За GPL лицензите

Moko

Well-Known Member
Здравейте колеги!

Оглеждам няколко плъгина от woothemes. Те твърдят, че всичко на техния сайт е GPL, но ограничават лицензите си до определен брой сайтове. Доколкото чета в лицензите и FAQ, би трябвало да можеш да правиш каквото поискаш с един плъгин или тема, след като ги купиш, включително да ги използваш колкото си искаш. Питах съпорта, отговориха ми, че плъгините си имали лиценз и ако си купиш лиценз за 1 сайт, трябва да го ползваш само за един сайт. Попитах отново, намесвайки GPL лиценза, на което ми отговориха "ами, всичко е под GPL и Вие решавате какво да правите, но не се гледа с добри очи. (да се плати веднъж, да се ползва на 20 сайта) И все пак - Вие си решавате..." - красива работа :)

В крайна сметка мога ли да ползвам един плъгин два пъти, на два различни домейна или не? За ъпдейтите съм наясно. Ъпдейт може да се прави и ръчно.
Същото важи и за нещата в Envato, които не са с GPL лиценз - как ще разберат, че еди-си-коя тема е ползвана 3 пъти? Нали серийните номера и лицензите са в един тъп текстов документ, който дори не се качва на сървъра. Изобщо имат ли идентификатор? (освен, ако изрично не трябва да вкараш лицензионен код, за да накараш темата или плъгина да заработят)

Цялата работа е в това, че съм харесал 3-4 плъгина от Woo, само дето те ми излизат колкото половината от "печалбата". Затова питам дали ще мога да ги ползвам и в бъдеще. Луда работа са тия лицензи :) Някой ако е по-вещ, да ме светне :)

Благодаря предварително!
 
От: За GPL лицензите

абе ползвай си плъгина какво те е страх, да не те осъдят? Стига глупости
 
От: За GPL лицензите

Да не вземе да спре да работи, че не е за мен. Това ми е притеснението :)
 
От: За GPL лицензите

да, да не вземе да изчука жена ти, понеже не си го платил... Ползвай си плъгина и това е
 
От: За GPL лицензите

как ще разберат, че еди-си-коя тема е ползвана 3 пъти? Нали серийните номера и лицензите са в един тъп текстов документ, който дори не се качва на сървъра. Изобщо имат ли идентификатор? (освен, ако изрично не трябва да вкараш лицензионен код, за да накараш темата или плъгина да заработят)

Не е проблем да се вгради код който да изпраща към разработчиците по един урл.
 
От: От: За GPL лицензите

Не е проблем да се вгради код който да изпраща към разработчиците по един урл.

в такъв случай всеки download трябва да има уникално ID някъде по кода :) абсурд :D
 

Горе