ИЗИСКВАНИЯ ЗА РЕГИСТРАЦИЯ НА ОБЕКТ ЗА ПЕЧЕНЕ, ДРАЖИРАНЕ, ЗАХАРОСВАНЕ, ПАКЕТИРАНЕ И ЕТИКЕТИРАНЕ НА ЯДКИ И МАСЛОДАЙНИ СЕМЕНА

Да бе, нищо особено на теория. Нещо подобно, като да правиш захарен памук но захаросваш ядки, дреболия ;)
То на практика, като се замислиш излиза по рентабилно и с по-малко главоболие да даваш поръчки и да ги купуваш от някой производител, като лепи твои етикети на неговата продукция или да ти ги продава без етикети и ти сам да си ги лепиш, като се добави много дребен шрифт някъде на етикета - произведени за Партитайм ЕООД от Вкусни ядки ЕООД гр Каспичан ...
Това е част от идеята на целия цирк. Защо да има 5000 малки ядко пекари като може да е един Ядко-Батко и само да сменя текста и цвета на торбичката ;) Иначе ала-бализми за свободен пазар и конкуренция колкото щеш.
 
Ей така пакетирани в целофанова опаковка, собствен етикет и айдеее, стекчета по 15 - пакета . Една топла витрина за клиентите на място да ги взимат топли и хрупкави. Яко рекламни стикери около обекта. Ако бюджетът ми го позволява, правя рекламна кампания с някой от бирените фирми само за моя регион. Да речем купуваш стекче бира Загорка и към него е закачен пакет фъстъци. Или на няколко бирарии или кафета където продават бира, да им дам малки безплатни пакетчета фъстъци, които да дават на клиентите, като си поръчат бира. В обекта могат да си взимат бира и подарък ядки (за бира не се иска разрешение)
На магазините оферта, купуват стек 15 и плащат 10+5 подарък ( от малките грамажи разбира се) и айдеее ;)

FVE_9909-2564965074.jpg

FVE_9965-2182920768.jpg
 
Ядко-Батко и само да сменя текста и цвета на торбичкат
Ми да, и по този начин аз се концентрирам в продажба и дистрибуция а не цехове да правя със 1000 изисквания, пък търговски представители да търся и накрая пак дърво.

павилиони с вкусни палачинки и т. н. търговци, които да произвеждат, предлагат и спазват нормативните изисквания.

Ти ако прочетеш на кофата с разтвора за тези палачинки, как е изписана цялата менделеева таблица, ще се откажеш не да ги купуваш ами да практикуваш това, което правиш като цяло. Нека да спазват нормативните изисквания в обекта :p
 
Ей така пакетирани в целофанова опаковка, собствен етикет и айдеее, стекчета по 15 - пакета . Една топла витрина за клиентите на място да ги взимат топли и хрупкави. Яко рекламни стикери около обекта. Ако бюджетът ми го позволява, правя рекламна кампания с някой от бирените фирми само за моя регион. Да речем купуваш стекче бира Загорка и към него е закачен пакет фъстъци. Или на няколко бирарии или кафета където продават бира, да им дам малки безплатни пакетчета фъстъци, които да дават на клиентите, като си поръчат бира. В обекта могат да си взимат бира и подарък ядки (за бира не се иска разрешение)
На магазините оферта, купуват стек 15 и плащат 10+5 подарък ( от малките грамажи разбира се) и айдеее ;)

Виж файлът 31722

Виж файлът 31721
Във фунийки от вестник или тяхна имитация ще са хит. И без хасп система ще ги купуват ;)
 
Ти ако прочетеш на кофата с разтвора за тези палачинки, как е изписана цялата менделеева таблица, ще се откажеш не да ги купуваш ами да практикуваш това, което правиш като цяло. Нека да спазват нормативните изисквания в обекта :p
То реално от обикновено брашно, мляко и яйца вече не може да правиш палачинки освен у дома. С тея алергии, веганства и свободни крави и кокошки забрави...Ще вземе някой клиент да кихне след такава палачинка ( истинска) и отиде та се не видя 🤭 Разследвания, извинения, проверки....

Вкусните палачинки са от прах от 133 видя насекоми и разни изкуствени белтъци...
 
Във фунийки от вестник или тяхна имитация ще са хит.
Това е класика. На малка масичка продавани от потна циганка, дето у тях ги е пекла.

...Ще вземе някой клиент да кихне след такава палачинка ( истинска) и отиде та се не видя 🤭 Разследвания, извинения, проверки....

То за това се лепи лист с алергиите и други глупости на видно място

Вкусните палачинки са от прах от 133 видя насекоми и разни изкуствени белтъци...

Това ми напомни, вече се продават олиа то не е и олио на да комкажем мазнина за фритюрници с удължен срок на ползване за ресторанти и разни други бизнеси, които пържат ежедневно. Разбирай по 1 месец може да не го сменяш в без проблем. Ако видиш на тубата какви неща съдържа и лошо ще ти стане. Химията е next level вече. :p
 
Ми да, и по този начин аз се концентрирам в продажба и дистрибуция а не цехове да правя със 1000 изисквания, пък търговски представители да търся и накрая пак дърво.



Ти ако прочетеш на кофата с разтвора за тези палачинки, как е изписана цялата менделеева таблица, ще се откажеш не да ги купуваш ами да практикуваш това, което правиш като цяло. Нека да спазват нормативните изисквания в обекта :p
На "кофата" със смес за палачинки има написани съатавките, които са безопасни в определени количества. Повечето от моите клиенти приготвят палачинки от брашно, яйца, мляко, захра и сол. Не всички съставки с Е-та са вредни. Вие се занимавайте с дистрибуция и продажба, там е Вашата сила, не навлизайте в бизнеса с приготвяне на храни, защото тези 1000 изисквания не са за Вас. Има други хора, които искат да се занимават. С каквото и да се занимава човек може да срещне дървото :). Няма нищо сигурно в този живот.
 
не навлизайте в бизнеса с приготвяне на храни
Защо, лесно е и не се изисква голяма инвестиция ;)

Ако ми позволиш, искам да коригирам нещо. В случая, казваш че е "пекарна за ядки", но описваш цех за производство на ядки, това е различно и много силно конкурентен бизнес в България.

Вие помагате и с бизнес планове, сигурно знаете а и искам да ви попитам, какъв трябва да е размера на тази НЕ голяма инвестиция и процента за успеваемост за бизнес, който описахте- тип цех за производство на ядки ?
От любопитно питам за да ми спестите малко време от допълнителни проучвания, при положение че в България са над 40 такива фирми и повечето от тях са и вносители със солиден дял, име и позиции на българския пазар?
 
Последно редактирано:
Повечето от моите клиенти приготвят палачинки от брашно, яйца, мляко, захра и сол.
Разбирам ви и това е чудесно. Но за да приготвяте палачинки, гофрети и тнт от да кажем истински продукти се изисква още един договор с фирма за извозване на СЖП отпадъци, което е допълнителен разход, нали не греша ?
А 99% да не кажа 100 от павилионите, които са 2 на 2 и правят палачинки и гофрети, дали използва такива продукти за които, както знаете си трябва и хладилник, и да се вписва в дневници, пък и фирма да извозва отпадъците... Или за по лесно да разтворим прах с малко вода и давай на котлона? :)
 
Разбирам ви и това е чудесно. Но за да приготвяте палачинки, гофрети и тнт от да кажем истински продукти се изисква още един договор с фирма за извозване на СЖП отпадъци, което е допълнителен разход, нали не греша ?
А 99% да не кажа 100 от павилионите, които са 2 на 2 и правят палачинки и гофрети, дали използва такива продукти за които, както знаете си трябва и хладилник, и да се вписва в дневници, пък и фирма да извозва отпадъците... Или за по лесно да разтворим прах с малко вода и давай на котлона? :)
В палачинките се влагат яйца, черупките от яйцата са от категория 3 на СЖП отпадъци. Тези от суха субстанция се правят обикновено в бързи закуски, в които се предлагат и много други храни, а не са приоритет палачинките. Имаме много успешни клиенти, които приготвят палачинки. Някой от тях направиха верига от обекти. Относно вписването на данни това го има и в другите страни, дори повече се пише. Моят клиент Бруно Йзеф от Белгия, който направи верига пекарни Pura Vita в София и ми показа НАССР-а другите документи, който е имал там. Темп. в хладилниците се измерва на 2 часа, правят оценка на доставичици, всяко тримесечие, имат отделно разработка за политика на фирмата, задължителни вътрешни и външни отдит 1 път годшно, искат им документ за преглед от технически лица на техниката с протокол 1 път годишно и много други, а обема на документите е много по-голям.
 

Горе