Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Интерестно развитие на темата 8)

Като за начало е добре да прочетеш доста обстойно правилата на адсенс. Отностно оптимизацията на рекламите , също трябва да прочетеш тук във форума е имало теми. Ако те мързи да търсиш - казвай да помагаме с линкове.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Следващият ми въпрос щеше да е свързан с оптимизацията на рекламите, защото отскоро се занимавам с Adsense и още не съм наясно :) Ще бъда благодарен ако споделите как се оптимизират :)

Намери дизайнер да ти каже какво да направиш, иначе провала ти е сигурен!
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Ако те мързи да търсиш - казвай да помагаме с линкове.

the_tourist - интересно виждане имаш по въпроса. Аз не само, че не помагам на тоя, който го мързи, но и му се подигравам, такъв човек не заслужава помощ!
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

the_tourist - интересно виждане имаш по въпроса. Аз не само, че не помагам на тоя, който го мързи, но и му се подигравам, такъв човек не заслужава помощ!
Не ме мързи, а не съм разбрал от прочитането на правилата, че URL Ads е различно от текстовите реклами, които съм сложил. И в момента чета и все още не мога да разбера къде са, за да сложа. И не смятам да печеля от Adsense, a просто ги слагам в полетата за банери, докато се разработи сайтът и тръгнат индивидуални реклами на фирми, за да не стои празно и грозно.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

the_tourist - интересно виждане имаш по въпроса. Аз не само, че не помагам на тоя, който го мързи, но и му се подигравам, такъв човек не заслужава помощ!

Само защото е нов , бих му помогнал. Може и да не го мързи човека ...

Иначе във форума има изчерпателни теми за адсенс-а и около него.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

За дизайнерите бих поспорил...


Те са важни на трето ниво. Защото, ако стойността на кликовете ти се движи в рамките до 5-10 евроцента, то никакъв дизайнер няма да е в помощ, дори и да е на 10 CTR. Трябва да имаш добър сайт като посещаемост (за български потребители - 2000-3000 уникални дневно), за да печелиш повече от 100 евро месечно при подобна цена на клик. А за подобно заплащане не си струва да харчиш такава посещаемост - по-добре да я пренасочиш към някакъв комерсиален проект.
 
От: От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

За дизайнерите бих поспорил...

Ами не знам, аз работя с дизайнери, а и самият аз разбирам от това, и бих поспорил с теб, не са важни на трето ниво, а на първо даже, но това си е отделен въпрос, между нас двамата.
Въобще, чудя се на масовата практика на хората от този форум да правят и слагат банери, реклами в сайта си, а да не се допитват до дизайнери. Това е толкова идиотско, та... няма на къде повече, заслужават си подигравките и винаги се смея на теми от рода: "Имам трафик, ама няма приходи от реклами?". Ми че как ще имаш приходи, като се правиш на голям разбирач, но не знаеш как да направиш това, което е нужно?!
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

На кеф съм днес да поспоря :)

Давай за нивата.

BTW, не подценявам изобщо дизайнерите (и съм се възползвал от услугите на доста от тях в този форум).

Обаче таргетът си е по-важен. Икономиката...
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

На кеф съм днес да поспоря :)

Давай за нивата.

BTW, не подценявам изобщо дизайнерите (и съм се възползвал от услугите на доста от тях в този форум).

Обаче таргетът си е по-важен. Икономиката...

А, не, не ми се иска така, в тази тема. Иначе си прав - важен е таргета, насочеността, посетителите, тематиката на сайта, дизайна на сайта... абе всичко е важно. И при подходящи реклами успеха е гарантиран. Казваш, че си работил с дизайнери - значи знаеш какво имам предвид. :)

Но пък и да си призная, не ми се иска да казвам на всички, на всеослушание тези тайни, тайни от кухнята, смятам да печеля от това, този който истински желае ще намери начин да научи тези неща, а другите само ще импровизират.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Е то това е да окажеш помощ на съгражданите си - едва ли се изисква да му развиеш цялата схема.

Като чуе, че са важни хем дизайна, хем таргета, то ще си прецени и сам най-подходящото за него съотношение. Щото се сещаш какъв може да е резултатът от сайт с рискова тематика (видеофилми, примерно) и добър дизайнер. А ако собственикът не може да нацели статуквото - заводът го очаква (ако ги има заводите в БГ все още де).
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Е, то аз това се изненадвам, че уж всички го знаят това - кои са основните схеми, основните неща, но пък след това се люшкат в двете крайности: или не им придават значение и ги игнорират или си мислят, че могат сами да се справят. (Малко в страни от темата, но всъщност се вписва в тематиката: нима очакваш хора, които правят конкурси за дизайни в рамките на 20-30-50 лв. да разбират и да се справят с това?!).

И за да не бъда голословен, ето нещо по въпроса, както се казва: който чел - чел, който разбрал - разбрал: линк.
Ето, тук нещата са показани ясно, но гарантирам, че само като прочетат статията пак няма да разберат нищо, за да получат резултат, им трябват опитни хора, дизайнери, и хора, които разбират, знаят и могат да контролират поведението на посетителите в сайта. Защото хайде да не се лъжем - ако не можете да контролирате поведението на посетителите във вашия сайт - тогава не сте за тази работа!
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Е, то аз това се изненадвам, че уж всички го знаят това - кои са основните схеми, основните неща, но пък след това се люшкат в двете крайности: или не им придават значение и ги игнорират или си мислят, че могат сами да се справят. (Малко в страни от темата, но всъщност се вписва в тематиката: нима очакваш хора, които правят конкурси за дизайни в рамките на 20-30-50 лв. да разбират и да се справят с това?!).

И за да не бъда голословен, ето нещо по въпроса, както се казва: който чел - чел, който разбрал - разбрал: линк.
Ето, тук нещата са показани ясно, но гарантирам, че само като прочетат статията пак няма да разберат нищо, за да получат резултат, им трябват опитни хора, дизайнери, и хора, които разбират, знаят и могат да контролират поведението на посетителите в сайта. Защото хайде да не се лъжем - ако не можете да контролирате поведението на посетителите във вашия сайт - тогава не сте за тази работа!

Прав си за много неща, но е факт и друго. В друга тема вече дадох пример със сайта afera.bg, който е най-грозното нещо на света, но не спират да го четат и отварят хората. Мен ме заболява главата само като го видя. Аз съм на мнение, че опаковката продава. Съдържанието се гледа след това, но ако то не е добро, следваща покупка няма да бъде направена.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Такааа...по темата - рекламите ми не се виждат в чужбина :) Питах няколко българи, живеещи там и нито един от тях не ги вижда. Стои празно бяло поле...
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Такааа...по темата - рекламите ми не се виждат в чужбина :) Питах няколко българи, живеещи там и нито един от тях не ги вижда. Стои празно бяло поле...

По този въпрос в правилата, упътването на Адсенс е писано, и даже дават съвети какво да направиш в такива случаи. Май си поредния, който не чете.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

По този въпрос в правилата, упътването на Адсенс е писано, и даже дават съвети какво да направиш в такива случаи. Май си поредния, който не чете.

Откакто съм пуснал темата, не спирам да ровя и чета, но по тази тема все още нищо не съм открил. Извинявай, че не мога на момента да се ориентирам за неща, които за вас са като детска игра, защото се занимавате отдавна.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Нямаш достатъчно съдържание за показване на реклами, за това посетителите на сайта ти от други държави понякога не виждат реклами, защото показването на реклами зависи от много неща: както от съдържанието, така и от държавата от която влиза посетителят на сайта.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Нямаш достатъчно съдържание за показване на реклами, за това посетителите на сайта ти от други държави понякога не виждат реклами, защото показването на реклами зависи от много неща: както от съдържанието, така и от държавата от която влиза посетителят на сайта.

Благодаря за отговора! :)
Германия, Сърбия, Босна и Херцеговина и Македония не ги виждат...
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Благодаря за отговора! :)
Германия, Сърбия, Босна и Херцеговина и Македония не ги виждат...

Вижда ги, просто не намира подходящи реклами да им покаже.
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Вижда ги, просто не намира подходящи реклами да им покаже.

Ясно...значи още доста трябва да прочета по темата :)
Пък на мен и в най-забутания чуждестранен сайт да вляза и все си намира да ми пробутва Emag, масажни столове, Метро и т.н. :D
 
От: Въпрос относно Google Adsense и правилното отчитатен

Понякога е въпрос и на късмет. :)
 

Горе