Възраст на субдомейн - има ли значение

tonik

New Member
Има ли значение колко е стар един поддомейн за неговия авторитет?
Или е важна възрастта на основния домейн?
 
Субдомейните се третират като отделни сайтове от Гугъл. Няма такова нещо като възраст на субдомейна. Субдомейните са част от домейна, а той има възраст. В този смисъл, поддомейните си трупат собствен авторитет. В някои случаи правят повече трафик от основния домейн, нищо че са създадени години по-късно.

От опит смятам, че единственото им преимущество е, че по-лесно се индексират, ако основният домейн е стар. При изцяло нов сайт Гугъл все още няма конкретен бюджет за обхождане и трябва поне 6-12 месеца. Със субдомейните за този период вече генерират стабилен трафик. Стига да са оптимизирани и да показват интересно съдържание, естествено.
 
Събдомейните са идеален тул да мапнеш логично някой проект, разделяйки го на определени секции с различни предназначения. И да, ползват силата на главния, защото вече е разпознаваем. Но и има случай, и в които събдомейна е по-силен от главния. И това е често защото той има по-силна популярност от самия главен. Например някой магазини със събове shop., clients., blog. и т.н.
 
Събдомейните са идеален тул да мапнеш логично някой проект, разделяйки го на определени секции с различни предназначения. И да, ползват силата на главния, защото вече е разпознаваем. Но и има случай, и в които събдомейна е по-силен от главния. И това е често защото той има по-силна популярност от самия главен. Например някой магазини със събове shop., clients., blog. и т.н.
Не съм в бизнеса, но имам два домейна, които ми харесват - tips.guide и place.center.
Ако се направят сайтове на субдомейни, като poker.tips.guide, welding.tips.guide, car.place.center... и др. подобни, а домейните останат без съдържание или даже са паркирани, това има ли значение за авторитета на поддомейните?
Или е по-добре домейните да си имат сайтове.
 
Последно редактирано:
Не съм в бизнеса, но имам два домейна, които ми харесват - tips.guide и place.center.
Ако се направят сайтове на субдомейни, като poker.tips.guide, welding.tips.guide, car.place.center... и др. подобни, а домейните останат без съдържание или даже са паркирани, това има ли значение за авторитета на поддомейните?
Или е по-добре домейните да си имат сайтове.
За нов сайт се съмнявам да сработи добре. Не вярвам Гугъл да започне обхождане на субдомейните или да им даде някаква тежест, ако няма съдържание на основния домейн. Освен ако не е някакъв мега контент, който го няма другаде. А тези tld-та... повечето са като спам. Може да потърсиш, че .com домейните са най-адекватни и 95% от всички сайтове в резултатите от търсене на първа страница са .com домейни.

Имай предвид, че техниката "да пусна сайт с ключова дума в самото домейн име" не работи от десетилетие. Гугъл няма да ти даде и позиция преднина. Даже точно обратното. Приема подобни техники не особено радушно и вероятно ше ти е по-трудно да се класираш.
 

Горе