Влияе ли Adsense на SEO

Blue-Monday

Member
Добър вечер,

искам да се консултирам за едно нещо с вас. Имам един нов сайт, който поради различни грешки в SEO-то попадна в sandbox-a на Google. Също така имам и друг сайт, който е много стар, и има силен авторитет пред Google.

Първият сайт има Adsense реклами, а вторият няма. Чудя се, ако сложа Adsense реклами и на втория(който е уважаван от G.), със същия акаунт, с който са рекламите на прецакания сайт, дали това може да развали авторитета на втория?
 
От: Влияе ли Adsense на SEO

Твърдо не! Слагай без да се притесняваш.
Да наистина в конкретния случай няма да пострада, но аз съм си правил експеримент, сайт на първа позиция с адсенс след махането на рекламите падна на трето място, без нищо да е променяно, в рамките на една седмица. След връщането на рекламките пак се качи горе. И после нямало никаква връзка дрън-дрън. Пробваш сам убеждаваш се. Слушаш другите.. губиш. :)
 
От: Влияе ли Adsense на SEO

Понеже се изчерпа темата и съм напълно съгласен с biaaro :

offtopic : Не слагайте адсенс на нови сайтове , вреди!
 
От: Влияе ли Adsense на SEO

Не мисля че понякакъв начин би навредил адсена с СЕО-то в гугъл. Дори и да е нов сайт. Какво е значението нов сайт, стар сайт за адсенса? Адсенса да не би да извлича рекламите от индексираните страници на сайта в гугъл?
 
От: Влияе ли Adsense на SEO

Не мисля че понякакъв начин би навредил адсена с СЕО-то в гугъл. Дори и да е нов сайт. Какво е значението нов сайт, стар сайт за адсенса? Адсенса да не би да извлича рекламите от индексираните страници на сайта в гугъл?

В грешка си , нямам време сега да пиша дълги постове , провери в Г. за повече информация.
 
От: Влияе ли Adsense на SEO

Само не го слагай на новолуние!

Някой хора явно имат вътрешна информация от Google, че пишат с такава убеденост :)
 
Последно редактирано:
От: Влияе ли Adsense на SEO

Съгласен съм с Радев. :) При новолуние най-добре си спирайте сайтовете ! Може с крон джоб, може и през бушона. Най-сигурно е с бушона.
 

Горе