Защо в България няма производство?

От: Защо в България няма производство?

Да, и аз винаги съм се дразнела на това - точно в тази сфера държавното/общинското място хич не е оферта - работата и натоварването са много за заплащането. Нанди, аз съм ти казвала, че и без връзки става и даже ти се молят да те назначат. Зависи от сферата.

Така е Лиле, ама аз не искам по кофтите места - искам при бонусите от по няколко хиляди.:wink:
 
От: Защо в България няма производство?

Така е Лиле, ама аз не искам по кофтите места - искам при бонусите от по няколко хиляди.:wink:

То за такова се иска и акъл и опит и някой да е дал фира преди това - говорим за адмистрацията! Иначе управителният съвет на някоя държавна компания виж там по може да вземеш бонуси ....
 
От: Защо в България няма производство?

То за такова се иска и акъл и опит и някой да е дал фира преди това - говорим за адмистрацията! Иначе управителният съвет на някоя държавна компания виж там по може да вземеш бонуси ....

Какво искаш да кажеш? Че аз съм проста или, че тия с бонусите бяха много умни?:)
 
От: Защо в България няма производство?

Какво искаш да кажеш? Че аз съм проста или, че тия с бонусите бяха много умни?:)
Ех нали съм писал, кое за какво трябва - що не четеш?

За тези големите бонуси в адмистрацията, колкото и да не ти се вярва си трябва акъл в сферата, не става си пълна калинка, това ми бе мисълта( да не казвам, че трябва си и в някой голям град а не на някакво забутано място, където живеят 20к, където не е стига и за един от големите квартали примерно във Варна, София да не говоря) - по лесният вариант е в УС на някое държавно предприятие(за предпочитане някоя мина), ама там пак ще си трябват връзки туко така да кибичиш и бонус да взимаш не става ....
 
От: Защо в България няма производство?

Ех нали съм писал, кое за какво трябва - що не четеш?

За тези големите бонуси в адмистрацията, колкото и да не ти се вярва си трябва акъл в сферата, не става си пълна калинка, това ми бе мисълта( да не казвам, че трябва си и в някой голям град а не на някакво забутано място, където живеят 20к, където не е стига и за един от големите квартали примерно във Варна, София да не говоря) - по лесният вариант е в УС на някое държавно предприятие(за предпочитане някоя мина), ама там пак ще си трябват връзки туко така да кибичиш и бонус да взимаш не става ....

Говорех хипотетично и най-вече се шегувах, не се впрягай толкова - знам, че няма да стана калинка.:)
Нали ти започна майтапа: ''ми, като е хубаво идете и вие''.:)
 
От: Защо в България няма производство?

Говорех хипотетично и най-вече се шегувах, не се впрягай толкова - знам, че няма да стана калинка.:)
Нали ти започна майтапа: ''ми, като е хубаво идете и вие''.:)

Смятам знаеш, че 90% от комуникацията е невербална та трудно се хващат нещата във форума :)
 
От: Защо в България няма производство?

Смятам знаеш, че 90% от комуникацията е невербална та трудно се хващат нещата във форума :)

С повечето си е 100% даже и добре, че са емотиконките, да ни спасяват по някой път.:) Няма проблем..
 
От: От: Защо в България няма производство?

Защото правителствата ,които се сменят като носни кърпи нямат ясна стратегическа цел за развитие, всичко създадено се разрушава като идея от наследника си. Всеки работи и мисли за свойте лични интереси , малко са тези ,които мислят глобално на нещата. Кога ще дойде момента на пробуждане!?
 
Последно редактирано:
От: Защо в България няма производство?

ще ти отговоря, но отговора е за раздел политика - разделяй и владей лошият мат`рял
 
От: От: Защо в България няма производство?

Защото правителствата ,които се сменят като носни кърпи нямат ясна стратегическа цел за развитие, всичко създадено се разрушава като идея от наследника си. Всеки работи и мисли за свойте лични интереси , малко са тези ,които мислят глобално на нещата. Кога ще дойде момента на пробуждане!?

Никога няма да се оправят, просто България винаги е страдала от политиците си от Освобождението насам. Винаги ще има службогонщина, алчност без граници и т.н. Единственият вариант е военен преврат но тъй като нямаме и армия вече :) така ще си караме. Никога няма да стане нещо повече от нас.
 
От: Защо в България няма производство?

В България няма производство защото:
1. Няма финансиране, без финансиране нищо не можеш да направиш.
2. Ако случайно се стигне до някакво финансиране, то лихвите са убийствени.
3. Няма достъп до информация за реалните нови технологии, които се използват в производството. Което води до проблема с качеството.
4. Образованието ни е изостанало с минимум 10 години.
5. Предприемачите нямат никаква представа как се изгражда световна марка и как се подържа
 
От: Защо в България няма производство?

Ние световна марка няма да имаме, но имаме доста фирми с огромен износ, защото пазара в България не ги удовлетворява :)

В България няма производство защото:
1. Няма финансиране, без финансиране нищо не можеш да направиш.
2. Ако случайно се стигне до някакво финансиране, то лихвите са убийствени.
3. Няма достъп до информация за реалните нови технологии, които се използват в производството. Което води до проблема с качеството.
4. Образованието ни е изостанало с минимум 10 години.
5. Предприемачите нямат никаква представа как се изгражда световна марка и как се подържа
 
От: Защо в България няма производство?

Ние световна марка няма да имаме, но имаме доста фирми с огромен износ, защото пазара в България не ги удовлетворява :)

Хах, точно това е проблема, имаме производители, но те са подизпълнители, не произвеждат крайният продукт. Всеки подизпълнител работи с мизерна печалба спрямо печалбата, която реализира възложителя. И се получава параграф 22 - подизпълнителя няма възможност да натрупа пари за да развие собствена марка, защото възложителя го държи полу гладен. И тук идва момента с липсата на адекватно финансиране.
Световни марки ще имаме, когато хората тук почнат да мислят мащабно. Но колкото и да мислят мащабно, като няма финансиране, си остава едното мислене.
Относно износа, да произвеждаш за пазар, в който няма пари е глупаво. Логично е да продаваш на пазари, където има пари и можеш да постигнеш добра цена.
Ще завърша с един цитат на Доналд Тръмп "Америка е велика страна защото произвежда най-много милиардери" .
А за да стане човек милиардер трябва да има собствена световна марка. Просто и ясно.
 
От: Защо в България няма производство?

Значи китайците са много зле, че произвеждат Епъл, Нокия и какво ли не...
 
От: Защо в България няма производство?

В България няма производство защото:
1. Няма финансиране, без финансиране нищо не можеш да направиш.
2. Ако случайно се стигне до някакво финансиране, то лихвите са убийствени.
3. Няма достъп до информация за реалните нови технологии, които се използват в производството. Което води до проблема с качеството.
4. Образованието ни е изостанало с минимум 10 години.
5. Предприемачите нямат никаква представа как се изгражда световна марка и как се подържа

Само с последното донякъде не съм съгласен, но бих добавил и

6. Корупция на всички нива, което спира голяма част от хората който имат желание да развиват пройзводство. Самата инвестиция да започнеш какво и да производство е огромна, свързано с много документи и да те "спъват" за всяко нещо, освен ресурс, хаби и много време и дори да успе инвеститора да премине през това идва една политическа несигурност, дали "новите" няма да ме затрият...
 
От: Защо в България няма производство?

Дали са зле или добре китайците няма да коментирам. Те са подизпълнители, а голямата печалба отива в изброените компании. Това е.
Отиваш, поръчваш да ти произведат стоката и продаваш чрез твоята марка. Производителя няма как да ти се прави на отворен, тъй като него има много, работи колкото да не умре от глад, произвежда ти стоката с 70% брак и след това се оправяй.
Доколкото си спомням, миналата година Епъл съдеше Фокскон, защото бяха минали границата от 80% брак за телефоните им.
 
От: Защо в България няма производство?

Докато китайците произвеждат за епъл и нокия, успяха да си създадат кадри, които са на високо ниво. Сега имат леново, хуйвей и какво ли не. Как мислиш, знанията и кадрите, особено придобити в резултат на чужда инвестиция, а не на собствени средства, дали са печалба, или майната им?
 
От: Защо в България няма производство?

Дали са зле или добре китайците няма да коментирам. Те са подизпълнители, а голямата печалба отива в изброените компании. Това е.
Отиваш, поръчваш да ти произведат стоката и продаваш чрез твоята марка. Производителя няма как да ти се прави на отворен, тъй като него има много, работи колкото да не умре от глад, произвежда ти стоката с 70% брак и след това се оправяй.
Доколкото си спомням, миналата година Епъл съдеше Фокскон, защото бяха минали границата от 80% брак за телефоните им.
От известно време се наблюдава обратната тенденция - европейски фирми започнаха да стават подизпълнители на китайски.
Относно марките, отново пропускате Xiaomi - рекордьора по ръст на продажби в световен мащаб. Китайска фирма, която за 3 години влезе в топ 5 на най-продаваните марки телефони. Такова чудо никой не беше виждал.
 
От: Защо в България няма производство?

Не искам да коментирам китайците, корейците и особено японците… Също така да коментирам въпросните марки, просто няма смисъл….В момента всички изпитват сериозни затруднения, дали ролите на подизпълнители са се сменили, това няма никакво значение. Просто произвеждат пълни боклуци, с малки изключения….А като произвеждат боклуци, но другите произвеждат по-големи боклуци, логично е да са на върхът за няколко години, но в дългосрочен период, са вън от играта.
Въпроса е че за последните 20 години качеството в световен мащаб е спаднало с повече от 400%.
Познайте защо?
Но в България думата „качество” е непозната, както и израза „високотехнологично производство”.
Така че си задайте въпроса, защо няма производство в България, защо няма икономика в България?
Просто защото никога не сме знаели истинското значение на думата „качество” – на живот, на услугите, на стоките, на каквото се сетите още. Затова няма как да се създаде производство, което е конкурентноспособно, икономика, която да работи.
Няма как да стане, колкото и тъжно да звучи….
 
От: Защо в България няма производство?

Как го реши това за боклуците? Вчерашното менте Хуйвей днес изнасилва Сиско по всевъзможни показатели.
Как изчисли спада на нещо толкова неизчисляемо като качеството, че и с точна цифра? Китайците правят всичко. А ти получаваш това, за което си платиш.
 

Горе