Зелена карта лотария 2016

От: Зелена карта лотария 2016

Не, мерси.
 
От: Зелена карта лотария 2016

В САЩ и милионер да съм няма да отида да живея никога повече. Ебати скапаната държава. Не се лъжете по филмите и пропагандата. Това, което се тръби и показва изобщо не е така.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Аз давам информация за желаещите, които искат да се запишат или са забравили кога е лотарията.
 
Последно редактирано:
От: Зелена карта лотария 2016

Всъщност за живот не е зле, ако се занимаваш със собствен бизнес. Освен това в повечето филми доста точно отразяват живота там.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Имай предвид, че във форума има хора, които са живели в САЩ и са се върнали в държавата на дебелян пеевски, местан, тиквата и знаят къде било зле и къде добре. Общо взето, както сам си го направиш! :)
 
От: Зелена карта лотария 2016

Имай предвид, че във форума има хора, които са живели в САЩ и са се върнали в държавата на дебелян пеевски, местан, тиквата и знаят къде било зле и къде добре. Общо взето, както сам си го направиш! :)

от мой познати които са били в УСА нищо добро не съм чул , и вече спокойно може да идеш в някоя европейска държава като Германия или друга, които са доста по добре от УСА , но всеки сам си решава и може на някой да му е полезна информацията.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Аз давам информация за желаещите, които искат да се запишат или са забравили кога е лотарията.

Аз лично се записах и нямам намерение да споря с хора, които живеят в момента в държавата на дебелян пеевски, местан, тиквата и да ми казват къде било зле и къде добре.

В момента по зле са единствено страните където се лее кръв и се водят битки, всички останали са над нас.

Дебелян, Местан и Бойко са хора, на които държавата им беше дадена от хората българи баби и дядовци заблудени и цигани неграмотни, от простият български народ.

Кой е виновен, че те са на власт? Защо не ги разстреляхме както заслужават?

Аз не обръщам внимание и отдавна не се занимавам да следя политика и т.н. Отдавна за мен България е изтървана и нещата са на оцеляване. Аз и това и правя - оцелявам в България, но не бих отишъл другаде. Живял съм в САЩ и там не е ДОБРЕ. Ако искаш да си овца от едно многомилионно стадо ще ти хареса, но на мен не ми харесва.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Дебелян, Местан и Бойко са хора, на които държавата им беше дадена от хората българи баби и дядовци заблудени и цигани неграмотни, от простият български народ.

Кой е виновен, че те са на власт? Защо не ги разстреляхме както заслужават?

Аз не обръщам внимание и отдавна не се занимавам да следя политика и т.н. Отдавна за мен България е изтървана и нещата са на оцеляване. Аз и това и правя - оцелявам в България, но не бих отишъл другаде. Живял съм в САЩ и там не е ДОБРЕ. Ако искаш да си овца от едно многомилионно стадо ще ти хареса, но на мен не ми харесва.
Българите не са прост народ, даже напротив ако се сравним точно с американците сме си бая напред с горния етаж. Проблемът ни според мен е в манталитета и в културата.

Ако имаш много пари единственото най-подходящо място за теб е България. Имаш ли пари, няма закони, няма органи на реда, няма съд и красиви курви бол.

Ако искаш да живееш нормално и спокойно най-подходящото място са западните страни НО вече като чуят за българи им се драйфа. Тва ни го насадиха онея индийците, дето се представят за БЪЛГАРИ в чужбина, а тука плюят всичко българско.
Е за тва искам да живея в щатите. От 10 човека 3 ма ще знаят къде е България и какво представляваме.

ПП: Казах си още преди година, върне ли се тиквата на власт до 2-3 години забегвам някъде, освен ако не ми подарят някое КТБ да си живуркам по ВИП сепаретата в дискотеките и да хвърлям салфетки. :)
 
От: Зелена карта лотария 2016

В САЩ на никой не му пука какъв си и откъде си. Там всеки е отнякъде и на различните култури не се обръща някакво по-особено внимание. В Европа е друго. Ако си чужденец винаги ще те гледат накриво и с подозрение. Това важи и за България. Тук не понасяме чужденци, точно както са настроени и останалите европейци. От тази гледна точка САЩ е подходящ избор за предприемчиви хора, които са решили да сменят страната, в която живеят.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Като искаш да живееш на хубаво място, отиди в Швейцария. Ама там не им трябват негри с различен цвят на кожата за обща работа. Та за това и е по-трудничко да се класираш. Иначе, тука хаосът си има някакъв чар. У дома си е най-добре, кой каквото и ще да говори. Аз съм ходил в щатите, имам роднини които поживяха там и всички се прибраха. И най-забавното е, че на някои от тях сега парите, които са изкарвали там им се струват жълти стотинки, щото интернет предприемачите ги боли къде живеят.

Но понеже работя с американки да кажа едно много забавно нещо. Редовно има разни бури извън големите им градове и остават без ток, вода и интернет. Такова нещо не ми се е случвало тук :lol:
 
От: Зелена карта лотария 2016

В САЩ на никой не му пука какъв си и откъде си. Там всеки е отнякъде и на различните култури не се обръща някакво по-особено внимание. В Европа е друго. Ако си чужденец винаги ще те гледат накриво и с подозрение. Това важи и за България. Тук не понасяме чужденци, точно както са настроени и останалите европейци. От тази гледна точка САЩ е подходящ избор за предприемчиви хора, които са решили да сменят страната, в която живеят.
Не е така. Пука им и постоянно ти го натякват. И освен това негрите ти натякват, че си бял. Като бях там, като студент, бачках с доста негра, някои от които с криминално минало. Никога не са ми правили проблеми, държали са се приятелски, обаче винаги показваха, че има разлика между един бял и тях.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Черните са расисти и мразят белите. Дали си бял роден в Америка или бял от България за тях е все едно. По принцип е много трудно да се засечеш в пряк контакт с такива, освен ако не си на някакво много нископлатена работа. Колкото по-зле са финансово, толкова повече не харесват белите.
 
Re: От: Зелена карта лотария 2016

Черните са расисти и мразят белите. Дали си бял роден в Америка или бял от България за тях е все едно. По принцип е много трудно да се засечеш в пряк контакт с такива, освен ако не си на някакво много нископлатена работа. Колкото по-зле са финансово, толкова повече не харесват белите.

Да, те това си е техния манталитет, независимо каква раса си, стига да си различна от тяхната. Аз лично не ми прави впечатление, защото е някакво изкривяване. Много ми е чудно друго, всичките тези кампании и агитации против расизма, а реално най-големите расисти са именно те. И това уж в някакъв цивилизован свят. :)

Иначе не са само по нископлатените работни места, има в големите корпорации на доста сериозни длъжности. Но там и дума не може да става да си помислят такова нещо, защото са на съвсем друго метално ниво - не само заради социалната си роля в обществото, но и защото за тях това е печка, ако го мислят или показват. Във Франция е също така - доста такива "французи" имат. А пък в Германия е пълно с араби. Не знам кое им е толкова впечатляващото на тези страни, като изключим, че може би ще сте по-добре, ако сте на хубава служба, което е много рядко явление. Особено ако се имигрира от раз.

Не знам кой мисли за имиграция, или уж да се спасява, но аз съм пас, поне за сега. :)
 
От: Зелена карта лотария 2016

Българите не са прост народ, даже напротив ако се сравним точно с американците сме си бая напред с горния етаж. Проблемът ни според мен е в манталитета и в културата.

Ако имаш много пари единственото най-подходящо място за теб е България. Имаш ли пари, няма закони, няма органи на реда, няма съд и красиви курви бол.

Ако искаш да живееш нормално и спокойно най-подходящото място са западните страни НО вече като чуят за българи им се драйфа. Тва ни го насадиха онея индийците, дето се представят за БЪЛГАРИ в чужбина, а тука плюят всичко българско.
Е за тва искам да живея в щатите. От 10 човека 3 ма ще знаят къде е България и какво представляваме.

ПП: Казах си още преди година, върне ли се тиквата на власт до 2-3 години забегвам някъде, освен ако не ми подарят някое КТБ да си живуркам по ВИП сепаретата в дискотеките и да хвърлям салфетки. :)

Интересна позиция.
Харесва ми ... "амплитудата" на разсъждения. Културата и манталитетът (все пак са различни неща- едното се възпитава, другото се наследява) не се изчерпват с начините на забогатяване и наличието на красиви курви. Понякога е важно и това, дали успяваш в българска среда да покажеш на какво си способен и да живееш в разбирателство с хора, говорещи родният ти език и без да се чувстваш задължително като нечий слуга или роб.

От друга страна не приемай коментарът ми като срещу твоето мнение или тема, а дори напротив. Благодаря ти, че си постнал линка, защото аз лично от доста време се замислям и колебая. С времето обаче се появяват повече причини в минусите като се започне с някакво начално финансово обезпечаване и се стигне до доста скъпото им социално осигуряване.
Но така или иначе всички мои приятели барабар със семействата си с малки деца, които са заминали не са се връщали с подвити опашки, а напротив остават и от всичко, което показват поне, доста човешки живеят. Така че, аз определено ще попълня формата за зелена карта. :|
Така донякъде косвено ще помогна на една приятелка дори, която срещна един страхотен мъж, който от 20 години живее в Ню Йорк и с голямо желание винаги си се прибира тук. Разказва колко му е мило да стъпва просто по българските плочки, без да забелязва дупки и мръсотия ... да вдишва от въздуха и т.н. Но след два дни трябва да се прибира и тя респективно трябва да реши, дали могат да имат бъдеще заедно. Мисълта ми е, че ако се заминава трябва да имаш достатъчно близки, защото сам може и да се справиш, но ще е трудно и пак ще си заслужава!
А ултра-мотивацията ми е, че детето ми там би се развило много по-добре, в която и да е област, отколкото тук ...
Извинявам се на патриотите и родолюбците. Причините ми нямат нищо общо с политиката. Все повече не ми харесват хората наоколо. Това е. Нищо лично или неуважително към предците ми. Само че това не е моята среда.
8)
 
Абе къде ще се забивате на тия малоумници. Ако ще ходите там с работа и професия и уредена вече схема каквоще правите, няма проблем. Така безцелно....явно сте тъпи като тях, и заслужавате да сте там. ;)
 
От: Re: Зелена карта лотария 2016

Абе къде ще се забивате на тия малоумници. Ако ще ходите там с работа и професия и уредена вече схема каквоще правите, няма проблем. Така безцелно....явно сте тъпи като тях, и заслужавате да сте там. ;)

Кой е казал, че ще е безцелно? За сега някои събират смелост, други все пак някакъв кеш, с който да се започне. Хич не са тъпи хората успели там. Въпросът и проблемът на върналите се е чисто психологически и невъзможността им да се адаптират на чуждо място. Защото всеки отговаря за себе си и не може да се унифицира спрямо цяла държава, нация, култура, манталитет. Който желае да замине и наистина да се развива и не само той, но и поколението му, трябва да е подготвен, че ще е на новото място, но без предубедености и излишни сравнения. Аз наистина не разбирам и се изненадвам колко хора си стоят и си натискат парцалките тук. Повечето заради близките, за които трябва да се грижат, ако е, не е ли малко тягостно, ако се случи да са болни, ти да нямаш парите, но да си стоиш така до тях за морална подкрепа ... отколкото да имаш средствата и да им набавиш необходимите лекарства и качественото лечение, примерно. Отделно като споменах децата, в тези времена на технически напредък, влизали ли сте в бг-училище да обърнете внимание като обстановка какво е? А това е важно... както и да е. Не искам да убеждавам никого в нищо, само е малко ... необосновано, да определяш хората искащи по-добър живот извън родината си като тъпаци. Ама какво пък толкова. Това са просто думи. Нека са/сме тъпаци, въпросът е че ще живея по-добре, от всеки изстрадал патриот с доживотната работа и всички бонуси, които може да получиш като гражданин на тази държава.
 
От: Зелена карта лотария 2016

Тук май не са много хората, които в момента мислят за образованието/бъдещето на децата си в БГ (вероятно не им е дошло времето), така че тези доводи (@Cassiopeia) няма да хванат дикиш.
От друга страна, много по-лесно заминаваш като си сам (или сте двама), отколкото ако имаш деца.
 
Re: От: Re: Зелена карта лотария 2016

Кой е казал, че ще е безцелно? За сега някои събират смелост, други все пак някакъв кеш, с който да се започне. Хич не са тъпи хората успели там. Въпросът и проблемът на върналите се е чисто психологически и невъзможността им да се адаптират на чуждо място. Защото всеки отговаря за себе си и не може да се унифицира спрямо цяла държава, нация, култура, манталитет. Който желае да замине и наистина да се развива и не само той, но и поколението му, трябва да е подготвен, че ще е на новото място, но без предубедености и излишни сравнения. Аз наистина не разбирам и се изненадвам колко хора си стоят и си натискат парцалките тук. Повечето заради близките, за които трябва да се грижат, ако е, не е ли малко тягостно, ако се случи да са болни, ти да нямаш парите, но да си стоиш така до тях за морална подкрепа ... отколкото да имаш средствата и да им набавиш необходимите лекарства и качественото лечение, примерно. Отделно като споменах децата, в тези времена на технически напредък, влизали ли сте в бг-училище да обърнете внимание като обстановка какво е? А това е важно... както и да е. Не искам да убеждавам никого в нищо, само е малко ... необосновано, да определяш хората искащи по-добър живот извън родината си като тъпаци. Ама какво пък толкова. Това са просто думи. Нека са/сме тъпаци, въпросът е че ще живея по-добре, от всеки изстрадал патриот с доживотната работа и всички бонуси, които може да получиш като гражданин на тази държава.

Никой не казва, споменавам ти как често се случва. Отиват с големите мечти и не знам си какво и някои се връщат, защото там си както добре, така и шит. То и тук може да успееш. Дори може да успееш от тук там.
 

Горе