Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

От: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Аз като видях заглавието на клипа и викам сега стана шоу да правя пуканките и да гледам за лошата демокрация, еврогейския съюз, гадните хамеркианци или тъпите братушки - то какво било. :(

.....

Добър замисъл, но лошо изпълнение. :wink:

Даже не го гледах клипа, но дават ли пари или книга - вземайте парите това е.
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Няма такава книга, която да ти гарантира забогатяване, ако спазваш каквото пише в нея.

И затова е съвсем логично субектите да изберат парите.

Ако имаше начин да се гарантира, че книгата действително ще им помогне, някои от тях биха отказали парите и избрали книгата. Проблемът е, че такъв начин няма.

А книги, които обещават негарантирано забогатяване могат да се купят за по-малко от 100 лева.
 
Последно редактирано:
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Доста интересен клип. Проучване с няколко човека наистина не става. По-добре да бяха дарили тези пари за благотворителност. То на времето имаше анкета между 3000 американци с резултат, че 84% от "цялото" американско население има айпад.
Никъде не се споменава финансовото състояние на тези хора. Какво ако някои са вече преуспели или са на този път? Пък може би не му повярваха, звучи малко като шега. Непознат човек ви казва "ето ви книга или 100лв, ако приложите всичко 'дет пише в книгата ще забогатеете".
Със същия успех мога да продам магически боб, които след като се посеят предсказват бъдещето (и въпреки това, никой не ми вярва).
А да, относно липса на финансова култура - мисля, че мога да направя по-обстойно проучване измежду моите познати и техните познати.
Всичко може да се обобщи с един много хубав цитат от Farrah Gray и с малка добавчица накрая :
"Build your own dreams, or someone else will hire you to build theirs." ... или мързелувай, плюй и се оплаквай от всичко и всеки и чакай по някакъв магически начин да станеш успешен.
Ако някой има преуспял познат, да го попита как е станал това, което е в момента. Едва ли някой ще каже "чоплех семки, псувах държавата за състоянието ми и изведнъж станах това, което съм".
Не казвам, че държавата и цялото ни общество не е виновно, обаче казвам, че ако по-голямата част от населението, която има възможността да се промени, вместо да псува насам-натам или да ходи по чалготеки, наистина направи нещо полезно, не бяхме стигнали до това ниво.
И да, като народ (имам предвид повечето от населението), освен финансова, нямаме никаква култура.
Няма такава книга, която да ти гарантира забогатяване, ако спазваш каквото пише в нея.
..
Аз пък твърдя че има стотици хиляди такива книги, освен ако не ти се случат лоши неща, като например да те убият.
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Тези книги от типа "Как да забогатеем" може и да помогнат на някои хора, но е абсурдно да се твърди, че може да има някаква гаранция за успех. Не само защото може да се случи някое случайно събитие, в резултат на което читателят да умре (и затова да не успее да забогатее), а защото може да се случи верига от събития, която да му попречи. Или просто читателят не е достатъчно умен.

Светът е сложен и начините нещата да се объркат са много.
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Като стана дума за финансова култура сега чета това:

Нов профил на длъжниците у нас - млади хора взимат кредити за техника

Според профила на новия тип длъжник той е 20-годишен без постоянни доходи и взема предимно бързи кредити, които после не връща.


"Искат много и бързо. Искат скъпите купони, скъпите морета, основно купуват техника от възможно най-скъпия модел. Вземат кредити в размер от 400 до 1500 лева", коментират специалистие от Асоциацията, цитирани от Dariknews.bg. Те изтъкват, че преди хората са вземали кредит заради печки, перални и други уреди за бита, които ще им служат дълго, а сега младите хора вземат заеми заради статуса си.

Пари нямаме да се обръснем ама сме с Айфоня. :D
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Да живее фин. ни култура :) После банките виновни, че си се ушил в дългове за дранкулки!
 
От: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Като стана дума за финансова култура сега чета това:

Нов профил на длъжниците у нас - млади хора взимат кредити за техника



Пари нямаме да се обръснем ама сме с Айфоня. :D

айфона е сила
 
Re: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Пари нямаме да се обръснем ама сме с Айфоня. :D
То да ти кажа честно, тази индустрия на това разчита. На финансово неграмотните хора. Телефон колко две заплати. :) Или казано с две думи, работил си като вол 2 месеца за телефона си. За коли и други изгъзици дори и не споменавам. :)
 
От: Re: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

То да ти кажа честно, тази индустрия на това разчита. На финансово неграмотните хора. Телефон колко две заплати. :) Или казано с две думи, работил си като вол 2 месеца за телефона си. За коли и други изгъзици дори и не споменавам. :)

Братле няма по яка комбинация - скъпа кола примерно някоя S класа и да живеш в панелка :D

Около нас само такива мега нелогични гледки виждаш - няма пари се обръсне, но ще си плати всичко свързано с колата!
 
Хахаха. Ама как уцели в десетката. За това си мислех, докато писах моето. :)

И при нас има един "играч" с двустаен ново строителство и колата му колкото апартамента. :) iPhone, Rado, абе всичко си е как си трябва. :)

Ето на този му трябва нещо повече от книжка. Мисля си за някой внедрен чип в главата и при покупка над определена сума, чипът да взима решенията. :) Няма иначе спасение. :)
 
От: Re: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Братле няма по яка комбинация - скъпа кола примерно някоя S класа и да живеш в панелка :D

Около нас само такива мега нелогични гледки виждаш - няма пари се обръсне, но ще си плати всичко свързано с колата!

Добре де, в съсдения блок който е панелка гледам някой си е зел новата бмв 3ка, дето е към 80 бонбона. Аз не виждам нищо лошо ако човека прави хубави пари и живее да кажем в голям апартамент 100 реални квадрата( да не се бърка със 100 кв ново стройтелство) било то и панелка да си вземе скъпа кола на изплащане. Да не би по-добрия вариант е да тръгне да се мести и да даде една камара пари за ново стройтелство в по малък апартамент на гъза на географията, та чак тогава да гледа колите?

Не, че защитавам тези с с-класите и тяханата не е лесна, единия аморт на аирматика струва 2 бона единия, ама не виждам нищо нередно освен ако не ги храни мама още :)
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Тези книги от типа "Как да забогатеем" може и да помогнат на някои хора, но е абсурдно да се твърди, че може да има някаква гаранция за успех. Не само защото може да се случи някое случайно събитие, в резултат на което читателят да умре (и затова да не успее да забогатее), а защото може да се случи верига от събития, която да му попречи. Или просто читателят не е достатъчно умен.
Светът е сложен и начините нещата да се объркат са много.
Ако не е достатъчно умен, едва ли ще може да приложи правилата, които едва ги е разбрал.
 
От: Re: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Добре де, в съсдения блок който е панелка гледам някой си е зел новата бмв 3ка, дето е към 80 бонбона. Аз не виждам нищо лошо ако човека прави хубави пари и живее да кажем в голям апартамент 100 реални квадрата( да не се бърка със 100 кв ново стройтелство) било то и панелка да си вземе скъпа кола на изплащане. Да не би по-добрия вариант е да тръгне да се мести и да даде една камара пари за ново стройтелство в по малък апартамент на гъза на географията, та чак тогава да гледа колите?

Не, че защитавам тези с с-класите и тяханата не е лесна, единия аморт на аирматика струва 2 бона единия, ама не виждам нищо нередно освен ако не ги храни мама още :)


Ами като знам горе долу кое как е излиза, че колата е по скъпа от апартамента, да не кажа почти два пъти. Ей това в малко алогично недвижимото ти да струва по малко от движеното ти.
 
От: Re: От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Ами като знам горе долу кое как е излиза, че колата е по скъпа от апартамента, да не кажа почти два пъти. Ей това в малко алогично недвижимото ти да струва по малко от движеното ти.

Апартамента по груби сметки струва 50-60 хиляди еврака, ако има и вила, що да не си вземе и кола вече, човештинка :)
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Да не повярвате, но взех че гледах клипа! :lol:
Не знам автора на темата откъде го е изнамерил, но за мен това не е никакво проучване, нито промоция на магическа книжка за финансов успех! :)
Това е реклама на фирмата, за която за първи път чух - вижда се отчетливо адреса на сайта й и вероятно доста от вас може да са го посетили! :cry:
Но най-вече на някакъв семинар в края на март, за който се споменава накрая! :D
Знаете, че всеки има бюджет за реклама и те са решили да го изхарчат по този нестандартен начин!
Вероятно клипа им е плъзнал из мрежата и доста хора са им посетили сайта.
Дори това е идея - когато си направя сайт и реша да го "нафрашкам" с посетители, за да докажа уникални посещения пред рекламодателите, ще направя нещо
шантаво и ще го кача в мрежата с адреса на сайта ми. Останалото е лесно.

Защо мислите се пусна слух, че братя Галеви са заловени? Просто един нов новинарски сайт набираше посетители и дотолкова успя, че новината я подеха и уж сериозните медии.
В България така стават нещата! :roll:
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

На мен също не ми допадна изпълнението на теста. Ако не се бъркам двама бяха, които раздават листовки, тези 100лв согирно са им парите от листовки за 2 седмици. Има идея, но можеше да бъде поднесена доста по-добре.
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Да- и аз мисля, че неправилно е осъществена идеята. Защото излиза, че хората ценят "парите" (хартийки, но все пак с някаква стойност, с които могат да си купят нещо). Ако вместо 100 лева предлагаха един хляб, щеше да е интересно какво ще изберат?
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Да- и аз мисля, че неправилно е осъществена идеята. Защото излиза, че хората ценят "парите" (хартийки, но все пак с някаква стойност, с които могат да си купят нещо). Ако вместо 100 лева предлагаха един хляб, щеше да е интересно какво ще изберат?

Хаха мислиш ли?
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Хаха мислиш ли?

:)
Нали за "идея" си говорим. Хляб и книга или рецепта как се прави хляб. Кое ще изберат хората?
 
От: Експеримент свързна с фин. култура на БГ или защо тя е толкова ниска!

Организаторите казаха, че след 29-ти ще кажат коя е книгата :) Като науча ще постна тук :) Казаха, че който им отиде на семинара ще получи книжката като подарък :)
 

Горе