички. Точно неска ми направи впечатление "секретаря на градското управление" дебел, мазен гледа тежко и го раздава голям, а заплатата му идва от нас и вас и трябва да се клани пред нас. Пффффффф!
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Министерството не е длъжно да му обръща внимание. Щом изобретението му е толкова велико защо не започне да печели пари от него веднага? Щом като няма инвеститори значи не е ефективно (цената на произведения ток е твърде висока, защото за производството му се харчи повече енергия, отколкото енергия ще произведе през експлоатационния си срок).
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Е, недей така. А и все пак си говорим за алтернативни източници. Слънчевите панели примерно преди 20 години също не са били възвръщаема инвестиция. Но са минали през своето развитие.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

А защо ти не инвестираш собствените си пари? Защо данъкоплатците трябва да инвестират в губещи инвестиции?
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

А защо ти не инвестираш собствените си пари? Защо данъкоплатците трябва да инвестират в губещи инвестиции?
Всъщност ние отдавна инвестираме. В всяка бележка за ток има добавена сума за "зелена енергия", която никой не знае как се изчислява точно. Нещо в смисъла:
"До 2020-та трябва да имаме 20% от възобновяеми източници, ама ние почнахме отсега да ги взимаме". А дали инвестираме тия пари си е наша работа.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Ти съгласен ли си да ти взимат рекет "зелена енергия"? Или предпочиташ да имаш по-малки сметки за ток?

При един референдум познайте какво ще гласуват хората - по-големи или по-малки сметки за ток ще изберат.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

А защо ти не инвестираш собствените си пари? Защо данъкоплатците трябва да инвестират в губещи инвестиции?


A тея неща колко скъпо излизат броиш ли?

0 1 2 3 4 5 6 7 8 и т.н.

И най- вече тия. На 15 години си докарваме по едно. Kатo се почне от британци, американци, руснаци та до жълтурковците.

70% сме вода и в крайна сметка енергия от морето не е лоша алтернатива. Поне да не се отхвърля с лека ръка.

Тука много хора съм забелязал говорят за позачистване на планетата от човешки екземпляри, ама незнам защо все се слагат в графата "... и да останем 200 милиона на Земята"

То и аз си оставям ПЦ-то денонощно ама с това "след нас и потоп" до къде? Евтиното ще излезе скъпо, ама нали няма плащаме ние...
 
Последно редактирано:
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Ти съгласен ли си да ти взимат рекет "зелена енергия"? Или предпочиташ да имаш по-малки сметки за ток?

При един референдум познайте какво ще гласуват хората - по-големи или по-малки сметки за ток ще изберат.

Винаги съм казвал, че за българския политик референдум е мръсна дума.
Иначе не, не съм съгласен да ми взимат рекет, ама кой те пита?
Оправдават се че субсидират и плащат по скъпо на производители от ВЕИ, ама и там е една мътна индия че не е за разправяне.
Най съм съгласен да плащам евтин и зелен ток. Ама за това трябваше да се погрижи държавата още от преди 20 години. Да улеснят масимално тези които искат да построят водни и други алтернативни централи, да не си раздават "консултантски" или "догански" милиони и т.н.
А тоя пич, дето цялата тема е за него... ако му беше толкова ефективно устройството отдавна е щял да го доразвие с частна субсидия. Естествено не българска. Тука в изобретения не се инвестира.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Е как аз съм гледал по дискавъри подобни изобретения за ток от прибоя и даже имаше на няколко места тестово направено?

Или като оня дето измислил лекарство за рака пак българин... боклук

въобще вече като чуя че българин е измислил нещо и въобще не го отразявам...
последно оня с РОБОТА и другия с таблета МИ разлигавиха и последните напъни за регенерация на патриотична жлеза!

п.п. да не правим на въпрос и българския гений направил бг фейсбука :) и много подобни герои, знайни и незнайни...
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Еми то и тоя е гледал дискавъри сигурно, па после го е измислил :).
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Има го като технология доста отдавна. Ако се не лъжа и в алманасите ФАР има статии за добив на енергия от вълните. Пък тя от кога е тая поредица- Дискавъри Чанъл на комунизма в хартиен вариант.
 
От: Българин измисли буй, генериращ ток от морски вълни

Това изобретение може и да не е добро - не го знам. Но е факт че държавата ни е пропаднала и на никой не му дреме - дори да измислиш нещо наистина добро тук нищо не можеш да направиш - трябва в чужбина.
 

Горе