Въпрос относно смяна на банка и задължения

boyansk1

New Member
Привет,
Вярвам, че тук има хора, които биха могли да отговорят на въпроса ми, тъй като на кол центърът на Уникредит нямам вяра вече :)
Накратко, клиент съм на горнопосочената банка, като обслужването им е под всякаква критика, няма да обяснявам колко време съм изгубил да чакам кол центърът им или да се разкарвам по филиали и са крайно некомпетентни, звъня им два пъти и два пъти ми казват напълно противоположни неща, и повярвайте ми, страшно търпелив човек съм, обаче като се наложи да се занимавам с тях ми идва да се застрелям (или тях). Та…много искам да си сменя банката, но имам потребителски кредит (напълно редовен), който изтича след 4 години… това, което ми казват по телефона е че сметката няма как да се закрие, тъй като обслужва кредита… не разбирам, какъв е проблема да си нареждам парите за погасяване на кредита от друга сметка и банка?!
Вярно ли е това, което ми казват или смело мога да отида във филиала и да им тегля една………завинаги :)
Ако пък наистина има някаква пречка, честно казано готов съм да изтегля нов кредит в нова банка, само и само да погася сегашният и да избягам от тези неадекватници :)
 
не може да закриеш сметката преди да погасиш кредита, най лесно е рефинансиране от друга банка и закривай при тези като не те кефят
 
не може да закриеш сметката преди да погасиш кредита, най лесно е рефинансиране от друга банка и закривай при тези като не те кефят
Благодаря!
Май така ще направя, само и само да не се занимавам с Уникредит :)

А идеи за що-годе окей банка (ако изобщо има такова животно)? Аз преди използвах ПроКредит Банк - махнах се след като резко си вдигнаха таксата подръжка. Очевидно направих грешка, вярно че бяха станали скъпички, но с тях драми не съм имал, а пък сега като гледам останалите банки почти са се изравнили с тях по такси :)
 
ОББ имат що годе нормални такси и кредитите им са с добри лихви
 
Преди 2 години за превод от 4 хил. в тази банка на гише към сметка в същата ми искаха да пиша декларация за произход и към 60лв. такса защото не съм им клиент. Направих превода от сметката ми в друга банка за символична такса.
 
Преди 2 години за превод от 4 хил. в тази банка на гише към сметка в същата ми искаха да пиша декларация за произход и към 60лв. такса защото не съм им клиент. Направих превода от сметката ми в друга банка за символична такса.
ОББ? Уникредит? :)
 
ОББ? Уникредит? :)
Уникредит. Искаха да пиша декларация, отде съм събрал 4 хил. за превод към болница за смяна на колянна става на майката. Е, теглих им една майна :)
 

Горе