За Uber

От: От: От: За Uber

Абе човече не спря да се излагаш!
UBER НЯМА ДА ПЕЧЕЛИ от типичният бакшиш бизнес, който е картелиран и това го виждаме в зададен ЦЕНОВИ ПОД/ТАВАН от местна власт! Как да се има печалба след като картела е така направен, че дори и да влязат нови играчи, те няма с какво да се конкурират и маржовете им няма да излязат? Това може стане само когато някой голям напусне и влезе нов! Ако нямаше ценови под таван то конкуренцията щеше да сваля цените от новите играчи!

Когато се конкурираш на хомогенен пазар при наличието на съвършена конкуренция то тогава ЦЕНАТА е фактора! А тука тя е ограничена и ограничава новите играчи и гарантира бизнеса на старите демек лобистите!

Хайде почни да мисли малко!!!
Не съм запознат изобщо с начина им на работа, но този коментар е доста интересен:
Това Убере е абати и шашмата. Нищо не инвестират а ти прибират 20% от оборота не от печалбата а от оборота. И на всичко отгоре цената е на половина на такситата в София. Само пълни малоумници биха го работили това с личните си коли в София по тия разбити пътища и с тия задръствания навсякъде.
 
От: От: От: За Uber

Не съм запознат изобщо с начина им на работа, но този коментар е доста интересен:

Дам някой бакшиш пак реве по форумите - сега комисионните им било пробелми и ниските цени които предоставят.

Мъка мъка, как някой сваля цените - вместо тъпите бакшиши да им светне и да променят закона и да почнат да се конкурират да интегрират нещата в 21 век и да им спаднат разходите и да заприлича малко на пазара - едни ще губят други ще печелят! Но пък дай да ограничим пазара.

Това ми мяза как някой от ЕВН реве как ще либерализираме пазара, цената да падне за потребителите ...
 
От: От: От: От: За Uber

ДОБРЕ, как тогава типичния бакшиш печели работейки по правилата или мислиш, че са на загуба?

Братле, кажи честно що се правиш на шут?

Къде съм казал, нещо за типичният бизнес дали ще са на печалба или загуба? Толкова ли е трудно да видиш какво съм писал в 1 пост, та трябва като малките деца да го разделям на части и в 10 поста да обяснявам?

ТИПИЧНИЯТ БИЗНЕС на бакшишите е предефинират от самите тях те си дават лицензиите и те си избират ценовият под и таван. Реално погледнато на тези цени всички бакшиш компании ще направят най-много пари и ги делят помежду си, но трябват да ограничат новите играчи.

Сметни го така ако на ден има нужда от 100к курса при 1к коли и да е 80 стинки на км и средно да се кара по 5 км това са 1 милион км или 800к оборот за ден. Ако влезе нов играч и може да държи по ниски цени и да има добър марж нали ти е ясно, че цената ще падне и на тези които не им е ефективно ще понесат загуби. Те не случайно са измислили този картел за да правят пари. Ясно ти е че ако цените паднат надолу това ще увеличи и търсенето да кажем сега цените са 60 стинки и има 150к курса 50% ръст - но печалбата като пада и остават най-ефективните сега разбираш ли що се ограничава.


Сега приеми пак има лоби ценови под и таван и дори да влязат нови играчи има 80 стинки и пак 100к курса и ще има примерно нови 100 коли - е да ама при същото търсене тези нови 100 коли не могат да свалят цените и като цяло ще правят по малко курсове и от там печалба и като цяло няма смисъл изобщо да влизат. Представи си при 100к курса и 1к коли - това са 100 курса на кола, а ако са 1.1к колите 90 курса средно на кола. Като цяло всички ще правят по малко курсове, но реалността е че ще правят по-малко или почти никви курсове тези новите, защото те няма да имат този маркетингов ресурс, а дори и да го имат маржовете ще са яко свити и като цяло алтернативна цена на капитал на собственика на бакшишите ще избере да не влиза, оставяйки картела. Сега разбираш ли що UBER няма да могат да влезнат при наличието на картел, дори и да са регулаторно и лицензионни ок?
 
Re: От: От: От: За Uber

Дам някой бакшиш пак реве по форумите - сега комисионните им било пробелми и ниските цени които предоставят.

Мъка мъка, как някой сваля цените - вместо тъпите бакшиши да им светне и да променят закона и да почнат да се конкурират да интегрират нещата в 21 век и да им спаднат разходите и да заприлича малко на пазара - едни ще губят други ще печелят! Но пък дай да ограничим пазара.

Това ми мяза как някой от ЕВН реве как ще либерализираме пазара, цената да падне за потребителите ...

Бакшишите, както им викат не случайно, са едно долно племе, в което едно 20% от тях са читави, което само по себе си говори какви работят там. Повечето, останалия %, са едни намръщени дрисльовци, които веднага след като се качиш те гледат на криво, колите им са пълни кочини, и ако имате късмет след курса се чувствате психически изнасилени от разказите им. Услуга като Uber не би имала такъв успех, ако всичко им беше наред на тия. Не само заради цените, но удобството и типа хора, които ги карат. Обикновено са някакви изпаднали хора, които живота ги е сдъвкал и изплюл, и често клиента е това душевно кошче, което използват, за да разтоварят този багаж.

Друго, ако мислите, че големите хранителни вериги плащат пълния данък от генерираната си тук печалба, ще е много наивно. Но там пак държавата в лицето на няколко "шефове на комисии" са им позволили заради %, който са си прибрали за тази "изгодна" сделка за нашата мила държавица.

Колкото до това кой какви лицензи има, да не са сертифициран превозвач, но честно казано на кой му пука. В uber изискването е да имаш мин. 5 години стаж зад волана, което според мен е достатъчно. А да и чист талон, което както се вижда таксиджийските фирми не им пука. Особено оня нещастник, който претрепа на спирката на бил. Цариградско момичето, ако не ме лъже паметта имаше си и преди нарушения. Така, че да не си говорим за сертификати и лицензи, защото мен ми е по-важно да стигна цял, отколкото хартийката над кожения стол на шефа на фирмата, който мисли, че такива бизнеси като uber не трябва да ги има, защото освен, че са смотани като бизнес, добре знаят, че не са и конкурентноспособни по нито едно отношения.

Цените ясно....но едните плащат данък, армутизация, разходи, прочие. Но мен лично (а предполагам и повечето) като краен клиент не ми пука кой знае колко. Наблюдавам го и в моята практика. Идва казваш цена, ама то скъпо, оня ми предлага толкова. Да, съгласен, и това е, не му се обясняват. Човекът иска да му е евтино, а дали е ок, дали не, това е друг въпрос. И съм сигурен, че малко лицемерие има в повечето нападащи uber, защото ако и на тях им се отдаде шанс да не плащат данъци и държавата да ги освободи от бюрократщината си, щяха да се възползват, но виждаш ли колко незаконно било uber. Щото КОЙ много законно взе общински терени за бараките си? :)
 
От: От: От: От: От: За Uber

Братле, кажи честно що се правиш на шут?

Къде съм казал, нещо за типичният бизнес дали ще са на печалба или загуба? Толкова ли е трудно да видиш какво съм писал в 1 пост, та трябва като малките деца да го разделям на части и в 10 поста да обяснявам?

ТИПИЧНИЯТ БИЗНЕС на бакшишите е предефинират от самите тях те си дават лицензиите и те си избират ценовият под и таван. Реално погледнато на тези цени всички бакшиш компании ще направят най-много пари и ги делят помежду си, но трябват да ограничат новите играчи.

Сметни го така ако на ден има нужда от 100к курса при 1к коли и да е 80 стинки на км и средно да се кара по 5 км това са 1 милион км или 800к оборот за ден. Ако влезе нов играч и може да държи по ниски цени и да има добър марж нали ти е ясно, че цената ще падне и на тези които не им е ефективно ще понесат загуби. Те не случайно са измислили този картел за да правят пари. Ясно ти е че ако цените паднат надолу това ще увеличи и търсенето да кажем сега цените са 60 стинки и има 150к курса 50% ръст - но печалбата като пада и остават най-ефективните сега разбираш ли що се ограничава.


Сега приеми пак има лоби ценови под и таван и дори да влязат нови играчи има 80 стинки и пак 100к курса и ще има примерно нови 100 коли - е да ама при същото търсене тези нови 100 коли не могат да свалят цените и като цяло ще правят по малко курсове и от там печалба и като цяло няма смисъл изобщо да влизат. Представи си при 100к курса и 1к коли - това са 100 курса на кола, а ако са 1.1к колите 90 курса средно на кола. Като цяло всички ще правят по малко курсове, но реалността е че ще правят по-малко или почти никви курсове тези новите, защото те няма да имат този маркетингов ресурс, а дори и да го имат маржовете ще са яко свити и като цяло алтернативна цена на капитал на собственика на бакшишите ще избере да не влиза, оставяйки картела. Сега разбираш ли що UBER няма да могат да влезнат при наличието на картел, дори и да са регулаторно и лицензионни ок?

:D
същото може да се каже за всеки нелегален бизнес
Трябва да се работи според законите - особено когато отговаряш за живота на други хора! Като не ти харесват законите - прави протести, референдуми, гладни стачки и го променяй :)
не е коректно да се оправдаваш за лобитата на едните с незаконната дейност на други
 
От: От: От: От: От: За Uber

:D
същото може да се каже за всеки нелегален бизнес
Трябва да се работи според законите - особено когато отговаряш за живота на други хора! Като не ти харесват законите - прави протести, референдуми, гладни стачки и го променяй :)

Точно за нула време знаеш може да се промени закона, както и за нула време да се сложи нов да ти ограничи бизнеса. Един ден е законно друг не ...
Тук нелегалността произтича от лобизма, защото ако, ще е до закона то трябва като цяло споделеното шофиране да е забранено.

Просто UBER е чудесен пример за ретроградността в законите и лобизма в страна и картелирането на бизнеси и ограничаването на конкуренцията.

От всичко най-ми е любимо как две страни, които са съгласни не могат да правят бизнес, нищо че всичко е по светло и от бакшишите.
 
От: Re: От: От: От: За Uber

Цените ясно....но едните плащат данък, армутизация, разходи, прочие. Но мен лично (а предполагам и повечето) като краен клиент не ми пука кой знае колко. Наблюдавам го и в моята практика. Идва казваш цена, ама то скъпо, оня ми предлага толкова. Да, съгласен, и това е, не му се обясняват. Човекът иска да му е евтино, а дали е ок, дали не, това е друг въпрос. И съм сигурен, че малко лицемерие има в повечето нападащи uber, защото ако и на тях им се отдаде шанс да не плащат данъци и държавата да ги освободи от бюрократщината си, щяха да се възползват, но виждаш ли колко незаконно било uber. Щото КОЙ много законно взе общински терени за бараките си? :)

Принципно същото се плаща и от Юбер шофьорите - но там всичко е черно на бяло, за разлика от шмекариите на бакшишите с фиша. Всички разходи от оперативна и данъчна гледна точка + амортизацията са еднакви без патентния данък.

Това и аз казвам има система която дава права и на двете странни, но пък това било лошо за бакшишите, щото те живеят още в миналото.

При наличието на свободен пазар винаги цените падат и потребителите мислят за своите разходи не за доставчика.
 
От: За Uber

Много ме дразни, че са лицемерни до краен предел. Това НЕ е споделено пътуване. Тогава си поделяте разходите - не го правиш за печалба. Някой сравняват убер с пътуването с приятел - това е още по-смешно. Приятел иска ли ти пари? Личен шофьор ли ти е?
 
От: За Uber

Много ме дразни, че са лицемерни до краен предел. Това НЕ е споделено пътуване. Тогава си поделяте разходите - не го правиш за печалба. Някой сравняват убер с пътуването с приятел - това е още по-смешно. Приятел иска ли ти пари? Личен шофьор ли ти е?

Ето по този повод :D

[video=youtube;u95MMMAPsFs]http://www.youtube.com/watch?v=u95MMMAPsFs[/video]
 
От: За Uber

Много ме дразни, че са лицемерни до краен предел. Това НЕ е споделено пътуване. Тогава си поделяте разходите - не го правиш за печалба. Някой сравняват убер с пътуването с приятел - това е още по-смешно. Приятел иска ли ти пари? Личен шофьор ли ти е?

Точно тук е силата на лобизма и бакшиш мафията.
Ей това само да го променят и самите ефективни бакшиши ще имат повече печалба за сметка на талаша ама ...
 
От: За Uber

Тарикатското на Убер-а, че ако не сте много шофери в региона лесно можеш да си създадеш добра клиентела и после само по телефончето си работиш с клиентите, демек прескачаш убери мубери и секви тарикати и всичките пари у джеба:wink:
 
Re: От: Re: От: От: От: За Uber

Принципно същото се плаща и от Юбер шофьорите - но там всичко е черно на бяло, за разлика от шмекариите на бакшишите с фиша. Всички разходи от оперативна и данъчна гледна точка + амортизацията са еднакви без патентния данък.

Това и аз казвам има система която дава права и на двете странни, но пък това било лошо за бакшишите, щото те живеят още в миналото.

При наличието на свободен пазар винаги цените падат и потребителите мислят за своите разходи не за доставчика.

Да, проблемът е в това, че мафията не може да лапне и тя от далаверата, а нейната намаля с това. И ето ти действията са на лице. ;)
 
От: За Uber

Абе това УБЕР е някаква конспирация от рептилите.
Целия апп-стор трябва да забранят. Google maps!? Каква е тая идиотщина - последната пълна пътна карта на АПИ, за цялата страна, детайлно по райони - може да си закупите срещу скромната сума от 700 лева.
Да не говорим за новинарските сайтове - пълен фалш, не отговарят на никакви изисквания (като печатниците), прибират някаква кинта в пейпал и никакви данъци не плащат. Преебаха индустрията с вестниците чрез нелоялна конкуренция, и данъци не плащат. Да не говорим, че може да пишат каквото си искат - никакъв контрол, никакво спазване на законите. Като съм почнал - то целия интерМинет трябва да забранят. То да беше само UBER..

Освен убер има и 100 хиляди онлайн-магазини ?! Абе муьо - тия за какви се имат. Нито магазин имат, нито инспекция за пожарна безопастност са минали, нито имат каквито и да било разрешителни, дори подкупи не моа им зема. Ebay, amazon - ужас е всичкото - продажби, наложен платеж, банков превод към гибралтар - никакви данъци. Леле, свят ми се завива като се замисля.

Да не подхващам рекламната индустрия, хубаво си имах аз една фирмичка - билбордче, флайъри, нещо - ама тоя интерминет с нелоялната конкуренция ми изби пазара. Ужас..

Та в тоя ред на мисли - обратно към пещерите - кой е с мен?
 
От: За Uber

Абе това УБЕР е някаква конспирация от рептилите.
Целия апп-стор трябва да забранят. Google maps!? Каква е тая идиотщина - последната пълна пътна карта на АПИ, за цялата страна, детайлно по райони - може да си закупите срещу скромната сума от 700 лева.
Да не говорим за новинарските сайтове - пълен фалш, не отговарят на никакви изисквания (като печатниците), прибират някаква кинта в пейпал и никакви данъци не плащат. Преебаха индустрията с вестниците чрез нелоялна конкуренция, и данъци не плащат. Да не говорим, че може да пишат каквото си искат - никакъв контрол, никакво спазване на законите. Като съм почнал - то целия интерМинет трябва да забранят. То да беше само UBER..

Освен убер има и 100 хиляди онлайн-магазини ?! Абе муьо - тия за какви се имат. Нито магазин имат, нито инспекция за пожарна безопастност са минали, нито имат каквито и да било разрешителни, дори подкупи не моа им зема. Ebay, amazon - ужас е всичкото - продажби, наложен платеж, банков превод към гибралтар - никакви данъци. Леле, свят ми се завива като се замисля.

Да не подхващам рекламната индустрия, хубаво си имах аз една фирмичка - билбордче, флайъри, нещо - ама тоя интерминет с нелоялната конкуренция ми изби пазара. Ужас..

Та в тоя ред на мисли - обратно към пещерите - кой е с мен?

:D

Едно време така файтонджиите в Лондон са пустосвали конните трамваи, а после и автомобилите.
Всяко ново нещо предизвиква събиране на съчки и палене на клади. Особено от монополите и картелите.

А законите се пишат от този, дето ги поръчва. ;)
 
Re: От: За Uber

Мисля, че закона си каза думата - виж тук

Да, четох го по нета и аз. Кофти, но пича от uber каза, че не са се отказали от пазара тук, но ако успят да преборят тази криза, ще се върнат много по-силни. ;)
 
От: Re: От: За Uber

Да, четох го по нета и аз. Кофти, но пича от uber каза, че не са се отказали от пазара тук, но ако успят да преборят тази криза, ще се върнат много по-силни. ;)

Криза?!?
Не мисля, че това е точната дума.
 
Re: От: Re: От: За Uber

Криза?!?
Не мисля, че това е точната дума.

Да, не е, но се сещам за едни други, които са нецензорни. :)

Не знам. Има два щаба по въпроса. Тъкмо мислех да си го сваля и ползвам и пак ще се ходи пеша...няма да се кача ти тия селендури с миришещи на цигари купета и радио, на което всичките му настройки са на чалга вълни. ;)
 
От: За Uber

нали тук има предприемачи.. защо не направят бизнес като Убер?
всеки работещ бизнес модел се копира навсякъде по света... убер НЕ е копиран никъде.
:lol:
 

Горе