Дизайн

nortrant

Well-Known Member
със страх пускам тази тема :lol:

много такива се навъдиха и теми с подобни заглавия вече се гледат с негативизъм ... нз

искам да ви покажа този дизайн

искам да ми кажете: харесва ли ви..ако не, какво ? и т.н.

не мислете че искам да ставам дизайнер, просто през свободното време отварям пс-то за малко ... :)
 

Прикачени файлове

  • link.me..jpg
    link.me..jpg
    17.6 KB · Преглеждания: 68
От: Дизайн

Аз не съм много дизайнер, ама айде да се изкажа :)

Най-вече тоя синия фон не ме кефи, според мене някакъв зелен градиент доста по-свежарско би стоял.

Също разстоянията не са му оправени и стои странно - отгоре и отдолу на текстовото поле не е равно и отляво разстоянието ми се вижда много.
Текста вътре - също и не съм сигурен с някакви заоблени рамки дали няма да е по-добре, че нали навсякъде са заоблени. Ама като цяло рамките не ме кефят, че много го правят да изглежда нагъчкано. Ако го измислиш някакси без тях...

Също зеления бутон ми седи някак странно.... пробвай ако му сложиш отгоре, отдясно и отдолу равно разстояние.

Друго - това link.me май не е центрирано точно. Също не ме кефи градиента са Link - светло, тъмно, светло ми се вижда и става много шарено... според мене без последното "светло" ще е по-добре.
 
От: Дизайн

Здрасти . Дизайна не е зле , но е много семпъл , може да го преправиш и да добавиш карета за adsense , или нещо друго да измислиш .
 
От: Дизайн

Само на мен ли концепцичта на бутона ми се струва кофти?
В смисъл лупата да показва смален текст вместо уголемен?

Иначе като цяло не ми харесва, но това е заради много фактори.
 
От: Дизайн

Радвам се, че има такива теми тук. Поздравления за смелостта да пишеш за това тук :D (предвид на какви коментари съм виждала тук...). Отговарям, защото обичам градивната критика. Особено, когато човек дава нещо от себе си и има нужда от обратна връзка. А аз обичам да правя детайлен анализ, надявам се да ти е от полза :|

Чудесен опит! На мен ми харесва, моите първи опити бяха доста по-смразяващи кръвта :)

Харесва ми синия фон и преливането, както и това, че тъмният тон е в горната част на екрана.
Хубав избор на цветове! Определено не си представям такъв тип сайт в оранжево-червено или розови нюанси.
Думата LINK е направена с хубав ефект, браво.
Харесва ми и това, че ME е с коренно различен цвят и ефект.
Бутона също е хубав, както и отражението и смаленото ГО в лупата.
Хубаво се е получило и с отрязаната дръжка на самата лупа.
Като цяло е минималистичен, което лично на мен ми допада. И има логика :) предвид същността на сайта.
...Какво по-хубаво от опростен дизайн на сайт за опростяване на линкове ...

Имам само 2 малки забележки, които всъщност са дребни корекции:
Центрирай някак :)
Отдолу текст линковете ти имат разделители---> | <--- Гледай да са на еднакво разстояние от всяка дума. Но това е дребен проблем и ще го оправиш за секунди.
Другото нещо - лентата, където се изписва адреса трябва също да я центрираш по вертикал. Т.е. да е на еднакво разстояние от горния долния край на бялото поле (белия бутон или кой както му казва). Или поне да не бие на очи :wink:

Като цяло - справил си се чудесно, за човек, който не претендира да се занимава с дизайн, а го прави между другото! Продължавай в същия дух :clap:

Поздрави!

ЛаДес уеб студио
 
Последно редактирано:
От: Дизайн

Пак градиенти и обли ъгли + типичните web2.0 цветове. Тва е so 2005...
Имаше едно тъпо клише което последно чух в един средно тъп филм - красотата е там, където няма какво повече да махнеш, без да я нарушиш (или нещо подобно).

Има излишни неща - белото фонче примерно не играе никаква роля, даже юзърът с части от секундата по-бързо би зацепил че това е инпут поле, ако го нямаше фонът. Лупата точно няма място тука - при липса на по-подходящо нещо е излишна.

Дизайн се почва без цветове и без картинки - само основните елементи в нюанси на сивото, на бял фон - текст, заглавия и инпут бокс в случая. Красотата първоначално се постига само чрез тайпсетинг (тва не му знам еквивалента на български) и композиция (включая разстоянията между елементите). Чак като решиш че монохромно и голо е станало красиво, може да се мисли за цветове, пък чак най-накрая - картинки, и то ако наистина все още има нужда от тях..
 
От: Дизайн

crazybrat Благодаря ти ! мнението ти е важно за мен !


Noke, мерси и на теб.
 

Горе