Доставки от чужбина...

just

Active Member
Ахем... здравейте, мили съфорумници!

Преди време имаше една много убийствена тема за един господин (статията беше в свежо и в блога му, съответно), който беше обикалял по 7 (или повече) гишета в местното митническо бюро за няколко тениски... Имаше някакъв закон за това, че поръчка над 15евро минава през митницата и трябва да се взима от там...


Та, някой дали има инфо по въпроса; дали това е така и в момента (дали изобщо е било така, защото може и да не съм разбрала...) и как може да се избегне, защото мнооого ми се иска да си поръчам едно нещо от един магазин (ориентирахте се, нали? :p), но е доста над 15 евро, а от фирмата не биха го маркирали като подарък. (лол)

Мерси предварително и се извинявам, че не събудих темата от афтърлайфа, но не я намерих!
 
Мерси, а за ЕС как стоят нещата? Уф... това закон ли е правилник ли е? Мога да се помъча да си намеря от ЕС ако ще си спестя това плюс двойните цени в Бг... :/
 
От: Доставки от чужбина...

Не знам дали стоят точно така нещата, поръчвал съм доста пъти от азиатски държави, пристигат ми директно в пощата нещата, друг е въпроса, че идват след 40-50 дни...
 
  • Like
Реакции: just
От: Доставки от чужбина...

Скоро си поръчвах от "Sportsdirect" и нямаше проблем от там. Става въпрос за Великобритания. Освен транспортните разходи нищо друго не съм плащал.

Не знам, какво точно искаш да си купуваш.Така трудно ще ти помогнем. Убеден съм, че има и европейска алтернатива на желаната от теб стока.:)
 
Ако от ЕС всичко е окей, независимо от цената ще разпитам къстъмър сървиса и ще измрънкам нещо (между другото става въпрос за графичен таблет, но тук няма модела, който искам, а и да го има ще е с двойна цена)! Вече съм спокойна. Мерси за всички отговори.
 
От: Доставки от чужбина...

Може да се ориентираш към Великобритания. Юли месец получихме от там с едни приятели техника. За целта използвахме "Еконт". По-точно тази им опция.

Има интересни мнения на сайта им и полезна ипнформация, около минтическите услуги. Също може да питаш директо там за това, което те интересува.
 
От: Доставки от чужбина...

За доставки от EU си ОК и няма да минаваш на митница. Но за доставки от страни извън EU може да загубиш един ден докато освободиш пратката.
 
  • Like
Реакции: just
От: Доставки от чужбина...

мда за безплатен подарък от турция ме карат да ходя на митницата и да им дам 6 лева
 
От: Доставки от чужбина...

Спокойно пичове поръчвал съм от америка 5,6 пъти поръчки до 150$ всичко си идва в пощата без проблеми :)

Иначе има и друга схема ломбард.бг ама зимат 30% комисионна + 6$ на килограм ама всичко си идва при теб без проблем :) за Америка става въпрос
 
Дам.. намерих си магазин с EU окончание и вс трябва да е ок оттам, нали? Фирмата си ползва UPS... за пръв път ще си поръчвам нещо по-така и се бях притеснила, но пък вие ме успокоихте!


Мерси :)
 
От: Re: Доставки от чужбина...

Мисля, че окончанието на домейна /.eu/ няма да промени нищо, ако правилно те разбирам.
По-скоро пратката трябва да бъде изпратена от Европейски Съюз / Europe Union.

И все пак пиши после какво е положението с доставки, такси и другите му там неща, за да е полезно за всички.
Успех.

Дам.. намерих си магазин с EU окончание и вс трябва да е ок оттам, нали? Фирмата си ползва UPS... за пръв път ще си поръчвам нещо по-така и се бях притеснила, но пък вие ме успокоихте!


Мерси :)
 
От: Доставки от чужбина...

Иван Минков каза:
Можете да си пазарувате спокойно.
Правилата за който сте чели във връзка с гугъл адсенс и гугъл адуърдс важат само при сделки с услуги. За сдлеките със стоки тези правила не важат и можете да си пазарувате свободно от където си поискате.
Източник: пазаруване от европейски фирми онлайн (чрез сключване на договор от разстояние)
 
  • Like
Реакции: just
От: Доставки от чужбина...

Спокойно пичове поръчвал съм от америка 5,6 пъти поръчки до 150$ всичко си идва в пощата без проблеми :)

Иначе има и друга схема ломбард.бг ама зимат 30% комисионна + 6$ на килограм ама всичко си идва при теб без проблем :) за Америка става въпрос

Току що гледах по "Господари на ефира" за някаква фирма Ломбард, която завлякла много хора с пари за поръчки на стоки от чужбина. Да не става въпрос за същите от Ломбард.бг?
http://gospodari.com/news/news/c64e64e
 

Горе