Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш ли

От: От: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от на

ВЪпрос - защо се изключва едното от другото? Какво му пречи да си намери жена, да направи дете и да създаде семейство на този етап от живота? Ей, това не мога да разбера - за вас ако някой не следва точно определен план в живота си разсъждавал като 15 годишен....

Раждваш се ->учиш -> работиш -> жена -> дете -> работиш -> умираш - Страшен план ;)
Защото това е конфликт на мирогледи. Или си номад или не си номад. Може и да го направи, но не видях този възрастен човек да говори за тези неща, нито дори веднъж да спомене семейството си или пък някой близък за него човек. Напротив, каза че обича да е сам, защото така отговарял само за себе си - т.е. тотален егоист.

Колкото до плана, радвай се че родителите ти са го следвали, иначе нямаше да стоиш тука да ми философтваш ;)

Сега кой разсъждава като 15 годишен с подобни "сравнения". Я ми кажи кой от двата начина на живот обогатява познанията на човек повече и разширява мирогледа му? НЕ мога да се кефя на това, че някой е решил да научи повече за света в който живее ли??? Хах
Ей такива граждани на света най-много ми харесват :lol: Сигурен съм, че нито ти, нито тоя полу-българин знаете и 1/100 от богатството на народа си. Не познавате народното творчество, не сте обиколили всяко кътче от тая държава, не сте се докоснали до българския дух. Ей това ме обогатява мен, нямам нужда да ходя да гледам някакви примитивни полуголи папуаси как ловуват с копие. Или да ям варени картофи в копанка, с каквито на село хранихме прасетата. Преди да тръгваш да учиш за света, в който живееш, научи първо за себе си и от къде произхождаш.
 
От: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

Прави си кефа човека, а за пропагандирането прости са тея, които ги снимат. Примерно аз през целия Юли премина в ядене и пиене по морето, но на мен това ми прави густото и защо не дойдат да ме снимат и мен ? или те 2/3 от българите са така и е нещо масово и решили да снимат тези, които се занимават с нещо по различно.

btw един български интернет предприемач, живее подобен живот но разполага с доста повече средства и може би е обиколил повече места, а да видим дали ще се сетите за кого говоря.

Сребрин Ватралов собственика на Gepime, Wisdom и т.н.
 
От: От: От: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат о

Защото това е конфликт на мирогледи. Или си номад или не си номад. Може и да го направи, но не видях този възрастен човек да говори за тези неща, нито дори веднъж да спомене семейството си или пък някой близък за него човек. Напротив, каза че обича да е сам, защото така отговарял само за себе си - т.е. тотален егоист.

Колкото до плана, радвай се че родителите ти са го следвали, иначе нямаше да стоиш тука да ми философтваш ;)

ЕЙ, такива поучители на мен много ми харесват. Те знаят най-добре, те ще ми кажат кое е правилно и кое не. Кое е според нормите и кое не. Как да разсъждавам и как да живея.:D


Сигурен съм, че нито ти, нито тоя полу-българин знаете и 1/100 от богатството на народа си. Не познавате народното творчество, не сте обиколили всяко кътче от тая държава, не сте се докоснали до българския дух. Ей това ме обогатява мен, нямам нужда да ходя да гледам някакви примитивни полуголи папуаси как ловуват с копие. Или да ям варени картофи в копанка, с каквито на село хранихме прасетата. Преди да тръгваш да учиш за света, в който живееш, научи първо за себе си и от къде произхождаш.

Много си сигурен, да не би да ме познаваш лично и името ти в момента да ми убягва, стари приятелю? Я ми кажи как ми е протекъл живота. Къде съм ходил и какво съм видял. Какво знам и какво не. Явно знаеш по-добре от мен самия, щом си сигурен. :)

Ако слушах такива като теб, щях да си седя в нас и никъде да не излизам и пътувам, да ям българска лютеница намаана на филии хляб вечер, да въздишам по учебниците по история, и да се възхищавам от българския дух...
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Правилното го е доказал живота и отминалите поколения, аз просто го следвам ;) Иначе ти си следвай каквото си искаш, ако искаш спи под мостовете и ползвай само безплатен нет от закусвални - изборът си е твой, но това не значи, че трябва да ти се възхищаваме на "свободния" живот.

Колкото до това дали те познавам лично, не, не те. Но те знам кой си, какво си учил и всичката друга информация, която си споделил публично в блога си - сегашния и предишния.

Ако слушах такива като теб, щях да си седя в нас и никъде да не излизам и пътувам, да ям българска лютеница намаана на филии хляб вечер, да въздишам по учебниците по история, и да се възхищавам от българския дух...
Викаш, друго си е да ядеш банани и да се възхищаваш от богатата култура и "история" на хора, които все още са ловци-събирачи и не познават обувките? :drama:
 
От: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

Сребрин Ватралов собственика на Gepime, Wisdom и т.н.
Да, той може да бъде даден за добър пример. Лично мен ме интересува как печели пари, а къде живее, от къде работи и прочее си е негова работа. Интересно защо не е известен с начина си на живот, а с проектите си? :lol:
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Правилното го е доказал живота и отминалите поколения, аз просто го следвам ;) Иначе ти си следвай каквото си искаш, ако искаш спи под мостовете и ползвай само безплатен нет от закусвални - изборът си е твой, но това не значи, че трябва да ти се възхищаваме на "свободния" живот.

1. Кой те кара да се възхищаваш на каквото и да е? Твой избор. Мoй избор. НИкой нищо не ти налага. Само, че ти така приемаш чуждите и различните от твоето мнения - за налагане. Това е проблемът.

Колкото до това дали те познавам лично, не, не те. Но те знам кой си, какво си учил и всичката друга информация, която си споделил публично в блога си - сегашния и предишния.

2. И като ме знаеш кой съм от това което съм споделял, какво? Очевидно не се крия във виртуалното пространство, за разлика от много други хора. :) Писал ли съм колко познавам българската история, богатствата и т.н., че да си вадиш изводите по тази тема? Не. :)
Викаш, друго си е да ядеш банани и да се възхищаваш от богатата култура и "история" на хора, които все още са ловци-събирачи и не познават обувките? :drama:

3. Връщаме се на т.1 Дразни те много това, че хората имат различни виждания от твоите. Мога да ям каквото си пожелая, да пътувам където си пожелая и да изразявам положителното си настроение за каквото и да било, независимо от чуждото недоволство. Данък обществено мнение не плащам.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Ами яж бе, ама ако ядеш предимно банани, не се чуди що хората те мислят за маймуняк. :wink:
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

11817175_1056172761073008_8437920933249357688_n.jpg
 
От: Re: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

Повечето тук, да не кажа всички правят бизнес, за да имат кинта, мерцедеси, айфони, къщи, и обикновено бизнеса е отражение на това, което са - един пълен шит.

Аз ли нещо неразбрах или ни изкара половината форум пълен шит :D
 
От: Re: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

Да,това е самосъзнание, не е нещо друго. Повечето тук, да не кажа всички правят бизнес, за да имат кинта, мерцедеси, айфони, къщи, и обикновено бизнеса е отражение на това, което са - един пълен шит. Ето нещо интересно за четене по този повод. Щях да го пусна вчера, но не стигнах до там: http://www.entrepreneur.com/article/236687

Прочете внимателно и се огледайте да видите колко от тези стъпки са ги преодолели нашите бизнесменчета. Точно николко. Не казвам, че е най-добрата статия, но е достатъчна да се види реално какво мислене ще те направи богат. ;)
Кой за какво прави бизнес си е негова работа. Самото правене на честен бизнес изисква възхищение. Или ще ми кажеш, че ако си купя кола за 100 000 лв., които сам съм изкарал с честен труд, е нещо лошо? Мой ли е проблемът, че много хора не могат да изкарат толкова пари през целия си живот? Смисъл, трябва да се чувствам виновен ли? Колкото до стъпките, поднесени са манипулативно.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

@redrum - не си прав, защото трябва да се гледа на човечеството глобално. Някой от най-влиятелните хора на света, които са повлияли за съдбата на цялото човечество, нямат деца. Като на ум веднага ми идва Jesus. Още няколко - Далай Лама, Дж. Ф. Кенеди, Майка Тереза и т.н. Всеки сам намира смисъла на живота си и е важното да се чувства щастлив от което. Да не говорим, че тоя цитат от Ив. Вазов важи само за някой, който не е бил в чужбина. Дори в една Гърция. Аз дето не съм пътувал и 5% от колкото тоя пич, трябва да ти кажа, че по света има страхотни места, с които изобщо не можем да се сравняваме.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

J.F.K е имал деца, Джордж. Синът му загина в самолетна катастрофа преди години - изчезнаха със самолет, пилотиран от него. Мисля, че има и дъщеря.

Белият дом изглежда като по–весело място, изпълнено с повече младост, може би и заради присъствието на двете малки деца на семейството – Каролайн и Джон мл. (който става известен в пресата като „Джон–Джон”, макар че години по–късно Жаклин отрича да са го наричали по този начин в семейството).

Зад бляскавата фасада на семейство Кенеди се таят много лични трагедии – Жаклин прави спонтанен аборт през 1955 г., а година по–късно бебето ѝ се ражда мъртво. Смъртта на новородения им син Патрик Бувие Кенеди е изключителна трагедия за семейната двойка.

Иначе напълно споделям твоето мнение. Да поставяш уравниловка над хорския живот е тъпо и ограничено. Който иска да се плоди и размножава без да напуска дома си, който иска да изследва света без да остави никаква следа след себе си. Тук сме, за да се учим и да търсим щастието, а то е различно понятие за всеки.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

И защо трябва да се гледа на човечеството глобално? Ако за теб хората са еднакви и равни, за мен не са.

Иисус не е ясно дали въобще е съществувал, а да не говорим за теориите, че е бил женен и е имал деца ;)

Далай Лама и Майка Тереза - това са духовни лица, нормално е да нямат потомство.

Кенеди е опитал - изгубил е три деца.

Човек може да се чувства щастлив по много различни начини. Смисълът на живота обаче е един - да оставиш поколение.

Иначе не споря, че по света има много красиви места. Казах само, че има много хора, които си мечтаят да пътешестват, да опознават чужди култури, а не са обиколили собствената си държава и не познават собствената си култура.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Смисълът на живота обаче е един - да оставиш поколение.

Правиш ли евала на рОмляните в такъв слуай? Те що смисъл са...оставили. :D
 
От: От: Re: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от на

Колкото до стъпките, поднесени са манипулативно.

На мен статията ми хареса, защото е писана от човек, който е съосновател на компания, която в момента се оценява на $1.73 милярда. Искам да кажа, че не е писана от някой случаен човек.

Колкото до клипчето от темата. Всеки си избира как да живее. Аз не бих изоставил всичко за да тръгна да обикалям света. От друга страна има хора, на които това им е мечтата. Щом му харесва да прави това, което прави и не вреди на никой, няма какво да му се месим.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Правиш ли евала на рОмляните в такъв слуай? Те що смисъл са...оставили. :D
Правя евала на всеки, който създаде деца и направи от тях човеци. Сиреч, създаването на поколение не се изчерва до физическите дейности - йебане и раждане. При ромляните, такива индивиди са рядкост.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Не използвайте турски думи като "евала" моля ви, имайте малко самоуважение !
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Не използвайте турски думи като "евала" моля ви, имайте малко самоуважение !

По същата логика си забрани да ползваш думите:

Далавера
Айран
Барут
Дюшек
Чаршаф
Занаят
Зехтин
чай
чадър
чорба
Борса
чешма
чекмедже
чорап
диван
дюстабан

Да имаме малко самоуважение ;)
 
От: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

По същата логика си забрани да ползваш думите:

Далавера
Айран
Барут
Дюшек
Чаршаф
Занаят
Зехтин
чай
чадър
чорба
Борса
чешма
чекмедже
чорап
диван
дюстабан

Да имаме малко самоуважение ;)
Сега остава да докажеш, че тия думи са турски. Защото южните ни съседи са известни с това, че обичат да покрадват, включително и култура. Та доста голяма част от езика им е я с арабски, я с персийски, я с български корени.
 

Горе