Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

from_usa

New Member
Здравейте,предстои ни да пуснем онлайн магазин ,който ще предлага спортни уреди и аксесоари.Реших да се допитам и до вашите мнения за името на домейна и бранда в последствие ,който ще изберем.
Вариантите са :
1. KM-sport.bg
2. FitShop.bg
3. Sportuvai.be
4. DirectSport.eu
5. 2beFit.bg

За сега най-много клоним към "КМ-спорт" ,тъй като е най-авторско и имаме вече почти разработено лого. Това ,което ме притеснява е твърде малкото гласни(само 1),което знам че не е добра практика.Какво е вашето мнение? :)
 
4 и 5 са неприемливи според мен за българският пазар. 2beFit абсурд да се осмисли и да се запомни от повечето. DirectSport е добре, но това .eu ще се бърка с .bg и .com

3 звучи селско, а и според мен ще се бърка със sportuvaibe.bg и sportuvaibe.com

KM-sport ако е марката и смятате да й правите сериозен брандинг рано или късно хората ще свикнат с домейна без гласни.

Иначе най-лесно запомнящо се е FitShop.bg. Домейнът bg е широко разпознаваем и запомнящ се.

Аз винаги при подобна дилема се поставям на мястото на клиента. При въпрос между приятели "От къде си купи лежанката?"

Отговор 1: от KM-sport-a
Отговор 2: от FitShop-a

И бързо разбираш, кое е по-удачно и лесно за запомняне.

Разбира се, ако се разчита на граденето на брад, както споменах по-горе, името на домейна няма толкова голямо значение.
 
От: Re: Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

При КМ-sport ,може би е по-различен случая с гласните,защото хората ще го произнасят "ка ем спорт" или "кей ем спорт" ,което го прави прилично благозвучно.
 
От: Re: Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

Някакви други мнения? :)
 
От: Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

КМ-sport-a хубаво ама защо да е с тире, доста е объркващо
 
От: Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

За DirectSport само да не ти правят проблеми от SportsDirect
 
От: Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

sporteli.com

sportely.com

И двата са свободни в ГоДади! Ако приемаш съвети: Измисли си нещо благозвучно и не се подлъгвай да е близко или реципрочно на известни брандове като ДиректСпорт и тн.

Успех.
 
От: Избор на име за домейн и име на бранд за спортен магазин

sporteli.com

sportely.com

И двата са свободни в ГоДади! Ако приемаш съвети: Измисли си нещо благозвучно и не се подлъгвай да е близко или реципрочно на известни брандове като ДиректСпорт и тн.

Успех.
Да,това с directsport-а бързо отпадна като вариант,иначе идеята му беше да прихваща заблуден трафик от спортдирект. "Спортели"-тата малко ми се губи като идентичност,нещата на 90% вече клонят към KM-sport :)
 

Горе