Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

От: Re: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Сега като се замисля от всички на по-високи постове в фирмата само един заслужава да е там.
Всичко друго е некомпетентно и с подлизурство е стигнал до там.
Еми каквото е сега в някакъв зародиш - простите ще управляват, защото имат повече връзки и са по-нагли и комплексирани, а умните и надарени хора ще им теглят една майна, и ще забегнат на някъде, а тези, които останат ще намират всеки ден смисъл да остават, докато не се загуби и той, и след това следва процеса с заминаването някъде. :)

Вижте как вървят големите БГ фирми, и може да прецените какви хора са по управленските нива. Колко струват и по каква линия са там. Това е тенденцията като цяло. Лоша или не, реалност е и нещата ще стават и по-зле. И така до самоунищожението и изчезването ни като обособена единица. И това е за всички:

- Вижте колко ходят да гласуват
- Наблюдавайте как комуникират хората
- Забележете каква е компетенцията на шефовете ви
- Успейте да разберете финансовата култура на хората...успех успех тук... :)
- Проверете колко държат на думата си, готови ли са да поемат отговорност, да взимат решения
- Колко са единни, сплотени
- Имат ли достатъчно мозък да вземат радикално решение на база морални норми, закони, правила
- Имат навика да помагат без да търсят нещо в замяна

И куп други такива, които подсказва цялостната деградация. Новото поколение е просто резултат, който след време ще доведе още по-лош резултат и както казах това не е уравнение с безкрайност, а крайния отговор е един - самоунищожение. Въпрос на време е - константата във всяко едно такова уравнение.
 
Re: От: Re: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Сега като се замисля от всички на по-високи постове в фирмата само един заслужава да е там.
Всичко друго е некомпетентно и с подлизурство е стигнал до там.

Деградацията е на всички нива. Чак се учудвам, че нещо в тази държава върви, имайки предвид какви глупаци седят на топ позиции. Вижте какво се случва в големите телекоми и банки, аз лично виждам една пълна неграмотщина и некомпетенция. Едните дори за малко да се самопогребат, не че сега още не ближат рани. :) Другите се чуят какво да си направят с бранда, а не се сещат, че са с най-кофти техниката от всички на пазара. Пълна аматьорщина и олигофрения. И човек, тези хора взимат някакви хляди левове за това, че са качени там от някой. Дори чух за една "политическа" поръчка - ложен един човек на едно място да взима едни 10 000 лв. Но да, така е, партията е приела закона, фирмата се отблагодарява на партията. И познай колко компетентен човек са сложили. Ей това е цялата картинка. Това дето го четем в обявите - възможност за растеж при доказани резултати са пълни глупости. На пракитка не се случва, защото други идват на тези места, които ви обясняват, че са за вас след доказване. :) Ще видите, че в над 90% от фирмите в бг мениджъра на дадена позиция е в пъти по-некомпетентен дори от най-слабото звено в отдела. И това е тенденция. ;)
 
От: Re: От: Re: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Да не ти казвам как се оправя пича с 20 идиота сложени също от някой си роднина/приятел.
Вече 2 година се мъчи с тях.
Аз пък съм любимеца на всички тия хубосници, че на ден по 10 пъти има казвам и доказвам, че за нищо не стават и са пълни мишоци. В резултат през ден пиша обяснения за наказания и вече имам 5/6 предупреждения за изгонване.
Ама така е, сложат ги боклуците на някой по-висш пост и не обичат да им показват колко са некадърни. Едната с големите претенции не се къпе даже със седмици!!!
За кво говорим изобщо. Тая фирма се движи на магия.

Деградацията е на всички нива. Чак се учудвам, че нещо в тази държава върви, имайки предвид какви глупаци седят на топ позиции. Вижте какво се случва в големите телекоми и банки, аз лично виждам една пълна неграмотщина и некомпетенция. Едните дори за малко да се самопогребат, не че сега още не ближат рани. :) Другите се чуят какво да си направят с бранда, а не се сещат, че са с най-кофти техниката от всички на пазара. Пълна аматьорщина и олигофрения. И човек, тези хора взимат някакви хляди левове за това, че са качени там от някой. Дори чух за една "политическа" поръчка - ложен един човек на едно място да взима едни 10 000 лв. Но да, така е, партията е приела закона, фирмата се отблагодарява на партията. И познай колко компетентен човек са сложили. Ей това е цялата картинка. Това дето го четем в обявите - възможност за растеж при доказани резултати са пълни глупости. На пракитка не се случва, защото други идват на тези места, които ви обясняват, че са за вас след доказване. :) Ще видите, че в над 90% от фирмите в бг мениджъра на дадена позиция е в пъти по-некомпетентен дори от най-слабото звено в отдела. И това е тенденция. ;)
 
Re: От: Re: От: Re: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Да не ти казвам как се оправя пича с 20 идиота сложени също от някой си роднина/приятел.
Вече 2 година се мъчи с тях.
Аз пък съм любимеца на всички тия хубосници, че на ден по 10 пъти има казвам и доказвам, че за нищо не стават и са пълни мишоци. В резултат през ден пиша обяснения за наказания и вече имам 5/6 предупреждения за изгонване.
Ама така е, сложат ги боклуците на някой по-висш пост и не обичат да им показват колко са некадърни. Едната с големите претенции не се къпе даже със седмици!!!
За кво говорим изобщо. Тая фирма се движи на магия.

Бате, както ти казах едно 90% е така, да не и отговре. :)

Аз имах едни педерунгели, които ти казват какво да правиш, не приемат предложения и после като се омаже нещо, викатпо теб. Е добре бе копеле тъпо, нали ти го каза да стане така, моето предложение не мина, защото съм явно просто, ама ти като не си прост, защото не се получи, че и аз виновен. И ме дразни, че не само са смотани и прости, а защото им се плаща да носят отговорност, и не я поемат, пак мишкавеят. Лично съм чувал директор да се оправдава с това, че някой от екипа му е виновен. Това е най-мишкарското нещо, което съм виждал, защото той представлява екипа на "големите" срещи, дето великите мозъци обсъжда стратегии. И нали това е твоя екип, значи не си добър в управлението му. :) Баси смешниците скапани, да седиш и да ги плюеш в лицето по цял ден. И пак ще им е малко.

Най-мразя тъпаци, поставени от други хора, които не само не заслужават заплащането си, но не залсужават и да живеят. Защото са едни мекотели, които съсипват всичко и го правят, защото до там им стига компетенцията. Защото са били мазни когато е било нужно и защото са педали винаги когато се наложе. Качества, който ще се харесат на оня долу с вилата и казана. Да си ги опне и той по веднъж. ;) Дразня се защото някой мой познат каже ли ми, че почва в БГ фирма, знам какво го чака, че чак сължа ми се разтича по лицето. С каква лайнарщина ще се сблъска. И така в едно 90 и на горе % от фирмите тук. Няма начин да те пропусне тази ти съдба. :)
 
Така е. Няма и аз какво да си кривя душата. Но това е една много добра предпоставка за всеки, който иска да влезе на някой пазар, да знае къде да атакува. :) Фирмите си имат слаби звена, и като гледам тенденцията с наема не "човек на човека" и други такива връзкарчета, нещата стават още по-лесни. Да, екипът може да е силен, но той не може да време решение, а в много случаи компетентните им предложения не се изслушват и приемат и точно тук е момента за нанасяне на удар. ;) Отделно имате и време за това, защото там не се взимат туко-така решения. :) Чака се и се мисли много. ;)
 
От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Еми то това се получи г/д. Но да ти кажа трудно се убеждава и спира (само с думи) човек в момента на агресията си.

От тук произлизат още два въпроса: Какво бихте направили, ако сте на мястото на този който се съмнява, че това е неговото яке?
Какво бихте направили, ако сте на мястото на потърпевшия? (в влучай, че якето е наистина негово).


...

Колкото и да се съмнявам не мога без доказателства да обвиня или нападна човек. Ако щеш паднало копче или някакъв друг дефект, който само ти си си знаел. Може и да си изшиваме първите букви на имената като в детската градинка едно време на мантичките :-o

Ако имам по-сериозни наранявания в съдебно-медицинска, двама свидетили, ако намеря и го съдя.

Но аз сериозно се плаша колко луди им по улиците наистина ... пак повтарям, че с риск мен веднъж да ме набият повечето съм се месила и то беше преди мач. Цесекарчета млатеха едно левскарче. Момчето цялото беше в кръв, а онея като обезумели ... до болницата го заведохме детето, но полицията не дойде.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Именно поради такива причини не се обаждам в полицията.

Веднъж видях един с нож и кръв по ръцете, после по надолу по улицата видях двама полицай, че реших да им кажа... и то като се почна... (добре че се размина само на място да давам обяснения и данните ми искаха, май накрая ги баламосах че бързам за автобуса, да не ме занимават) ама тогава бях още лапе.

В България, уви, все още преобладават милицуйнерините, още няма полиция, която да е социално позитивно ангажирана и отговорна, тъй щото човек да разчита на тяхната адекватна помощ и подкрепа.

Иначе човекът е сторил възможно най-доброто в ситуацията, приближил се е и боя е престанал, останалото е между "спорещите".
 
От: Re: От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Ама то това почти нявсякъде бе бате. Едно време да си спомняш някой твои съученик да наръга някой, заради пари или някакъв спор за момиче? Сега са тотално изперкали, защото и родителите са някакви изкуфели на повечето. Както казваше Реджеб - агресивен с комплекси. :) Много е паднало нивото и възпитанието. И това се отразява. ;)
Като бях ученик, това говоря в основното, по-едрите си организирахме банди да се бием с други подобни с горните класове, но никой не е вадил оръжия, най-много се е стигало до счупен нос и после при директора и мъмрене.
Пуберът трябва да се контролира отблизо, защото може да бъде непредсказуем. Хлапето извадило оръжие и използвало го не е виновно, виновни са хората, които са позволили това да се случи.
 
Re: От: Re: От: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Като бях ученик, това говоря в основното, по-едрите си организирахме банди да се бием с други подобни с горните класове, но никой не е вадил оръжия, най-много се е стигало до счупен нос и после при директора и мъмрене.
Пуберът трябва да се контролира отблизо, защото може да бъде непредсказуем. Хлапето извадило оръжие и използвало го не е виновно, виновни са хората, които са позволили това да се случи.

Да, а в момента блика някаква злоба и комплексарщина, защото такива нещастници, неуспяли и прецакани от живота се чувстват родителите им. И то се пренася. Честно казано като гледам повечето семейства как си възпитават децата, чак ми се реве. И какво ще излезе след време, направо да ти се иска да го срещаш някъде. Едно приятелско семейство наказва децата си като не им дава да играе на таблета за няколко часа. Може да се повтарям с този пример, но това звучи идиотски и е идиотски. ;)

Други мои познати нон стоп обясняват как ще го нашамарят, как не знам си какво, ще му ядял дупето баница, и накрая пак същия резултата - детето надвива - а тия си остават със заплахите. Тотална разгащена история.

Едно време сме се били, за да се защитаваме или доказваме по един начин, да ни заслужат респекта, заради подигравки или да ни приемат като хора. Сега не само се убиват, но и го правят от пълна комплексарщина. Единият имал iphone„ другия не, третия бил син на стругар, другия на депутат, ей такива свинщини. И няма нищо духовно и човешко, което да носят, всичко в момента се стреми към материалното. Това им е цел №1 и няма никога да успят поради това. И не само няма да успеят, но и няма да правят хората около тях щастливи, защото си имат самоцел, и тя не касае това да са човечни. Не всички, но голям % са така.
 
От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Значи ей сега гледам по новините, за оня дето си уби детето и се самоуби.

Майката от предишния ден още я разкарват между районни, социални служби и т.н. да пише жалби.
Резултат - не си взима детето и оня го убива.

Вие продължавайте да разчитате на полицията, да...
 
Re: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Значи ей сега гледам по новините, за оня дето си уби детето и се самоуби.

Майката от предишния ден още я разкарват между районни, социални служби и т.н. да пише жалби.
Резултат - не си взима детето и оня го убива.

Вие продължавайте да разчитате на полицията, да...

Никой не рзчита на тях, но по правило звъниш и после се оправяш сам. Това е действителността. Пък после нека някой от някое РПУ да заобянсява колко правят за обществото. Друг път. И тези са същите заспали като и всичките държавни институции. Нищо не става от тях. Дори не знам защо взимат заплата там хората. Некви бесни статисти. Когато и да съм отишъл винаги е едно мотане и олигофрения. Само там може от нещо просто да направят някакъв мега проблем. За това ще слагам камера при нас и съм на СОТ от 2 години, защото много вярвам в полицията. :) До там ми стига доверието в тази структура. Използват ги за протести и мачове основно, за нищо други не стават. До там са им възможностите.
 
От: Re: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

правят хората около тях щастливи,
Все повече се убеждавам, че ако даваш безвъзмездно, то това ти се връща като бумеранг и в крайна сметка си на плюс.
 
Re: От: Re: От: Етическа дилема... как бихте постъпили вие ?

Все повече се убеждавам, че ако даваш безвъзмездно, то това ти се връща като бумеранг и в крайна сметка си на плюс.

Това е баланса на природата. Обраното не знам как или въобще дали работи. :)

Взимаш и после всичко ти е ОК, без да даваш. То ако е так, този свят тотално ще се сдуха.
 

Горе