Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Кой ще спечели парламентарните избори?

  • БСП и ДПС - в добавка с 1 друга партия за патерица

    Votes: 2 3.4%
  • ГЕРБ - ще вземат повече от 120 депутата

    Votes: 16 27.1%
  • Широка коалиция без ГЕРБ - РБ,ББЦ,АТАКА,БСП,ДПС,НСФБ

    Votes: 3 5.1%
  • Широка коалиция с ГЕРБ, ДПС и БСП

    Votes: 4 6.8%
  • ГЕРБ, РБ, НСФБ, ББЦ - нещо от сорта

    Votes: 12 20.3%
  • ГЕРБ и ДПС

    Votes: 9 15.3%
  • Друго

    Votes: 13 22.0%

  • Общо гласове
    59
  • Poll closed .
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Когато камара хора чрез медиите бъдат облъчени с голяма доза политпросвета фалшифициране на изборите е ненужно. Просто по телевизията ти казват, че БСП са лошите (може и ДПС да ги добавят) и не трябва да управляват (с това съм съгласен и аз) и за да не стане това трябва масово да се гласува за ГЕРБ (с това трудно ще се съглася). За съжаление народът ни масово е с овчо мислене и изпълнява послушно командите от телевизора, а после си мисли, че някой друг му е срал в гащите и си мрънка тихичко в кръчмата. Там където няма разум (при животните) вразумяването става с глад и бой. Надявам се тези овчомислещи като видят празния хладилник и бой за недоволните да се осъзнаят и да спрат гласно или мълчаливо да подкрепят статуквото.

Относно комисиите и застъпниците:
Комисиите трябва да са си платени, защото работата им е отговорна. Проблем са застъпниците, които просто са там като наблюдатели и нямат някакви сериозни отговорности. Бил съм застъпник, макар и преди бая години, и съм запознат с безделето на тази длъжност. Важното за застъпниците е ако може да са повече, за да наблюдават повече хора за агитации в изборния ден и "грешки" при преброяването. Такива хора трябва да са просто граждани, които не са на заплата при конкретна партия. Интересът на тези хора е да опазят неподправен своя глас и на другите хора, т.е. интересът е по-скоро личен.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Аз смятам, че съвсем скоро ще ни представят новия месия, момента е твърде подходящ за това. Чака се последния момент, че да не могат хората да се ориентират правилно и да стане както стана с крадливия цар на времето. Тогава, както и сега, нямаше изпъкваща партия. БСП бяха насрани още от Виденов, а СДС бяха яко компрометирани заради корупция и криминалната приватизация на Костов. Ситуацията е подобна...
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Компроментирано СДС? Някои хора имат къса памет... А моделът с месията се изчерпа, няма да има нов.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Компроментирано СДС? Някои хора имат къса памет... А моделът с месията се изчерпа, няма да има нов.

Разясни какво искаш да кажеш, че нещо не те разбирам. Защо ми е къса паметта!? Накрая се сменяха министри, на единия му викаха мистър 10%, на другия валяка, президента подканяше премиера да си каже... таксиджии окупираха София... и все такива работи. Спомням си всичко, сякаш беше вчера....

Всъщност беше ОДС тогава, ако за това си се хванал...
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

ОДС на изборите 2001ва имаше 1млн избиратели. Това няма как да е компроментирана партия. Колкото до червените опорни точки, това, че някое ченге-журналист е слагал прякори на хора, или това, че малоумните ДС ченгета спретнаха евтиния компромат с малкия Пепи, който изкара въпросните таксита, далеч не е показател, че управлението е било лошо. Щото предполагам помниш какво стана с малкия Пепи, и предполагам си наясно какво стана и с корупцията СЛЕД това.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Сега разбирам... ти си бил седесарче, а сега костовист, затова се палиш:) Колко са гласували тогава не си спомням, ама имаха 40-50 депутата, колкото имаха и БСП.

Както и да е... аз с такива като тебе не споря, щото знам че до един сте дървени кратуни и повече акъл ще успея да налея на телевизора, отколкото на тебе.:) Вярвай си в каквото искаш, твоя си работа. Само не ми обяснявай неща дето съм ги видял с очите си!
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

За наша радост не е особено важно ти какво помниш. Това, че не спориш е добър избор - тъпо би било да влизаш в спор, който ще загубиш. Нещата, които си видял с очите си са ясни - случаят с такситата, който така удобно припомни беше евтина ченгеджийска разработка - към момента припомнянето му би трябвало да носи срам на припомнящия го. Колкото до корупцията, Трансперънси Интернешънъл имат достатъчно ясна статистика за корупцията у нас. Тя, разбира се, никак не се връзва с това, което си видял с ... очите си. В 24 часа, например :lol:
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

За наша радост не е особено важно ти какво помниш. Това, че не спориш е добър избор - тъпо би било да влизаш в спор, който ще загубиш. Нещата, които си видял с очите си са ясни - случаят с такситата, който така удобно припомни беше евтина ченгеджийска разработка - към момента припомнянето му би трябвало да носи срам на припомнящия го. Колкото до корупцията, Трансперънси Интернешънъл имат достатъчно ясна статистика за корупцията у нас. Тя, разбира се, никак не се връзва с това, което си видял с ... очите си. В 24 часа, например :lol:

Коя е тя вашата радост! Твоята и на Ваню ли? :lol: Щото аз за други заблудени не съм чувал скоро. Айде да има още 5-10 човека дето се знаете поименно сигурно... Случаят с такситата не съм го видял щото съм от Варна, ама видях част от седераската шайка как опоска фирмата, в която работих тогава. Видях как направиха същото с фирми подобни на нашата и с още много други. За разлика от тебе мене тея крадци лично ме засегнаха навремето, не като да съм ги гледал по телевизията, като тебе. Ама щом ти знаеш по-добре... вервай! Заблуден!
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Опоскването на фирмите беше станало към 86та година някъде, та управлението на ОДС твърде трудно можеш да го сложиш там. А след Виденов, да смяташ, че е останало нещо за крадене означава единствено, че някога те чака тежък сблъсък с реалността. Към 97ма година икономиката ни представляваше кухи предприятия, чиито работници крадяха като за световно на всички нива - мениджърите от поръчките на входа и на изхода, работниците - от продуктите и консумативите. Същевременно всички си драпаха макарите целодневно. Това, което правителството на ОДС направи е да продаде предприятията в частни ръце, и крадящите безкадърни хрантутници бяха или уволнени или им се налагаше вече и да работят, вместо да крадат. Именно тази шайка ежедневно бълва змии и гущери по темата.
Иначе видяхме колко знаеш за случая с такситата... бях във Варна, не знам много, ама знам, че Костов е виновен. Велико!
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Ето един интересен материал от преди повече от година на тема Костов и ТЕЦ-овете:
https://www.youtube.com/watch?v=91xLArxyboU
Естествено, телевизията, която прави този материал, е ясно чия е и чии интереси защитава, но това не означава, че представените данни са невярни.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Не, разбира се. Делян Пеевски и неговите медии са известни с обективността си, особено към политиците отдясно.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Като каза ваню, братле слушах го днес по бсфора , как лееше здраво. Ама аз ги знам кои са виновни за КТБ, ама ще ги кажа поименно ако я фалират и не я оздравят. Абе аланколу как ги знаеш, па не си ги пратил още на съд. Всичките са за трепане, ба всичко е проституция в тая наща политика. Направо нямам думи вече. Оня пък мутрата реве постоянно дайте ми 121, мистър 121 баси ненормалните хора, и после искаме добър живот, ами от де като никой го не бива.
Пък едно от най-противните , че оня тъпото осъден ефективно ми се мота постоянно я в парламенти, я в сутришни блокове на всички телевизии и никой няма да го пита, ама как така вие защо не сте в панделата. Оня си назначававнчето танков, ама щото му били спряли делото, стига глупости ние да не сме баламурници, тиквата с два милиона за охрана на година. Шшшшшшшшшшшшш алоуууууу два милиона, и той в панделата да отива там ще го пазят за много по-малко.
Е той Славито правилно вика Нема такава държава.
Коя е тя вашата радост! Твоята и на Ваню ли? :lol: Щото аз за други заблудени не съм чувал скоро. Айде да има още 5-10 човека дето се знаете поименно сигурно... Случаят с такситата не съм го видял щото съм от Варна, ама видях част от седераската шайка как опоска фирмата, в която работих тогава. Видях как направиха същото с фирми подобни на нашата и с още много други. За разлика от тебе мене тея крадци лично ме засегнаха навремето, не като да съм ги гледал по телевизията, като тебе. Ама щом ти знаеш по-добре... вервай! Заблуден!
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Значи същия си като всички останали, дървена глава:) Почвам да обяснявам като на бавноразвиващ, защото иначе не можем да се разберем.

Първо не съм бил във Варна, а съм от Варна, това пречи ли да знам какво става на село? Беше се насъбрало недоволство, затова и така ескалираха нещата с такситата, това се опитвам да ти кажа. Ако всичко беше мед и рози, подобен сценарий е невъзможен! Това нали го разбираш! Това че някой е ръчкал овцете е пределно ясно! Тея номера се прилагат от всички, ако не вярваш питай Костов:)

Сега за другото... Изобщо, ама изобщо не говоря за приватизация. Говоря за това, че точно преди изборите 2001 година ни посетиха представители на СДС и изнудиха шефовете да "спонсорира" ОДС за изборите. С ПАРИТЕ, КОИТО БЯХА ЗА НАС! Сега разбираш ли? Клишетата дето си ми написал си ги запази за някой друг. СДС са виновни за свинщината колкото и всички останали! Нито повече, нито по-малко.




Опоскването на фирмите беше станало към 86та година някъде, та управлението на ОДС твърде трудно можеш да го сложиш там. А след Виденов, да смяташ, че е останало нещо за крадене означава единствено, че някога те чака тежък сблъсък с реалността. Към 97ма година икономиката ни представляваше кухи предприятия, чиито работници крадяха като за световно на всички нива - мениджърите от поръчките на входа и на изхода, работниците - от продуктите и консумативите. Същевременно всички си драпаха макарите целодневно. Това, което правителството на ОДС направи е да продаде предприятията в частни ръце, и крадящите безкадърни хрантутници бяха или уволнени или им се налагаше вече и да работят, вместо да крадат. Именно тази шайка ежедневно бълва змии и гущери по темата.
Иначе видяхме колко знаеш за случая с такситата... бях във Варна, не знам много, ама знам, че Костов е виновен. Велико!
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Не, разбира се. Делян Пеевски и неговите медии са известни с обективността си, особено към политиците отдясно.
Когато олигарси като Пеевски и Прокопиев се боричкат те се клепат един друг с компромати. Това кой представя тези компромати няма никакво отношение по достоверността на данните. Ето ти малко инфо и от БНТ:
http://bnt.bg/news/ikonomika/natrup...k-za-poslednite-4-godini-sa-blizo-3-mlrd-leva
Ако ти е любопитно, може да прегледаш какви са изкупните цени за цена на мегаватчас от въпросните ТЕЦ-ове. Информация колко трябва да плаща НЕК на всичките тарикати не е трудно и сам да намериш.
С всичко това казвам, че СДС и управлението на Костов очевидно са въртяли далавери, което е продължитело и от правителствата след тях. Ето защо един разумен човек не би трябвало да подкрепя хора, които са го ощетявали. Партиите както винаги са бол и все някоя от тях ще става за нещо.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Значи същия си като всички останали, дървена глава:) Почвам да обяснявам като на бавноразвиващ, защото иначе не можем да се разберем.

Първо не съм бил във Варна, а съм от Варна, това пречи ли да знам какво става на село? Беше се насъбрало недоволство, затова и така ескалираха нещата с такситата, това се опитвам да ти кажа. Ако всичко беше мед и рози, подобен сценарий е невъзможен! Това нали го разбираш! Това че някой е ръчкал овцете е пределно ясно! Тея номера се прилагат от всички, ако не вярваш питай Костов:)

Сега за другото... Изобщо, ама изобщо не говоря за приватизация. Говоря за това, че точно преди изборите 2001 година ни посетиха представители на СДС и изнудиха шефовете да "спонсорира" ОДС за изборите. С ПАРИТЕ, КОИТО БЯХА ЗА НАС! Сега разбираш ли? Клишетата дето си ми написал си ги запази за някой друг. СДС са виновни за свинщината колкото и всички останали! Нито повече, нито по-малко.


Разбрах. Имало някакви пари за теб, ама не стигнали до теб и СДС са ти виновни. Велико... И щом не говорим за приватизация, от мнението ти би следвало да заключим, че СДС е натискало частния бизнес да му снася пари?
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Когато олигарси като Пеевски и Прокопиев се боричкат те се клепат един друг с компромати. Това кой представя тези компромати няма никакво отношение по достоверността на данните. Ето ти малко инфо и от БНТ:
http://bnt.bg/news/ikonomika/natrup...k-za-poslednite-4-godini-sa-blizo-3-mlrd-leva
Ако ти е любопитно, може да прегледаш какви са изкупните цени за цена на мегаватчас от въпросните ТЕЦ-ове. Информация колко трябва да плаща НЕК на всичките тарикати не е трудно и сам да намериш.
С всичко това казвам, че СДС и управлението на Костов очевидно са въртяли далавери, което е продължитело и от правителствата след тях. Ето защо един разумен човек не би трябвало да подкрепя хора, които са го ощетявали. Партиите както винаги са бол и все някоя от тях ще става за нещо.

Изкупните цени на тока са договорени през 2002ра. По-леко с обвиненията.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Както съм казвал и в други теми,
много се дразня, че медиите постоянно натякват двупартиен модел БСП или ГЕРБ,
като че ли няма други партии.

И това което споменах по-горе за едноличното управление на герб, то реално комунягите по-добре ще се наместят с двупартийния модел, така ще се менката и ту-едните, ту-другите ще обират негатива. Само ми е интересно как точно ще подходят комунягите, дали ще стабилизират Борисов или ще правят широки коалиции.


А иначе за фалщшификациите на изборите.. за миналите много добре се знаеше, от някои области имаше данни за десетки хиляди подготвени за замяна гербаджийски бюлетини, които факти се отразиха от малко медии, болшинството медии гледаше някъде в пачката пари
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Изкупните цени на тока са договорени през 2002ра. По-леко с обвиненията.
Нещо цифрите ти куцат. Договорите с двата ТЕЦ-а са подписани на 13.06.2001 (т.е. дни преди Костов да сдаде властта). За тези дето не помнят или ги мързи да проверят ще напомня, че изборите след управлението на Костов се провеждат на 17.06.2001. Ето един официален отговор от 2010-та по този въпрос. Ако ти (tprodanov) се позачетеш малко и в други документи, ще установиш, че за да се стигне до този резултат (тези договори) работата е започнала още през 1998-ма. Не мисля, че е нужно да ти припомням кой по това време е министър председател на Република България.

За да ти спестя теориите как цените се били определили много след като бил подписан договорът:
Ако можеше просто така някой да определя цени и начинът им на формиране без това да е описано подробно в договора, то което и да е правителство можеше (и все още би могло) да си гласува каквито иска цени и с това да прецака "инвеститорите". Само дето нещата не стоят така. ДЕКЕВР просто приема цените, защото така са по договор и нищо не може да направи.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Тези избори са супер важни за държавата, защото вече сме на дъното. Трябват ни много тежки реформи, които ще платим тежко. Мисля, че трябва да се започне от здравеопазването, непосредствено след нея трябва да е съдебната реформа. Трябва да се изрине системата изоснови. Да се реже до кокал, защото в момента сме оставени без здравеопазване и без правосъдие, както се вижда. Има и още сфери, които трябва да се изринат, като енергетиката, администрацията, митниците, вътрешните работи (където са 65 000 ченгета за сметка на 10 000-на армия ).

Кой може да направи тези тежки реформи? Кой може да устои на натиска, да прави икономии и да реже живо месо? Партията, която го направи ще си подпише смъртната присъда, но ще изправи държавата на крака. Ако си зададем въпросите, отговорите сами се появяват.
 
От: Избори 2014 - прогнозирайте кой ще спечели

Отговорът е лесен - партия без зависимости от ДС, т.е., без ченгета в нея. За щастие, такава има.
 

Горе