Измами заливат интернет продавалник

harkon

New Member
Все повече потребители се оплакват във форума на сайта, че са измамени.
Лъжат и мажат и двете страни - купувачи и продавачи. В единия случай некоректният продавач иска предварително да му бъдат преведени парите за стоката, но... нищо не праща. Другият случай е, когато пък купувачът поръчва, получава стоката, а после не праща пари. Често срещано явление е стоката да бъде обявена като нова или отлична, а като получиш пакетчето вътре има захабени парцалки или нещо съвсем различно от желаното.

Източник
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Напоследък вече не смея нищо да купувам втора употреба или ползвам услугата на Еконт да пробваш преди да платиш. Иначе не става, още като каже някой, че не желае да видя стоката, преди да я платя и се отказвам директно. Особено пък в датата са се събрали едни келеши, нямам думи, все се мъчат да те прецакат.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

хората са измислили наложен платеж+"отвори преди да платиш"
но до като има балъци, ще има и тарикати
 
Re: От: Измами заливат интернет продавалник

хората са измислили наложен платеж+"отвори преди да платиш"
но до като има балъци, ще има и тарикати

Точно! Винаги използвайте тази опция, а ако продавача е тарикат и Ви е изпратил вместо дини - гъби ще трябва да си плати за да му върнат продукта обратно и след два, три такива опита "бизнеса" му ще залезе.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Докато има телета, ще има и касапи - проблема е че повечето не мислят и на юнашко доверие пък после що така, това е цялостен проблем при 2рата употреба. Мениджмънта на продвалника трябва да действа или го сменя, щом са го сложили там и не опрввадва очаквнаията, с тази реклама по тв-то и с тези изцепки, да не останат яко във фрустрацията
 
Аз на този сайт никога не съм вярвал. Какво да кажа, звънях на един пич за едно HTC, а той най нагло ми каза да ми пратя капаро и след това, като пристигнат парите при него, ще се уговорим за среща, на която да му доплатя и да ми даде телефона. Излезе с аргумента, че имало голям интерес и за да види, че съм сериозен трябвало да дам 20% от сумата, която си беше сериозна. Не много, но да хвърлиш такава сума за нищо, си е идиотщина. Казах му да звънне и на другите кандидати, защото аз бизнес така не правя, пък ако ще Памела Андерсън да му е обещала и кавал след края на сделката. Пожелах му успех и така и не става сделката. От тогава не влизам в този сайт. Мяркам го телевизията и някой друг сайт, на който има негови реклами.

Същата тъпотия се случи с мой близък, който намери оферта за кола в мобилето. Звънна на продавача, срещнаха се, даде му капаро, уж да за документите да ги подготви и не го видя повече. Горкият, завлякоха го с 500 лева. Каза, че вече никога няма да си урежда на такива места сделки. Но след дъжд - качулка. Какво да кажа.

Не знам за Продавалника, но там нещата са яко извън контрол и това реално няма как да се оправи, най-много да слагат рейтинг на хората, с които се търгува и да направят едни силни препоръки и към двете страни: търговец и купувач. И който иска да ги следва. Но измамници има навсякъде, защо да не са и там? :)
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Блинки, То не е трудно да погледнеш по далеко от носа си и да видиш, че западните аналози имат такива изградени сисистеми, и да ги интегрираш - проблема е че са ресурсни, а като им гледам подхода, само печалба гонят в лонг терм не се мисли
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Имам поглед върху системата. Това е най-готиния сайт за измами :) Никаква защита нито на продавача, нито на купувача. Напълно анонимно, няма КЗП, няма закони - дива размяна. Случвало ми се е да ми се обаждат по телефона измамени от търговец в продавалник, открили същия продукт при мен, да ми искат връзка с продавача, защита пред КЗП :shock:
Нямат култура купувачите, търговците пък търсят бързата далавера. Докато не се напарят и едните и другите - ще цъфти и връзва :)
 
Re: От: Измами заливат интернет продавалник

Блинки, То не е трудно да погледнеш по далеко от носа си и да видиш, че западните аналози имат такива изградени сисистеми, и да ги интегрираш - проблема е че са ресурсни, а като им гледам подхода, само печалба гонят в лонг терм не се мисли
За перфектната система точно за справяне с такива убавци е eBay. Там няма такива глупости. Дъниш се веднъж - бан. И за да влезеш пак трябва да си някакъв бесен хакер или да си дарил орган. Много е трудно искам да кажа. Тук нали сме малък трафик, та реално може да е стратегически да няма баннове и подобни. Защото ще останат по-малко хора, които да генерират трафик. :)

тео е отново прав, Докато не се измисли или разработи нещо, все така ще си е. :)

Важно е да го знаят това. :)
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Това е просто един сайт за обяви. Измамници има навсякъде, там са най-много, защото има най-много народ.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Продавам в Продавалник и в Аукро. И двата са под всяка критика - няма никакъв контрол нито над продаващите, нито над купуващите.
За Продавалник:
1. Системата им за рейтинг е като за постове в блог. Никаква функционалност, а още по-малко тежест.
2. Не разбирам от какъв зор искат регистрация, след като няма проверка на данни?!
За Аукро:
1. Пълен смях - вече не са аукцион, но стоките седят 7 дни, след което трябва пак да ги активираш. WTF?! Над 300 артикула въртя всяка седмица, само поради тая недомислица.
2. Все още им седят опциите "Най-добър наддаващ" и подобни глупости.
3. Отново никаква проверка на данни за купувачи
От краткият си опит с тия два сайта мога да кажа, че са адския кошмар. До момента не съм имал 1 безпроблемна поръчка. Последният просто си го изпроси и след като ме остави да вися с доставена в офис стока 1 седмица, а той спря да вдига телефона ме принуди да му препратя поръчката у тях...при баща му. А той не си беше поръчал лубрикант... :wink: и странно как всичко се плати, взе и така 8)
 
От: Измами заливат интернет продавалник

.... и ме принуди да му препратя поръчката у тях...при баща му. А той не си беше поръчал лубрикант... :wink: и странно как всичко се плати, взе и така 8)

Хахахахахах, може пък баща му да си е харесал куклата :lol:

Сега сериозно, има предоволно начини (софтуерни) да се следят купувачите. Не гарантират 100% успеваемост, но пак дават добри резултати. А за продавачите, те могат да се гледат наистина под лупа. И на заслужилите да се раздават вечни банани. Въпрос е на политика на сайта. Явно тези ги интересуват само трафика и стинките за реклама.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Преди 4-5 години каквото съм купувала по такъв начин, все е било читаво. Сега все има някакъв проблем и затова се отказах вече - отивам в магазина и си го купувам ново. Последно правих размяна с един белоградчишки тарикат - изпратих му реплика на айфон, той ми прати една нокия. Еконта имат възможност за бартерна сделка - двамата изпращаме каквото ще пращаме, на другия ден в офисите на еконт оглеждаме стоката едновременно и ако нещо не е по реда си, размяната не се получва и си ти връщат продукта. Загубата е само пощенските разходи. Само че в случая, келеша се размяка, че нямал пари за пощенски разходи, че не знам какво си, нямал втори телефон и така нататък, та използвахме друг вариант - аз изпратих моя, той да го огледа и да изпрати неговия, като изрично служителите да видят, че е точният модел телефон. Та получих телефона, перфектен, нищо му няма, с едно изключение - целия му дисплей беше омазан с някакво лепило. Това не беше проблем, защото и без това бях решила да му сменям панела - купих му за три долара от ибей и сина го смени за пет минути, но не е там работата. При разговорите той каза, че телефона е перфектен на външен вид, всичко му е ок, няма проблем и т.н и затова е отказвал бартерната размяна, защото е мислел, че ще го откажа. Такива дребни мошенници все повече се навъдиха и според мен точно те прецакват цялата електронна търговия на почтените търговци.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Има начини за контрол, но нито един от сайтовете, които споменах не дават признаци за работа в тази насока. И ако Продавалник ме лимитира до 50 обяви, което е поредната простотия, защото мога да си регистрирам N акаунта и пак да кача 500+ артикула, то Аукро дори таксуват за неудобството. Иначе го играят стил еBay с опция "възстанови комисион". Къде бе, батко? Ония ден пича хакнал 2 пъти поръчай и сега чакам да минат 7 дни за да анулирам 1 от поръчките.
Потресен съм, че Продавалник изкочиха с реклама по ТВ. Какво рекламират не разбирам, защото аз не намирам разлика между тях и някой сайт за обяви. Макар да не съм сигурен дали няма да продавам по-добре с обяви...
Не мога да си обясня на какво се дължи популярността им?! Може би на навика на потребителите, защото няма много други разумни причини.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Аз лично винаги съм използвал наложен платеж и "отвори преди да платиш" не само когато съм купувал, но и когато съм продавал. Както аз така и купувачите ми са останали доволни така че не мога да се оплача от нищо. Обаче винаги има хора които знаят че ще ги излъжат или вече ги лъжат обаче вътрешно се убеждават че не е така докато накрая наистина не се опарят и после реват по форумите... с риск сега някой да ме нахрани ще кажа че едно 70-80% от излъганите потребители сами са си виновни.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Аз лично винаги съм използвал наложен платеж и "отвори преди да платиш" не само когато съм купувал, но и когато съм продавал. Както аз така и купувачите ми са останали доволни така че не мога да се оплача от нищо. Обаче винаги има хора които знаят че ще ги излъжат или вече ги лъжат обаче вътрешно се убеждават че не е така докато накрая наистина не се опарят и после реват по форумите... с риск сега някой да ме нахрани ще кажа че едно 70-80% от излъганите потребители сами са си виновни.

Дори и да приемем, че си прав, какво правят такива като мен? Аз нямам сметка да излъжа някой, защото имам намерение и утре да продавам - сложил съм кой е магазина ми, ясни условия по доставка, но какво прави за мен платформата, която предоставя услугата? Каквато и услуга да предлагаш не е ли логично да се пазиш и държиш на името си? Как го правят това от Продавалник, че чак и ТБ реклама блъскат?
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Какъв контрол искате, продавалника е един прост сайт за обяви. Просто много го рекламират къде ли не и се е напълнил с народ. Хората си гледат трафика и си печелят от сайта, въобще не им дреме за продавачи и купувачи - това са си обикновени обяви и всеки се оправя сам.
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Аз лично винаги съм използвал наложен платеж и "отвори преди да платиш" не само когато съм купувал, но и когато съм продавал. Както аз така и купувачите ми са останали доволни така че не мога да се оплача от нищо. Обаче винаги има хора които знаят че ще ги излъжат или вече ги лъжат обаче вътрешно се убеждават че не е така докато накрая наистина не се опарят и после реват по форумите... с риск сега някой да ме нахрани ще кажа че едно 70-80% от излъганите потребители сами са си виновни.

О, малък процент даваш. 95-98% от потребителите са ИДИОТИ. Не знаят какво искат. Не знаят какво поръчват. Не знаят ОТ КОЙ сайт поръчват. Поръчват за да "пробват", не че искат да купят. Мързи ги да се регистрират. Мързи ги да отидат до куриера да си вземат стоката, ама не я искат до врата, щото по-скъпо. Пазаруват от подобни на обсъждания сайт, щото е с 2 лева по-евтино, после горят със 100 лева и интернета, онлайн магазините, бизнеса и фирмите им виновни. За всяко нещо търчат в битивито, МВР, КЗП и почват да дават безумни сведения - "Една приятелка ми каза ... Купих си от фейсбук един продукт... Взех си телефон на старо и не ми дадоха касова бележка...". Отказват поръчки, щото не можело да ги получат в неделя или на 3-ти март или в полунощ. Купуват си дрехи, носят ги, перат ги и след 7 дена искат да ги върнат, щото такъв бил закона... Носено бельо искат да връщат!? WTF?!
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Какъв контрол искате, продавалника е един прост сайт за обяви. Просто много го рекламират къде ли не и се е напълнил с народ. Хората си гледат трафика и си печелят от сайта, въобще не им дреме за продавачи и купувачи - това са си обикновени обяви и всеки се оправя сам.

Не мога да се съглася - колкото по-голям ставаш, толкова повече отговорност имаш. Лошото е, че у нас наблюдавам обратното - колкото по-голям става един бизнес, толкова по-безотговорно е отношението към партньори/клиенти. Може би това се дължи на максимата "Да източим каквото може днес, пък утре пак ще го мислим". Последното ми е от вчера с една госпожа, която буквално е сложила 6 цифрена сума в средата на нищото на едно поле, което ще и носи 4 цифрен приход (доста над 1000лв, преди да ме контрирате :p), но цена за оптична свързаност до там над 20лв и оферта за видео наблюдение над 1000лв за техника и тн са просто абсурдни. Е как да стане?! Та само копането на оптиката до там е 2км, но и тя типично по нашенски бизнесменски тертип има готов отговор : "Ми аз ако хвана 2ма циганина и ще ми излезе без пари"
За такива няма правилен отговор, просто ги пускаш да си чупят главата и сами идват при теб като е станало късно
 
От: Измами заливат интернет продавалник

Голям съм късметлия значи. Поръчвал съм около 10-ина пъти - всичко е тип топ. Опцията виж преди да платиш е задължителна.
Последния месец съм пратил и над 50-60 артикула, всички си ги взеха и платиха.
 

Горе