Въпрос за класиране при quotes

От: Въпрос за класиране при quotes

Вариантите за надлъгване с бота ми заприличаха на "да мина да те взема или да взема да те мина?"

Сложи му един сайтмап на масата, за да види всички ястия, а дали ще се храни зависи от подправките (украсите и допълнителната информация към quotes)

Бих го направил така:
1. Всеки цитат на отделна страница (цитати в интернет бол и, ако са в насипно състояние по няколко на страница в англоезичен сайт, борбата в серпа ще е безмилостно жестока).
2. За да не седи празна страницата с един цитат и малко да се уникализира бих я доукрасил с доп. информация за произхода на цитата (или за неговия автор) и възможност за индексиращи се коментари от потребители.
3. Страницирането да е на по 5 или 10 страници.
4. Категории по автор (ако са само шахматни цитати) или категории по тематика (ако не са само шахматни).
5. Сайтмап. Тъй като шахматните цитати едва ли ще надхвърлят 5000 записа ( а ако надхвърлят - ще страницираш), то освен xml може да се изведе и една html-страница тип "Contents" (съдържанието на сайтмапа накуп в четим за потребителите вид).
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за класиране при quotes

Вариантите за надлъгване с бота ми заприличаха на "да мина да те взема или да взема да те мина?"

Не разбрах за какво говориш.

Сложи му един сайтмап на масата, за да види всички ястия, а дали ще се храни зависи от подправките (украсите и допълнителната информация към quotes)

Сайтмап на какво да му сложа? Quotes? Дай пример.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

1. Обсъждахте как ботът обикаля, за да види всичко на сайта, вместо да му покажете всичко на сайта.
2. Виж т.1 от предното мнение. Всеки цитат на отделна страница. Т.е. да имаш страници тип tvoy-sayt.com/alea-jacta-est.php, която да съдържа само цитата Alea Jacta Est, свързаните с този цитат подробности и коментари относно този цитат. По този начин в сайтмап ще има страници, колкото са на брой цитатите плюс категориите + страницираните
 
От: Въпрос за класиране при quotes

2. Виж т.1 от предното мнение. Всеки цитат на отделна страница. Т.е. да имаш страници тип tvoy-sayt.com/alea-jacta-est.php, която да съдържа само цитата Alea Jacta Est, свързаните с този цитат подробности и коментари относно този цитат. По този начин в сайтмап ще има страници, колкото са на брой цитатите плюс категориите + страницираните

Не ми харесва идеята. Освен това, да коментираш всеки запис в базата е много труд, а да търсиш на всеки произхода - още по-голям.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Сайтът си е твой, така че ти избираш как да го направиш :) Аз само посочих вариант, който би бил добър за преборване в серпа по тази доста конкурентна тематика.

Освен това би могъл да погледнеш на нещата и като финансист (доколкото знам си ми колега донякъде). Когато правя сайт винаги гледам как ще го монетизирам. При насипното състояние дори и при добри позиции в серпа, имаш малко страници и малко варианти за монетизиране (ex. Adsense..., нямам предвид sitewide, автоматични линкове и други подобни глупотевини). При предложения от мен вариант минаваш на ниво 2 - permanent links, което увеличава десетократно приходите.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

При предложения от мен вариант минаваш на ниво 2 - permanent links, което увеличава десетократно приходите.
Линковете, които в момента генерира скриптът, не могат ли да бъдат permanent?
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Не ми харесва идеята. Освен това, да коментираш всеки запис в базата е много труд, а да търсиш на всеки произхода - още по-голям.

Ако идеята е да впечатлиш и съблазниш Гугъл бота (казват, че е жена), трябва да й предложиш нещо повече от претоплено вчерашно ястие и домашно винце. Да изпъкнеш сред тълпата обожатели се изисват доста усилия. Мисли се в посока какво повече можеш да предложиш от останалите.

No pain, no gain, baby.

strana ти е дал чудесна рецепта как да й организираш уникална гала-вечеря. Възползвай се. Ако искаш.

П.П. permanent links = вечни линкове. Не става въпрос за УРЛите на сайта, а за вариант за монетизиране (продаваш линк вътре в статията)
 
От: От: Въпрос за класиране при quotes

Ако идеята е да впечатлиш и съблазниш Гугъл бота (казват, че е жена), трябва да й предложиш нещо повече от претоплено вчерашно ястие и домашно винце. Да изпъкнеш сред тълпата обожатели се изисват доста усилия. Мисли се в посока какво повече можеш да предложиш от останалите.

strana ти е дал чудесна рецепта как да й организираш уникална гала-вечеря. Възползвай се. Ако искаш.

П.П. permanent links = вечни линкове. Не става въпрос за УРЛите на сайта, а за вариант за монетизиране (продаваш линк вътре в статията)

Идеята ми бе не да организирам уникална гала вечеря, а да предоставя повече и по-добре организирана информация. Това смятам да го постигна с по-добър скрипт и по-пълна база данни. Няма да се правя на Сократ, за да предоставям на посетителите нови умозаключения (quotes).

No pain, no gain, baby.

Тази част на ЛС, baby.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Написах още един скрипт, който търси в базата по име на автор или част от него и визуализира съответните quotes (http://zeitgeist-bg.com/CHESSNEWSTODAY/search_by_author.php). В WP, обаче, има проблем с интегрирането. Вади следното съобщение, след задаване на име на автор:

1.jpg

Някой има ли идея каква е причината?
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Извън ВП работи, вътре - не, така ли?
Пусни тук някакъв код да го видим, може някой да се сети какво става.

Намерих компромисно решение засега. Изнесох скрипта от WP и линкнах към него с html форма. Така работи, но препраща извън WP, при визуализиране на резултатите. Код не искам да давам, защото хвърлих доста труд по него и предпочитам да го запазя за себе си. :)
http://chessnewstoday.info/chess-quotes/
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Искам да знам също, дали Google ще индексира страниците, генерирани по този начин със скрипт. Разгледах си сайтмапа, направен с XML Sitemap Generator for WordPress и забелязах, че генерираните страници не са включени в него, и съответно не са индексирани от търсачката.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Разгледах си сайтмапа, направен с XML Sitemap Generator for WordPress и забелязах, че генерираните страници не са включени в него, и съответно не са индексирани от търсачката.
Слага се отметка на "Включи статични страници".. Имат 60% приоритет по принцип, в сравнение с публикациите, които имат 20%.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Слага се отметка на "Включи статични страници".. Имат 60% приоритет по принцип, в сравнение с публикациите, които имат 20%.

Има отметка на Include static pages.
 
От: Въпрос за класиране при quotes

Някой ще даде ли идея как мога да добавя страниците, генерирани с php скрипта, към sitemap-а, за да ги индексира Гугъл?

основна страница (индексирана):
chessnewstoday.info/chess-quotes/

страници генерирани от скрипта (неиндексирани):

chessnewstoday.info/chess-quotes/?page=1
chessnewstoday.info/chess-quotes/?page=2
*
*
*
chessnewstoday.info/chess-quotes/?page=100

---------------------------------------------------------------------

Генерирах sitemap-a с външен tool ( http://www.xml-sitemaps.com/ ) и страниците се добавят. Това променя въпроса на "Защо плъгините във WP не ги добавят?" Пробвах с няколко. В момента съм с XML Sitemap Generator for WordPress 3.2.7.1 .
 
Последно редактирано:

Горе