Внимавайте на магистралата - бях обран днес

От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

На един приятел днес са му спукали гумата пред магазин за строителни материали и са го обрали по същата схема. На супер оживено място в центъра.
Дори не са му я спукали качествено, та се е наложило да го следят половин час из града.

Преди 3 седмици някъде ставам сутрин и отивам към офиса. Пред офиса паркирам и си заключвам колата и ме спира някакво момче и ми вика "Бате, гумата ти е спукана".. Викам WTF досега карах. Връщам се при колата и гледам гумата мека (има въздух но е паднала на 1.5 атмосфери сигурно). Оглеждам я на външен вид няма нищо забито, а предишния ден мой приятел гледаше точно тази гума да преценим дали няма да опира ако сложим по голяма гума (от 225/45/17 да мина на 225/50/17). Веднага му звъня и викам "Вчера гумата наред ли беше" и той ми казва, че не е имала видим проблем. Почесвам се 3-4 минути и паля колата и в гумаджийницата на 200 метра от офиса. Свалят гумата, тестват местват гумата не е спукана. Викам им "Ми как е спаданал" (винтилите си седяха на гумите и ако някой калпазанин си е играл нямаше да ги върне след като спадне гумата) и те ми викат "Някой сигурно ти я е спаднал и те е следил да спреш някъде да си я смениш". Пак има бум на тоя изтъркан номер така, че внимавайте и се оглеждайте обстановката наоколо каква е когато ви се случи нещо подобно.

И по темата, един виц в фейса дето тръгна и стана вирал:

Станах жертва на ИЗМАМА на паркинга на Била-та до нас (чувам че се е случвало и на други из цялата страна)
Пазете се, да не ви дойде на главата и на вас. Ето каква е схемата:
Тъкмо си подреждах покупките в багажника (стекче минерална вода Горна Баня от малките), и ми се залепиха две супер мацки. Рекламираха някакъв специален препарат за миене на авто стъкла. Почнаха да ми ...мият (безплатно) стъклата. Едни сочни, едни напращели деколтета, едни изпънати копчета - ум да ти зайде...
Пълен абсурд да не се загледа човек. Та както и да е - свършиха, предложих им бакшиш - отказаха, но ме помолоха за сметка на това да ги закарам до другата Била, за да продължели промоцията там.
Викам им - няма проблем.
Качиха се с мен в колата, и по пътя стана страшно. Почнаха да ме опипват, да се събличат, да ме целуват, да се целуват... После по-хубавата мина на предната седалка, наведе се и ме започна с едни неземни френски специалитети...
През това време обаче другата тихомълком ми отмъкна стекчето Горна Баня !!!
С две думи - внимавайте ! Пазете се ! Това може да се случи и на вас !!!
Същото ми се случи и миналия понеделник, единия от вторниците, два пъти в сряда, още веднъж в четвъртък, и отново тази сутрин.
Утре пак ще ходя. Свърши ми водата...
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Преди няколко дни пък на тел. на мой роднина му звънаха от уния дето им трябват пари, защото еди кой си е закъсал или му трябват. И там не чух да са хванали някой. :) Пазете се!!! Явно държавата освен да гърби с данъци и глоби друго не може да осигури.

И на мен се бяха опитали да звънят такива дето по GSM плачат. Значи в началото се звънеше от скрит номер и се затваряше след като ми чуеха гласа, и после след 5 такива позвънявания се обади някакъв шестак който мънкаше нещо неясно. Чувах плач на жена на около 1 метър от самия GSM, а в същото време онзи шестак повтаряше като развален грамофон: "Ало сестра ви пострада сериозно" а аз в действителност нямам нито брат, нито сестра и разбрах че нещо не се връзва и явно са тия дето ще искат пари. Ядосах се и направо му казах: "Слушай направо ми кажи колко искаш и къде да се чакаме да ги доставя, давай директно - казваш идвам и ти ги доставям" и онзи затвори и повече не звънна. Иначе наистина щях да отида, ама не с полиция а с бригада авери и щяхме такъв урок да им дадем, че повече нямаше и да помислят за подобно деяние!
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Иначе наистина щях да отида, ама не с полиция а с бригада авери и щяхме такъв урок да им дадем, че повече нямаше и да помислят за подобно деяние!

:) Я дай снимка на аверите с които щяхте да им дадете урок? или поне кажи на от кой клас са?
 
Това са онези "грамотните" от това село в Г.Оряховиця, които ги даваха в детайлен репортаж по телевизията. Там най-грамотният и можещ да говори на български провеждал телефоните разговори. Единият реве, другия стене. Абе грозна работа. Мизерията прави чудеса с хората. При мен ситуацията беше подобна, като описаната от USAF, но се случи на член от семейството. Позвъняването беше от може би някой от същия катун, като жертвата беше леля ми, на която с плач и е било обяснено, че брат и (баща ми) си е счупил крака и не можел да мръдне. Звънецът бил уж негов приятел и говори от негово име, искайки пари за възстановяването. Грозен сценарии се е разиграл. След това "неочаквано" обаждане, леля ми звънна да попита дали има такова нещо. Това не само е подло, но и нехуманно. Да създаваш на хората такъв стрес, инжектирайки ги с доза паника в иначе така "улесненото" им ежедневие. Както и да е, разбрахме се и тайничко си пожелах да му се върне на човека, който го е извършил, защото няма да е честно, ако това не му се върне. Най-малкото да разбере какво им е на жертвите, на който звъни.

Друг случай с измама, за който се сещам беше постната обява на кола в най-големия сайт, представляващ виртуална автоборса. Всички се сещаме за сайта, нали? Та там си кибичи офертата, но тънкият момент беше, че всеки заинтересуван трябва да даде 500 лева капаро при среща, за да може "търговеца" да уреди вкарването на колата. Тези пари били необходими уж само за документалната част. Мой познат успя да се срещне, но не е предполагал, че това би могло да е измама и им ги дал като само успяли да разменят телефони. След като я вкарали щели да звъннат. Познайте дали това се случи. Така, че всичко, в което имате малко съмнение го помислете добре преди всякакви действия. Лошото е, че няма наказани, няма заловени, както и изродите стават все по изобретателни. Ако трябва да погледна от тяхната гледна точка, явно мизерията е това, което ги кара да са така нахални и изобретателни, а фактът, че са изроди само играе по-добре за тях. Другото е вече история.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

няма кой да не знае за измамите, но понякога човек е обременен от други неща и просто става по-инерционен и естествено се превръща в жертва :)
 
Re: От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

няма кой да не знае за измамите, но понякога човек е обременен от други неща и просто става по-инерционен и естествено се превръща в жертва :)
Да, повечето в тази мизерия си казват "оф, добре, че всички сме живи и здрави поне" и оп, скапания павиан звъни да те сдуха качествено. И обикновено удрят в десетката, защото знаят къде ще се пречупи човека от другата страна на телефона. На такова нещо трудно се дава определение, защото граничи с деянията на некви нехора.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

:) Я дай снимка на аверите с които щяхте да им дадете урок? или поне кажи на от кой клас са?

Амоуне един съвет от мен: по добре да не ги виждаш дори на снимка... А защо толкова искаш да ги видиш ? Любопитството понякога опарва. :wink: Просто си имам хора за всичко - това е. Аз отдавна не разчитам на полицията, едно време като хлапак решавах проблемите си в даскалото с юмруците си, а сега си имам по професионални методи. Да - луд съм, и моите методи са отмъщение на крадците, лична саморазправа. Няма полза от полицията, защото ги задържат и ги пускат и те пак си правят същото. Саморазправа му е майката. Ако толкова имаш нужда от решаване на някой проблем, пиши ми на лични, ще се срещнем и тогава ще видиш хората не на снимка а на живо, и ще кажеш какъв е проблема, и съответно ще се реши.
 
Абе да ти кажа истината и там ги бият, но явно полза от това никаква. Хващат ги, бият ги и ги пускат, но те като нямат друг избор - продължават. Ако това е работеща система, здраве му кажи. Саморазправата е малко примитивен начин на справяне с дадена ситуация, но като цяло, ако другото не работи, нямаш много опции. Лошото е, че голяма част от дребните престъпници са продукт не мизерията и безизходицата, която е ежедневие за него. Много хора смятат, че това е така не за друго, а защото те са позволили да стигнат до там. Това е факт, но всеки един спор или дискусия има няколко страни. Важно е да се разбере, че има както причини така и предпоставки. Тук причините са възпитание, манталитет, положение, в което се намира дадения човек, защо не и ген, характер, ситуация, а предпоставките ги знаем всички - слаба система и голям избор на жертви, и то беззащитни.

Хубаво е да имаш хора за всичко. Това е много правилна стратегия. Отнася се за всичко. :) Но когато точно тези започнеш да използваш най-често, нещата не са на добре. :)
 
От: Re: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Абе да ти кажа истината и там ги бият, но явно полза от това никаква. Хващат ги, бият ги и ги пускат, но те като нямат друг избор - продължават. Ако това е работеща система, здраве му кажи. Саморазправата е малко примитивен начин на справяне с дадена ситуация, но като цяло, ако другото не работи, нямаш много опции. Лошото е, че голяма част от дребните престъпници са продукт не мизерията и безизходицата, която е ежедневие за него. Много хора смятат, че това е така не за друго, а защото те са позволили да стигнат до там. Това е факт, но всеки един спор или дискусия има няколко страни. Важно е да се разбере, че има както причини така и предпоставки. Тук причините са възпитание, манталитет, положение, в което се намира дадения човек, защо не и ген, характер, ситуация, а предпоставките ги знаем всички - слаба система и голям избор на жертви, и то беззащитни.

Хубаво е да имаш хора за всичко. Това е много правилна стратегия. Отнася се за всичко. :) Но когато точно тези започнеш да използваш най-често, нещата не са на добре. :)

Е нямам предвид да злоупотребяваме с това че с определени хора се наговаряме и решаваме да дадем урок на хора от престъпния свят, просто патят хора които плачат за затвора. Значи беше преди година и половина, един познат имаше проблем с лихвари, не точно кредиторска фирма, нещо подобно само че нелегални лихвари, взел 500 лв. заем и онзи със частен съдебен изпълнител го заплашил че от 500 лв. ще станат на 5000 лв. с разходите по делото и ще му продадат апартамента за 10 000 лв. въпреки че е на стойност 35 000 EUR, като ще си вземат тези 5000 лв. а останалите 5000 лв. били бонус за съдията изпълнител и лихваря. Не искам да цитирам във форума какво се случи, но човекът беше много уплашен че ще остане без имот заради едни 500 лв. от корумпиран частен съдебен изпълнител който играе комбина с лихвари, беше се подкарал на успокоителни, плачеше че ще остане на улицата. Казах му да подаде жалба, но той каза че нямало смисъл, защото такива имали имунитет от закона, съдебната система им осигурява чадър, и тогава взехме "другите" мерки. Трябваше този лихвар и 3-мата му апапи дето ходят по адреси да плашат хората заедно със съдията да ги закараме на безплатна разходка горе на Витоша и там имахме разговор по мъжки... Хиляди извинения, не знаели че така ще се случи, не предполагали че длъжника познавал подобни хора, много съжаляваха и да ги видиш колко са жалки и нищожни като се молят да ги пуснем... Както и да е, важното е че всичко утихна и повече не го потърсиха и даже някъде изчезнаха, и не ги видяхме, после чухме слух че са избягали в чужбина понеже на доста хора взели имотите и други потърпевши ги търсели да ги трепят... Ако питаш мен, такива хора сами са си виновни че теглят заеми от лихвари, по добре от банка, кредиторските фирми са лихвари само че легални. Съветвам всички съфорумци никога да не се подлъгват да теглят заеми от лихвари, нито от кредиторските фирми - вдигат си лихвата когато си поискат, колкото си поискат до като ти вземат имота!
 
Re: От: Re: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Съветвам всички съфорумци никога да не се подлъгват да теглят заеми от лихвари, нито от кредиторските фирми - вдигат си лихвата когато си поискат, колкото си поискат до като ти вземат имота!
Какви лихви, там идеята е да си винаги длъжник, ако някой се интересува. Познавам хора затънали точно от такива "лесни и бързи" пари, които не могат да върнат поради простата причина, че лихвата (защото се води някаква пародия на овърдрафт) не е фиксирана и ако днес вземеш 100 лева, утре е възможно да дължиш 150 лева. Да не говорим какво идва след месец, два и така нататък.

Практиката познава много кофти примери на иззети имоти, земи, бижута и прочие. Лихварската мафия е нещото, от което всеки разумен човек бяга. Не за друго, а защото знае, че ако се закачи трудно ще излезе. ;) С две думи - добър съвет. ;)
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Имоти се взимат и по нова практика, не само с лихви, но и с имотни измами. Става въпрос за новоизлюпени "фондации", които доброволно отиват да помагат на възрастни самотни хора. Значи те много внимателно проучват жертвите си, и не отиват при първия пенсионер, а предимно при такива които примерно имат старческа деменция, или са си здрави хора но децата им са в чужбина, а внуците в друг град на 200 км. и дефакто контакта им с деца и внуци е ограничен и тези хора са предимно самотни. Представят се за "фондация" така наречения патронаж които обслужват самотни пенсионери - чистят им дома, готвят им, пазарят им, хладилниците им пълнят и всичко от разноските на "фондацията" не искат и стотинка от пенсионера. Ако той евентуално попита как така му пълнят хладилника с храна без той да е дал стотинка, и как така не искат пари за това че му чистят дома и го обслужват - отговора е фондацията поема всичко, издържа се от дарения. В един момент човек трябва да си зададе въпрос: "Непознати хора които никога не съм виждал от някаква си фондация са прекалено любезни, пазарят ми, хладилника пълен с колбаси си меса, чистят къщата ми, перат ми дрехите, стотинка не ми искат... Чакай малко, какво става тука, нещо май има замислено"..... Има стара поговорка - "Прекаленият светец и Богу не е драг". Схемата им е проста: от пенсионера искат само да се разписва на документи че са били при него, и че днес, или вчера са го обслужили, за да се отчетат. И така всеки ден когато идват да му напълнят хладилника, и да му почистят къщата, накрая подават документ за подписване, само че то не е само един документ, а много листи хартия на куп, и те карат да подписваш поне едно 20 мин. - а сега подпиши и тук, хайде и тук, аха да не забравим има още един лист хартия, подпиши и тук... Не знаеш какво подписваш! Накрая се оказва че с тези подписи ти си прехвърлил имота си без да се усетиш. В тази схема работят с корумпирани нотариуси. Много пенсионери така се озоваха на улицата. Жертвите им са предмно или самотни пенсии, или самотни инвалиди, или болни хора които нямат близки в града - предимно хора които имат нужда някой да се грижи за тях, но нямат близки в района. Също така жертви стават и самотни алкохолици. Наглеждайте възрастните си родители, баби и дядовци и ги предупреждавайте да не се доверяват на подобни "фондации" които се грижели за възрастните на пълни разноски от самата "фондация". Има цели имотни мафии които само с това се занимават!
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Да не са тия:

mafioti.jpg
 
От: Re: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Е затова, откакто си взех кола, на една ръка разстояние си имам едно острие почти 30см. Я съм усетил, че нещо е нередно, я съм им е*ал майката.
E това е истината. Лайк ъ бос :D
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Мамицата им мръсна и на мен така ми спукаха гумата ама си я смених с чантичката на мен, после размахах 2 средни пръста нагоре 100% са ги видяли :D :D
 
От: Re: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

E това е истината. Лайк ъ бос :D

ДО КОГА ДА ВИ УЧА НЕ ЗНАМ...

за какво ти е острието ?
ходи ти се в затвор ли ? заради някакви утрепки?
А и не е ли забранено от закона такава дължина на острие да се носи?

Истината е в електрошока!
Законен е, не убива, но оставя спомен за цял живот.
Достатъчно е са мода пуснете волтовата дъга пред очите му.
Да чуе пращенето ида види светлината...
Евтин и достъпен.

хиляди пъти по-добро от всички други оръжия за защита!

А с два във всяка ръка по един, сте почти непобедими...
Това с ножове, патлаци... авери бабина ти чушкина иначе...
и 50 човека отряд да събереш, ходи ги намирай после.
важното е да се реагира на момента.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Вадиш си резервната гума, ключа, крика, опъваш ръчната, заключваш колата и почваш да сменяш гумата. :)
 
Мои приятел си държи една здрава, алуминиева бейзболна бухалка, която сама по себе си не е много внушителна. Но когато я размята 1,93 см. и 120 кг. мъж си е леко притеснително, нали? Искам да дам съвет на всички тук, никога не използвайте нещо, което би го вкарало в нещо по-тежко. А острието е точно такова. Няма цял живот да се оправите, особено с нашата система, направо се пишете обречен. Тук така ще ви го нахакат, че не само няма да ви искат никъде, но и ще ви съсипят живота. И освен да работиш нещо в престъпния свят, не ти остават много опции. Демек, е така направено, че го няма момента на самозащитата, а тук си просто престъпник. Но като гледам и какво правосъдие и полиция имаме, то и аз не мога да различа вече кой какъв е.

Амонт даде много як уебмастърски тук. :) Електрошокът. Това е много правилно. Друго си е да го видиш как се гърчи и да знаеш, че след няколко минути ще се изправи, с лек уплах и може би пълни гащи. Но е факт, няма да го лежиш или да има последствия. Спорихме с един приятел кое е по-добре електрошок или с голи ръце. Той май излезе прав, но това е в случай, че го оставиш в добро състояние, а не да му пускаш периодично ток по езика примерно. :)

Важно е да се защитиш в дадения момент, всичко след това е просто излишно. :)
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Мани ножа, ще го лежиш като за човек после.
Амун е прав, малко ток да се насере...
Или му счупи и двете ръце да не краде поне 3 месеца.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес


Ей Амоуне леко с тия ... Ей човек ще ме вкараш в бела, това са охраната на Галеви, които са напуснали държавата а са обявени за общонационално издирване. Нямам и не искам нищо подобно с обкръжението на Галеви. Майтапа на страна Амоуне, ама не знаеш кой чете форума. Казах ти вече - ако толкова те интересува, пиши ми на лични, ще те запозная с няколко човека и ако си имал висящи проблеми или належащи, казваш и думата "проблем" престава да съществува! Говоря сериозно! Пиши ми на лични, ще се срещнем, запознавам те с хората и толкова. Стига шеги, и постване на снимки на хора които са обкръжение на издирвани личности, за които им е обявена награда за главите им! Не ми се дава обяснение на милиционери заради шеги по форуми! Не забравяй че точно сега в този момент тия хора ги издирват, тръбят по новините за тях, и всеки гледа да се хване за сламката и ходи доказвай че нямаш нищо общо с такива!

За електрошока, в оръжейните магазини продават електрошокови палки и мини-бодигардчета големи колкото машинка за подстригване. На който не му се дават пари има и друг вариант: намираш един голям кондензатор от 500 V запояваш му 2 продълговати медни жила на клемите, и го зареждаш в контакта. После го увиваш в найлон за да не прасне тока и си го носиш във вътрешния джоб на якето, и при заплаха го вадиш и като докоснеш с жилата нападателя ефекта е почти същия, но зависи от кондензатора. Нож никога да не се използва защото, после ще изпишеш цяла кофа мастило в районното!
 
Това е от една много добре звучаща група във Фейсбук - Лига на простаците:

Измама по паркингите на супермаркетите - ВНИМАВАЙТЕ!!

Разказ от потърпевш:
"Станах жертва на ИЗМАМА на паркинга на Била-та до нас (чувам че се е случвало и на други из цялата страна)
Пазете се, да не ви дойде на главата и на вас. Ето каква е схемата:
Тъкмо си подреждах покупките в багажника (стекче минерална вода Горна Баня от малките), и ми се залепиха две супер мацки. Рекламираха някакъв специален препарат за миене на авто стъкла. Почнаха да ми мият (безплатно) стъклата. Едни сочни, едни напращели деколтета, едни изпънати копчета - ум да ти зайде...
Пълен абсурд да не се загледа човек. Та както и да е - свършиха, предложих им бакшиш - отказаха, но ме помолоха за сметка на това да ги закарам до другата Била, за да продължели промоцията там.
Викам им - няма проблем.
Качиха се с мен в колата, и по пътя стана страшно. Почнаха да ме опипват, да се събличат, да ме целуват, да се целуват... После по-хубавата мина на предната седалка, наведе се и ме започна с едни неземни френски специалитети...
През това време обаче другата тихомълком ми отмъкна стекчето Горна Баня !!!
С две думи - внимавайте ! Пазете се ! Това може да се случи и на вас !!!
Същото ми се случи и миналия понеделник, единия от вторниците, два пъти в сряда, още веднъж в четвъртък, и отново тази сутрин.
Утре пак ще ходя. Свърши ми водата !

Интересно, нали? Има го и в друг пост. Дали не на някой от тук, попаднал там? :) Или е обратното.
 

Горе