Историята около Zamunda.net / Zamunda.se

От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

За турското знаме break пише, че е било пуснато по погрешка и в бъдеще ще има други езици също, ама ще са налични от профила не със знаменца.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

За турското знаме break пише, че е било пуснато по погрешка и в бъдеще ще има други езици също, ама ще са налични от профила не със знаменца.

Ето тук вече ми се губи логиката. Дано не мислят да го "изнасят" в чужбина, защото ще започне нещо по-сериозно от нашите дето ги затварят толкова години под ред. Или е за чужденци в БГ. Приятели от Гърция не я виждат. Поне последно това ми казаха.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Аз, ще ви кажа какво е станало.

Цоцко, е подслушвал собствениците, на Замунда, и им е краднал паролите, защото му трябвали още 6 хапартамента. И като знае, че вече няма да може да се завърне в властта да лапа от там е решил да крадне Замунда за да си ги набави. :lol:
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Ти си много ограничен чуек. :beer:
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Ти си много ограничен чуек. :beer:

:D Просто съм Овен, и като си поставя нещо за цел го гоня все едно е на живот и смърт. ;) :beer:

Вече, там ти каквото си прецениш си мисли, не мога да давам наклон на хората. :)
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Успех с целта тогава :roll:
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

^ смех, смех.

Совите не са това което са.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Има логика в думите на "новият собственик". :)
 
Re: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Стига да са ми защитени личните данни(въпреки, че съм с fake :D ) не ме интересува тая цялата драма. Ще продължа да ползвам zamunda.net, ако не намеря нещо, ще проверя в zamunda.se или arenabg. В крайна сметка кой крив и кой прав не е важно, освен ако не си пряко засегнат. Сега и двата "нови" тракера ще засилят поддръжката си и се надявам ще подoбрят функционалността. Конкуренция дет се вика ;]
 
От: Re: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Стига да са ми защитени личните данни(въпреки, че съм с fake :D ) не ме интересува тая цялата драма. Ще продължа да ползвам zamunda.net, ако не намеря нещо, ще проверя в zamunda.se или arenabg. В крайна сметка кой крив и кой прав не е важно, освен ако не си пряко засегнат. Сега и двата "нови" тракера ще засилят поддръжката си и се надявам ще подoбрят функционалността. Конкуренция дет се вика ;]

Така е, особено с бонусите, които дават:

Здравейте, коефицента ви до момента беше отрицателен! Поради лоялността си към нас и заради това, че продължавате да се наслаждавате на любимия си торент сайт Zamunda.NET, ние решихме да направим вашия коефицент положителен!
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

А на тези с положителните , няма ли да ги удвоят :)
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Рейтингът вече няма никакво значение откак въведоха магнитните линкове. При тях не се отчита нищо и не се прави връзка с тракера.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Що се занимавате с душевните терзания на тия селски тарикати дето си мислят че другите ядат доматите с колците

Лъжат като дърти цигани

1-во Замундата не била техна - пък сега им я откраднали

2-ро На ъплоудерите не се плащало - работели на доброволни начала - Преди време пусках тема във форума някой срещу пари да пуска обяви и нямаше много желаещи а да качват нелегално съдържание и да ги влачат по районните и съдилищата имало много доброволни кандидати.

3-то През последните няколко години били сменили екипите с ъплоъдирите няколко пъти - Що ще ги сменяте като са на доброволни начала??? Просто им се е увидело че им дават много пари и са им ги намалили и те са напуснали - на тяхно място са дошли следващите докато не са им ги намалили и на тях и тн.

4-то Сървърите на месец стрували 4000лв викат едните другите повече - не съм специалист ама за какво са им такива сървъри като ужким това е П2П сайт дето съдържанието е на комповете на потребителите дето са го качили и на самият сайт е само един форум и линкове към съответните ресурси. Тоест явно сами си хостват съдържанието и си плащат да им го качват.

5-то Такава фирма не може да работи без държавен чадър който струва скъпо - Потребителите на този форум знаят как за къде по малки неща влачат хората по институции а тях последните години никой не ги закача - сетете се къде снасят.

6-то И едните и другите били работели за хората не за кинтите - А пък до колкото съм чувал не можеш да си направиш регистрация - е като си такъв филантроп що са забранени регистрациите

Така че заебете ги да си се изпотрепат и не им се занимавайте с лъжите
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Що се занимавате с душевните терзания на тия селски тарикати дето си мислят че другите ядат доматите с колците

Лъжат като дърти цигани

1-во Замундата не била техна - пък сега им я откраднали

2-ро На ъплоудерите не се плащало - работели на доброволни начала - Преди време пусках тема във форума някой срещу пари да пуска обяви и нямаше много желаещи а да качват нелегално съдържание и да ги влачат по районните и съдилищата имало много доброволни кандидати.

3-то През последните няколко години били сменили екипите с ъплоъдирите няколко пъти - Що ще ги сменяте като са на доброволни начала??? Просто им се е увидело че им дават много пари и са им ги намалили и те са напуснали - на тяхно място са дошли следващите докато не са им ги намалили и на тях и тн.

4-то Сървърите на месец стрували 4000лв викат едните другите повече - не съм специалист ама за какво са им такива сървъри като ужким това е П2П сайт дето съдържанието е на комповете на потребителите дето са го качили и на самият сайт е само един форум и линкове към съответните ресурси. Тоест явно сами си хостват съдържанието и си плащат да им го качват.

5-то Такава фирма не може да работи без държавен чадър който струва скъпо - Потребителите на този форум знаят как за къде по малки неща влачат хората по институции а тях последните години никой не ги закача - сетете се къде снасят.

6-то И едните и другите били работели за хората не за кинтите - А пък до колкото съм чувал не можеш да си направиш регистрация - е като си такъв филантроп що са забранени регистрациите

Така че заебете ги да си се изпотрепат и не им се занимавайте с лъжите
4-та точка, ако имаш сайт с над 500к дневни посещения дори и да не хостваш файловете пак ще са ти нужни мощни сървъри и мноого трафик. :)
За останалото съм съгласен.

Аз търся едно интервю имаше преди време във вбокса с този павлов, които казваше че няма нищо общо със сайта и веднъж е бил изкарал някаква трицифрена сума и я изпили с екипа и това било.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

4-то Сървърите на месец стрували 4000лв викат едните другите повече - не съм специалист ама за какво са им такива сървъри като ужким това е П2П сайт дето съдържанието е на комповете на потребителите дето са го качили и на самият сайт е само един форум и линкове към съответните ресурси. Тоест явно сами си хостват съдържанието и си плащат да им го качват.

5-то Такава фирма не може да работи без държавен чадър който струва скъпо - Потребителите на този форум знаят как за къде по малки неща влачат хората по институции а тях последните години никой не ги закача - сетете се къде снасят.

Не съм запознат в детайли, но това, което консумира най-много ресурс е тракерът. Разпределят се заявки, отчитат се коефициенти и т.н. Освен това, дори сайтът да беше прост HTML, а той не е, импресиите на ден сигурно са милиони и това си е товар, който изисква няколко сървъра. Колко точно не знам, но 4 000 лв. звучи реално като такса за поддръжка на мощности, обслужващи нещо с мащабите на Замунда.

Фирмата разбира се, че работи с чадър и протекция от държавата, структурите за борба с подобни неща и лично на Я.К. Няма човек, който да не знае, че зад Замунда стоеше Линкос ООД. Някога да е имало акция на качулки срещу тази фирма? Не, но видяхме доста такива срещу тийнове със сайтове, стриймващи клипове от YouTube. Разбира се домейнът беше на името на еквивалента на чуждестранен циганин. По същата схема у нас се прехвърлят фирми със задължения на неграмотници от катуните, които са готови на всичко за 200-300 лв. Само че тук не става въпрос за фалирала фирма със задължения, а за домейн с огромен трафик. Вероятно затова човекът, който го е отмъкнал е избягал зад граница. Въртяли са се такива суми, че сигурно се страхува за живота си.
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Не съм запознат в детайли, но това, което консумира най-много ресурс е тракерът. Разпределят се заявки, отчитат се коефициенти и т.н. Освен това, дори сайтът да беше прост HTML, а той не е, импресиите на ден сигурно са милиони и това си е товар, който изисква няколко сървъра. Колко точно не знам, но 4 000 лв. звучи реално като такса за поддръжка на мощности, обслужващи нещо с мащабите на Замунда.

Напълно вярно, в един торрент сайт най-много консумира тракера особенно ако е пхп базиран, но това е тъмна индия за "неспециалистите" във п2п. Представи си един потребител който сеедва 10 торента, и неговя клиент праща заявки за всеки един от тях през 20-30мин 24/7, сега това го умножи по броя пиъри. От 2-4к е нормална цена за сервър от леасуеб... с такъв трафик..
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Не съм специалист но съм убеден че ако това е реален П2П сайт му е необходим далеч по скромен сървър.

На мой хостинг съм имал сайт за онлайн филми с по около 5000 уникални на ден и не искаше чудеса за да работи ако мултиплицирам по 100 за да станат 500 000 посетителите пак няма да ги докараме до 4000лв хостинг да не говорим че за такъв мащаб се ползват много по добри условия.

100% хора на отговорни длъжности в държавата са били на хранилката - ако искаха да се борят с подобни сайтове могат спокойно да създадат необходимата законова рамка с която да принудят доставчиците на интернет да филтрират сайтовете за които е доказано че разпространяват съдържание без права.

Аз съм с интернет на Върджин и като напиша пиратебей в браузъра и ми излиза служебна страница от Върджин

Virgin Media has received an order from the Courts requiring us to prevent access to this site in order to help protect against copyright infringement.

Така че ако някой искаше да се бори с тези неща а не да получава комисионни отдавна да си е свършил работата
 
От: Домейна Zamunda.net откраднат!!! Използвайте Zamunda.se

Сайта .НЕТ нешо го няма поне през моя доставчик Булстаком
 

Горе