Въпрос за Adwords: Как да пускам реклами само в определен сайт?

Doctor_BG

Active Member
Здравейте,

Искам да таргетирам само определени сайтове (Display network), където да се показват рекламите (всеки от тях има поне 200К импресии на седмица).

Искам това да става за всички хора, които влизат в тези сайтове, независимо от ключовите думи или начинът, по който са влезли там.

Засега съм сложил желаните сайтове като Placements и не съм посочил никакви ключови думи. На рекламата ми обаче изписва:
"You don't have enough Google AdSense pageviews yet to diagnose the combination of your current campaign settings and targeting criteria"

Надявам се да сте разбрали какво искам да постигна като краен резултат. Подозирам, че бъркам някъде в настройките и ще съм благодарен, ако помогнете.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за Adwords: Как да пускам реклами само в определен сайт?

Това означава най-малко 3 варианта:

1) опитваш се да минеш тънко със малко кинти. Конкуренцията цака повече и съответно печели. Вдигни малко парата.
2) Имаш нисък AdRank и съответно цената става повече

ИЛИ ако правиш ремаркетинг:
1) нямаш посещения че да им правиш ремаркетинг

ИЛИ:
1) означава че правиш някакво мега-корав-насочен критерий (примерно "хотел във павликени със 5 звезди"), обаче никой не отговаря на тези критерии

И това е само на първо четене... може да има още 3х3 варианта за проблеми.
 
От: Въпрос за Adwords: Как да пускам реклами само в определен сайт?

Сега си едитнах първия пост, защото забравих да уточня, че става дума за Display network, ако това има значение.

Никъде не ми изписва, че bid-a ми е нисък, както преди е изписвало на текстовата реклама.

Въпросът ми беше - нужно ли е да добавям ключови думи или мога да мина и само с определени Placements(сайтове), без въобще да посочвам ключови думи.

Благодаря.
 
От: Въпрос за Adwords: Как да пускам реклами само в определен сайт?

https://support.google.com/adwords/answer/2404186 Да - заради контескта. Т.е. четеш статия за велосипеди и оп - от дясно реклама на велосипеди.

Ами... направи A/B тест със сплит и виж сам.
 

Горе