Заключиха ми пейпал акаунта

Здравейте, тези дни влязох в пейпал през друг компютър и в резултат вечерта като влязох през обичайния мой компютър получих съобщение , че акаунта е заключен и като причина ми задават въпрос дали съм влизала през друго място в профила ми. Подават ми да продължа към resolution center, в който трябва задължително да изпълня няколко стъпки, ама така хубаво направо да се ог*зя докрай. От лична карта, ш.книжка, паспорт, и платена месечна сметка за нещо си за доказателство на адреса. ОК. (Няма да коментирам въпроса ако нямам ш. книжка, примерно, какво правим, при положение, че те искат ВСЕКИ от тези документи.)Въпросът обаче е, че няколко месеца преди тази случка съм влизала в акаунта ми през друг компютър, но тогава не е имало заключване или друг проблем. Защо се получава така, при вас случвало ли ви се е?
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Здравей, проблемът не е от влизането от чужд компютър. Аз влизам поне от 10 различни места и не е имало проблем. Продаваш ли нещо? Имаш ли някакви диспути или нещо подобно?
П.С. те искат копие или на лична карта или на шофьорска книжка, не на двете - просто някакво ID
 
Последно редактирано:
От: Заключиха ми пейпал акаунта

По някаква случайност направих 1 продажба още преди изобщо да съм пуснала сайта в реклама. Това е първа транзакция с пейпал, но не ме и блокираха, когато получих парите, а дни след това. Не съм имала диспути, акаунта е сравнително нов и с него имам 2-3 плащания и преди няколко дни едно получаване на пари.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Да, те така правят обикновено :) чакат да има нещо по сметката и после блокират.....
Верифициран ли е акаунтът? Има ли някакви лимити, които не са вдигнати преди да бъде блокиран? Добавена ли е карта?
Като се изпратят исканите документи ще го оправят ;)
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Благодаря ти много. Акаунтът е верифициран. Лимити, доколкото помня от разговор със съпорта е към 500 евро за получаване или друго доста над тази сума на ден, а от банката е още по -голям, картата е добавена и е бизнес профил. Има ли такива други изненади да ме очакват, защото излиза , че някак разполагат с не просто парите, а с възможността ми изобщо да "маневрирам" онлайн. По тази логика може всеки момент по каква да е причина да ме заключат и така не се спи спокойно. А причината, която са задали е въпрос за влизане от друг компютър и задължителна смяна и т.н. с документите. Не е честно някак.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Това е PayPal...винаги могат да те изненадат с такава изненада. На мен вече няколко пъти ми спират така акаунта, всеки път дай лична карта или шоф. книжка.
Ако имаш друга алтернатива за онлайн плащания...използвай я. Иначе с PayPal само ядове ще береш, особено ако си решил да продаваш през тях.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Аз продавах на ebay, като пейпал всъщност е тяхната система за разплащания. Още като ми видеха българското IP и бързаха да ме блокират. Имала съм случаи потвърждавам си имейла и при следващото влизане ми е блокиран акаунта, без да е имало транзакции. Непредвидими са...... Имах блокирана 5 цифрена сума, защото не знаех на времето че блокират акаунти и ми ги държаха 6 месеца. Но това е друг случай, пращай документите и имай търпение. За потвърждение на адреса най-добре им прати банково извлечение, където адреса ти е на английски, защото на кирилица няма да го разберат. И си скрий детайлите - банкова сметка, пари и т.н.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Въпрос на време е да сложа алтернатива на пейпал. Прочетох достатъчно и за seller protection и всевъзможни paypal sucks статии и мнения, включително и в ютюб. Силно се надявам някой да ги изпревари и да предложи различна политика, нямам търпение да пуснат google checkout в БГ.


Това е PayPal...винаги могат да те изненадат с такава изненада. На мен вече няколко пъти ми спират така акаунта, всеки път дай лична карта или шоф. книжка.
Ако имаш друга алтернатива за онлайн плащания...използвай я. Иначе с PayPal само ядове ще береш, особено ако си решил да продаваш през тях.
 
Последно редактирано:
От: Заключиха ми пейпал акаунта

за съжаление им пратих сметка на български език. Като ми искат сметка - това имам , живея в БГ и тук ми пишат сметките на български. На сметката се вижда ЕГН-то ми. Значи ли, че ще я отхвърлят?
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Четат и на български, спокойно. Иначе ми се струва, че проблема за акаунта ти е, че имаш продажба, а не е Premier.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Ако не разберат нещо ще си кажат :)
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Как да разбера дали акаунта ми е Premier?



Четат и на български, спокойно. Иначе ми се струва, че проблема за акаунта ти е, че имаш продажба, а не е Premier.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Сега влязох да проверя, до verified не пише премиум. Как се става премиум и за какво служи? Парите , които получих са към 50 долара.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Можеш да получаваш пари чрез плащания и въобще големи суми. Обикновеният акаунт е само да плащаш.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

пейпал са капути. от години не ги ползвам и си живея спокойно :D
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Моят акаунт е бизнес, т.е. е за получаване на пари и е вързан със сайт. Ще го проуча това с премиума. Междувременно проверих отново акаунта - отключили са го!!! Докато качвах документите обаче и ми искаше да отбележа след всеки файл дали е ID proof или Address proof или друго от падащото меню за избор - така погледнах една сериозна листа от възможности за искани документи за доказване, когато заключват някого - някои от нещата са такива, които не мога да дам, просто защото няма как. А както ми се изяснява рано или късно ще ми ги поискат ей така, както нямат право да ми искат ш.книжката, ама хич нямат право. Изводите си ги направих за себе си от прочетените единствено лоши отзиви за пейпал още преди да ме заключа, но сега само ще ме пришпорят да действам приоритетно и да им сложа конкуренция на магазина. Мерси за помощта ви.
 
От: Заключиха ми пейпал акаунта

Най- капутското обаче не е, че затварят джоба на клиентите си, а че им връзват краката. Кофти е, ако човек се издържа от онлайн плащания основно, нали? И не сме '95та, а 2012та. Временно ограничена сума за седмица или от сорта как да е , ама да искат нарочно документ , който евентуално да не можеш да им дадеш заради причини като моята - първа транзакция и да я обясняват с въпрос дали съм влизала от друг компютър - тва е без коментар просто. Те не просто казват, че трябва да дам такива и такива докуименти, те просто ме заключват. Това за мен е връзване на краката, а не на джоба. Прочетох всевъзможни други причини и като че ли просто си намират повод да блокират средства на съвсем произволен принцип, за да ги ползват за техни си сделки или измами. Ей така поискат нещо , което не можеш да дадеш или ти кажат, че за да гарантират че другия път няма да има проблем да заключват пари за 6 месеца или просто да ти кажат , че е заради suspicious activity ................. за това нямам думи.

Ти като не ги ползваш, получаваш пари или основно плащаш и през коя система става при теб?


пейпал са капути. от години не ги ползвам и си живея спокойно :D
 

Горе