Връщане на данъци от Холандия.

BreakTheWall

New Member
Здравейте,не знам дали съм уцелил раздела, но искам да си върна данъците от Холандия.
Бихте ли ми препоръчали агенция или ако знаете как става да го направиш самостоятелно,ще съм благодарен.
Намерих на Холандската данъчна служба, някакъв портал ''DigiD'', но не съм сигурен дали това е правилното място.
Моля някой да ме светне.
 
Обясни повече какъв е твоят случай защото jaarlijkse belastingen важи за физическо лице така и за юридическо лице.

П.С. Живея в Белгия и имам бизнес тука и знам почти всичко за данъчните закони в Белгия & Холандия.

Опитай се да обясниш с няколко думи за какво става въпрос и ще те светна дали има смисъл да се занимаваш защото може да се окаже че ти им дължиш а не те на теб.
 
Здравейте, @nsevimov става въпрос за физическо лице, с приятелката ми работихме в един завод.Имам една позната в една от агенциите за връщане на данъци, и тя ми каза,че мога да го направя сам без да ми одържат комисионна, тоест да не е чрез тях.
 
Здравейте, @nsevimov става въпрос за физическо лице, с приятелката ми работихме в един завод.Имам една позната в една от агенциите за връщане на данъци, и тя ми каза,че мога да го направя сам без да ми одържат комисионна, тоест да не е чрез тях.
Следя ...
Една от тези фирми ми каза,че трябва да съм в БГ за да върна данъците. Иначе и аз имам подобен казус с Холандия - работих няколко месеца за една фабрика.
 
Здравейте, @nsevimov става въпрос за физическо лице, с приятелката ми работихме в един завод.Имам една позната в една от агенциите за връщане на данъци, и тя ми каза,че мога да го направя сам без да ми одържат комисионна, тоест да не е чрез тях.
Когато сте били работници тогава се водите arbeider (работник) и от вашата заплата са били удържани RSZ bijdrage (13.07% от брутната заплата). Вие сте работили 3 месеца което по-всички вероятности ще имате право да имате право на terugkrijgen (връщане на надплатени данъци).

Важно е да знаете датата и месеца от началото до края на временният трудов договор защото чрез него ще можете да пуснете коректна декларация за Aanslagjaar.

Ако не говорите добре английски език или нидерландски е най-добре да използвате тукашен счетоводител защото минимална грешка може да забави процеса с месеци.
 
Благодаря за отговора, имам всички необходими документи, но питането ми е къде се подава всичко, ако знаете ще съм благодарен много. В питането по-горе споменах, че намерих портал DigiD, но не съм сигурен дали трябва там да се подават нещата. С английския съм добре.
 
Благодаря за отговора, имам всички необходими документи, но питането ми е къде се подава всичко, ако знаете ще съм благодарен много. В питането по-горе споменах, че намерих портал DigiD, но не съм сигурен дали трябва там да се подават нещата. С английския съм добре.
DigiID е електронна лична карта чрез нея се идентифицирате пред Belastingdienst Nederland (Подобно на НАП в България)

За да имаш Digi ID трябва да имаш адресна регистрация в Холандия и да си назначен на работа или самонает.
Без тези 2 неща нямаш право да стоиш повече от 3 месеца в Холандия и Stadhuis (община) ще ти откажат издаването на електронна лична карта чрез която да се идентифицираш пред различни институции.

Това че говориш английски ти отваря всички врати защото ще можеш самостоятелно да си оправиш всички бъркотии.

Звънни на този номер +31 555 385 385 или потърси имейл в тази контактна страница.

Обясни какъв е твоят случай и бъди сигурен че отсреща ще има човек който иска да ти помогне. 🍻
 
@nsevimov Благодаря много за информацията,ще се задействам вече!
Имай търпение.
От пускането на декларация до крайна калкулация на данъците от Belastingdienst може да отнеме до 2 месеца.

Ако твоят случай се касаеше за Белгия то можех да съкратя срока от 2 месеца на 2 - 3 дни защото за този период от който живея тука успях да си създам доста добри контакти.

Успех, и се навъртай по-често в форума защото тука може да си намериш занаят който да е в пъти по-добър от предишният ти трудов опит :)
 
Въоръжил съм се! За Нидерландия става върпос.Това правя,гледам да се уча нови и по-продуктивни знания и умения.
 
Здравей, Белгия! Какво точно имаш предвид с тоя криптик изказ?
Казвам че ако отдели по 2 часа на ден в рамките на няколко месеца ще може да работи в ИТ средите където е 10х по-приятно за работа.
 

Горе