Двор за пикник

На пикник се ходи някъде напълно свободно, неангажиращо и на диво място. Оградено и облагородено място не е пикник. Хубаво е от някаква гледна точка, но не е за любителите на пикник. Това не означава, че идеята е лоша.
 
Мда. Просто си мисля, че като гледам навалицата около Панчаревското езеро в почивните дни, все едно си в мола, може да се намерят хора, които ще искат малко уединение. Отделно, предполагам, че ще има интерес за празнуване на рождени дни на открито...
 
Последно редактирано:
Няма да има интерес.
  • Туристически навеси с "барбекю" има из цяла България, както и такива със заведение (кенеф) в непосредствена близост.
  • Денивелацията е голям минус.
  • 700 кв е твърде малко, няма място децата да търчат на воля, камо ли дъртите да спретнат един футбол (денивелацията убива и 2-те опции). Поставя и въпроса какво има наоколо - гърбовете на съседски къщи са минус, всичко развалящо уединението или пейзажа е минус.
Дотук концепцията е:
Къща за гости, обаче без къщата.

Тегава работа.
 
Последно редактирано:
Файда, а и да се изкарат пари, вместо да буренясва мястото, има във втори вариант. Сумати народ у софето си мечтаят да имат някъде наблизо място където да отидат кеф ти за три дни, кеф ти седмица, пък що не и за месец... Много малко могат да го имат, 1во защото вече няма места, после защото цифрите вече са зверски. Това в кокаляка е перфектно, няма да иска голяма инвестиция, и ще се намерят лесно целогодишни САМОСТОЯТЕЛНИ наематели, без да им се ръчка някакъв хазаин, еле па тур агент... :)
Караванката не иска разрешителни, тя си е движима собственост. Има караванки по 6-7К неподвижни, но напълно обзаведени в всичко. Навеса се прави тип "лек", обгръща се галимацията с подвижен найлон, и общо взето става чудесийка. Другото лесно се прави. Щом има ток и НЕЗАМРЪЗВАЩА вода, аз не виждам никаква причина едно такова място да се отдаде за 400-500ле наем, и то в рамките на седмица.
Взимай 6К на година и свиркай. Тамън да ти го поддържат ;)
 
Файда, а и да се изкарат пари, вместо да буренясва мястото, има във втори вариант. Сумати народ у софето си мечтаят да имат някъде наблизо място където да отидат кеф ти за три дни, кеф ти седмица, пък що не и за месец... Много малко могат да го имат, 1во защото вече няма места, после защото цифрите вече са зверски. Това в кокаляка е перфектно, няма да иска голяма инвестиция, и ще се намерят лесно целогодишни САМОСТОЯТЕЛНИ наематели, без да им се ръчка някакъв хазаин, еле па тур агент... :)
Караванката не иска разрешителни, тя си е движима собственост. Има караванки по 6-7К неподвижни, но напълно обзаведени в всичко. Навеса се прави тип "лек", обгръща се галимацията с подвижен найлон, и общо взето става чудесийка. Другото лесно се прави. Щом има ток и НЕЗАМРЪЗВАЩА вода, аз не виждам никаква причина едно такова място да се отдаде за 400-500ле наем, и то в рамките на седмица.
Взимай 6К на година и свиркай. Тамън да ти го поддържат ;)
Да, ще го помислим. Много благодаря!
 
Ходил съм на подобно място, с "фермери" дето обясняват за различните зеленчуци, плодове и тн... на обентованата младеж.

С люлки, пързалки, батути... и кът за цър-пър. Ползва се предимно за детски рожденни дни, където диванетата да се изморят на макс.

Не става ясно дали до двора има съседи, но ако има... може да са "проблем". Щото са предполага, че хората наколо са избягали от градския шум.. а в един момент - викове, крясъци, чалга, бейбишарк, запои и опушване.
 
Да не забравяме и че винаги може да се тества търсенето преди да се почва с инвестиции и реновации.
 
Има неща/пазари, които изобщо не ти трябва сондажи и проучвания, всичко е нюх и опит. Но ако трябва проучване, то елементарно може да си направи сърч на наемите на вили/къщи/места са сф-област и много бързо да види, че са около нулата :)
Но зарежи сърча. Само си представи как има (съвсем примерно) една торба програмисти или мениджъри или разни подобни, дето им е гръмнала главата тотално. Ами не знам дали се сещаш ама тоя като откачи и дава всичко да може да запали колата и да се качи до местенцето, за 20-на минути, ПААА КАТО СЕ РАЗКОЛАЧИ там 1-3 дена, да се овърже и осуче и строши главата с една-пет бутилки, па да СПИИИИ па да се въргаля и дращи из треволяка три дена като некой изпаднал туземец.. ПА като мирне главата, си нямаш представа с какъв ентусиазъм и пак така нагласен и свеж, си се връща у офисот, още по енегричен и лицемерен (за клиентите) и е още дваж по продуктивен.. ;)
Половината от сити бръмчалките ИМАТ НУЖДА ОТ ТОВА.
Тя нека го направи, аз ще съм първия дето ще го вземе 🤩
 
Трябва да се види на място, то само си подсказва какво може да стане и какво не, така без много обяснения и снимки за място е само гадаене.
Аз имам малко предложения:

1. Глампинг сайт основно през лятото - хората да избягат от града за ден или 2.

images.jpeg


2. Къмпинг за каравани и кемпери, сезонно или годишно. Аз на пример, ако имам работа в София ще предпочета да дойда с караваната или кемпера да паркирам там за 2-3 дена или седмица в место да отсядам по хотели, особено ако има ток и вода.
Това набира сила в София, особено с тези цени, виж например Camper Stop на Цариградско до Врана не далеч от вас.
Camperstop bei Ivan в Надежда

1709837024341.png


3. Къмпинг за палатки

1709837381168.png


4. Контейнери за живеене за работещите в София с по-нисък наем от града
1709837772726.png
 
Сори, ама нито една от офертите не става. Тук се говори за място с лека денивелация в ГОРАТА, в покрайнините на Кокаляне. За бизнес - абсурд. Това или се гласи за "соф-пиянки" под наем, или се продава.
1вото имаш "съседи" един вид и се притесняваш и малко се чувства като в коневръз
2роро - денивелация + ограничена квадратура
3тото се прави само в дива местност, далеч от хората и въобще цивилизацията
4тото - дениве.. разрешителни, съседки отрицания и прочие
 
Никакъв шанс 😁
 
Трябва да се види на място, то само си подсказва какво може да стане и какво не, така без много обяснения и снимки за място е само гадаене.
Аз имам малко предложения:

1. Глампинг сайт основно през лятото - хората да избягат от града за ден или 2.

Виж файлът 32316


2. Къмпинг за каравани и кемпери, сезонно или годишно. Аз на пример, ако имам работа в София ще предпочета да дойда с караваната или кемпера да паркирам там за 2-3 дена или седмица в место да отсядам по хотели, особено ако има ток и вода.
Това набира сила в София, особено с тези цени, виж например Camper Stop на Цариградско до Врана не далеч от вас.
Camperstop bei Ivan в Надежда

Виж файлът 32317


3. Къмпинг за палатки

Виж файлът 32318


4. Контейнери за живеене за работещите в София с по-нисък наем от града
Виж файлът 32319
Къмпинга си е за морето не за край града. А това с каравните е ужас. Тук местните само това знаят наблъскат се на един такъв 100-150 каравани през 2 метра и лочат бира под тентите щото не спира да вали...

Кемпера, караваната и патаката са уж да дават някаква свобода и уединеност на градските хора то стана баси да не си гледам съседа у нас ами да гледам друга крива мутра до моята каравана 🤣
 
Къмпинга си е за морето не за край града.
Абсолютно не си прав, а в случая никой не говори за града.

Тук местните само това знаят наблъскат се на един такъв 100-150 каравани през 2 метра и лочат бира под тентите щото не спира да вали...
Ти май от вашето село не си излизал :p
 
Абсолютно не си прав, а в случая никой не говори за града.


Ти май от вашето село не си излизал :p
Бе излизал съм дето са вика ии бай Крумов се снимал до бентлита у Лондон и на Биг Бен ама не разбирам така къмпинга аз. Кемпера и някъде вгората дето няма жив човек поне на няколко километра около мен. На морето ме кефи като е навалица. Ама да плащам къмпинг на поляна с още 20 други урода като мен някак си .... 🤣
 
Последно редактирано:
Бе излизал съм дето са вика ии бай Крумов се снимла до бентлита у Лондон и на Биг Бен ама не разбирам така къмпинга аз. Кемпера и някъде вгората дето няма жив човек поне на няколко километра около мен. На морето ме кефи като е навалица. Ама да плащам къмпинг на поляна с още 20 други урода като мен някак си .... 🤣
Идеята и концепцията на посетителите са различни тука, Крумов.
 
Идеята и концепцията на посетителите са различни тука, Крумов.
Ясна ми е идеята, просто правеж. Но пък щом им откачени да плащат и да си мислят на колко як къмпинг са били що пък някой да не им вземе парите ;)
 
Момчета, дръжте се прилично 😁 и двамата много добре знаете, че пишете в съвсем друга тема 😆
 

Горе