Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Здравейте, сдобих се с една листа с блогове свързани с моята ниша, които са все с висок PR и са do follow. Близо 300, като изключа тези с PR 1-2. Следва да коментирам в тях, но не съм много наясно има ли риск, след последните ъпдейти на Гугъл, като правя линк билдинг единствено в do follow блогове да получа санкция или да стана подозрителна? Каква трябва да е безопасната пропорция do follow - no follow линкове в един и същи ден, а и не само в един и същи ден, и трябва ли да е някаква смесица или мога да въртя само блоговете от тази листа, без това да е проблем. Въпросът също е и за допустимото количество - 100 коментара на ден и примерно 80 да се одобрят безопасно ли е?
 
Според мен гледай да не влизаш в 15-20% nofollow. Разреждай анкорите и давай хубави и дълги коментари. Не си прави труда, ако ще е нещо от рода на "I agree". :)

Това мога да ти кажа. Гледай да седиш под радара. Все пак всичко може да се стри подозрително. ;)
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Благодаря за отговора! Малко съм без практика и не разбрах тези 15-20% трябва да са задължителният минимум no follow линка или да са задължително под 15-20% no follow линка?
 
Re: От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Благодаря за отговора! Малко съм без практика и не разбрах тези 15-20% трябва да са задължителният минимум no follow линка или да са задължително под 15-20% no follow линка?
Максът даже. Да кажем, че 20% е горната граница. ;)

Нещо интересно:

[video=youtube;g37bwBlifnk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g37bwBlifnk[/video]

http://www.seomoz.org/q/is-the-dofollow-vs-nofollow-ratio-important - тук казват, че и двете са натурални и няма проблем ако % е 50 на 50, но според мен е редно да не са повече от dofollow, защото самата идея, че има атрибут nofollow говори само по себе си, че даже и да са "натурални" като "dofollow", те са предвидени от собственика на сайта да не са чак толкова "натурални". Дано да ми разбра идеята тук.
 
От: Re: От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Леле... аз досега прасках само no follow. Мерси!

Максът даже. Да кажем, че 20% е горната граница. ;)

Нещо интересно:

[video=youtube;g37bwBlifnk]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=g37bwBlifnk[/video]

http://www.seomoz.org/q/is-the-dofollow-vs-nofollow-ratio-important - тук казват, че и двете са натурални и няма проблем ако % е 50 на 50, но според мен е редно да не са повече от dofollow, защото самата идея, че има атрибут nofollow говори само по себе си, че даже и да са "натурални" като "dofollow", те са предвидени от собственика на сайта да не са чак толкова "натурални". Дано да ми разбра идеята тук.
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Каква трябва да е безопасната пропорция do follow - no follow линкове в един и същи ден, а и не само в един и същи ден, и трябва ли да е някаква смесица или мога да въртя само блоговете от тази листа, без това да е проблем. Въпросът също е и за допустимото количество - 100 коментара на ден и примерно 80 да се одобрят безопасно ли е?
При гошо безопасното е като времето - трудно се предвижда за повече от седмица.
Когато, където и каквото ми попадне по тематиката на сайта, си слагам връзка. В началото слагах индекса и само една конкретна дума за котва, защото смятах, че трябва да се гради познаваемост. Напоследък чета, че било вредно. Та започнах да слагам за котва много думи, както ми падне в текста на съответното изречение. Не че и преди не съм го правил, но в много малка степен.
Днес открих две неща:
Че съм на първа страница при търсене по две думи. Масово използвани думи.
Че, в същото търсене, преобладават резултати от една тема в бгмама. Една тема със стотици страници. Което съм наблюдавал преди (години), и за което съм писал - много нов текст води до много показване. Никакво сео-мео не е нужно, за да наводниш SERP-а, стига да си осигуриш непрекъснат поток от текст.
Гошо си обича активистите и графоманите - това не се променя от никакви добичета и никакви схеми.

Не е лошо чиляк да иде в кръчмата, да се поомеша с хората и да чуе кой какво мисли. Но по същественото е да се следи какво прави кмета...
 
Последно редактирано:
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Важното е да сменящ анкора на линковете. Използвай, синоними, сменяй числото на думите, и гледай думите да са повече от 15 щом ще постваш в 300 блога. Тези 15 думи, като ги сложиш в 2 числа и с 2 окончания ще ги напрвиш 60. Така ще имаш по-голям шанс да минеш под радара. И друго важно нещо е, гледай да не направиш за някоя нова твоя статия, 100 коментара за 1 ден. Действай умерено, даже бавно и напоително, особено ако сайтът ти е нов.
 
Да, определено смяна на анкори....бих добавил и малко разпръскване на линковете - да не са към хоума. Имаше един пич, който имаше 100 линка към хоума и само 2 към вътрешни и леко го усети един от ъпдейтите. По начина, по който го бе направил, крещеше "правя SEO", а това както разбрахме не е много добра стратегия вече.

Използвай и латиници - както и някакви сбъркани неща, не се знае какво точно ще е перфектно. Но не бутай всичко към хоума, защото няма да изглежда добре на целия фон. ;)
 
От: От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Супер :) , без думи! Последното - да не правя 100 коментара на моя статия за един ден - какво имаш предвид? Като я пусна в моя блог и да я коментирам под различни никове :lol: :lol: и да си слагам линка както съм си вътре в моя сайт ИЛИ да пусна статията в друг сайт някъде и да се явя там да я коментирам с различни никове и да си добавям своя си линк?

Важното е да сменящ анкора на линковете. Използвай, синоними, сменяй числото на думите, и гледай думите да са повече от 15 щом ще постваш в 300 блога. Тези 15 думи, като ги сложиш в 2 числа и с 2 окончания ще ги напрвиш 60. Така ще имаш по-голям шанс да минеш под радара. И друго важно нещо е, гледай да не направиш за някоя нова твоя статия, 100 коментара за 1 ден. Действай умерено, даже бавно и напоително, особено ако сайтът ти е нов.
 
От: От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Това със статиите е голяма тема, но според мен не става за начинаещи като мен. Колкото повече инфо намирам за тях, толкова повече ми се изяснява че няма да стане с просто качване на статии. Трябва да са наистина смислени. За качествена статия, която да ме синдикира получих оферта $0,50 на дума, така че ще си карам засега на 5-10 за статия и остава единствено линк билдинг идеята на статията, в която ще сложа 3-5 линка примерно. Правилно ли разбирам, че за обикновени статии не служат за друго, освен за обикновен линк билдинг?

При гошо безопасното е като времето - трудно се предвижда за повече от седмица.
Когато, където и каквото ми попадне по тематиката на сайта, си слагам връзка. В началото слагах индекса и само една конкретна дума за котва, защото смятах, че трябва да се гради познаваемост. Напоследък чета, че било вредно. Та започнах да слагам за котва много думи, както ми падне в текста на съответното изречение. Не че и преди не съм го правил, но в много малка степен.
Днес открих две неща:
Че съм на първа страница при търсене по две думи. Масово използвани думи.
Че, в същото търсене, преобладават резултати от една тема в бгмама. Една тема със стотици страници. Което съм наблюдавал преди (години), и за което съм писал - много нов текст води до много показване. Никакво сео-мео не е нужно, за да наводниш SERP-а, стига да си осигуриш непрекъснат поток от текст.
Гошо си обича активистите и графоманите - това не се променя от никакви добичета и никакви схеми.

Не е лошо чиляк да иде в кръчмата, да се поомеша с хората и да чуе кой какво мисли. Но по същественото е да се следи какво прави кмета...
 
От: Re: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Това за линк билдинг чрез блог коментиране ли имаш предвид, защото всички връзки са към home page-а? Имам някакъв спомен, че конкретно при блоговете не е хубаво да сочат към вътрешна страница, или всъщност може?

Да, определено смяна на анкори....бих добавил и малко разпръскване на линковете - да не са към хоума. Имаше един пич, който имаше 100 линка към хоума и само 2 към вътрешни и леко го усети един от ъпдейтите. По начина, по който го бе направил, крещеше "правя SEO", а това както разбрахме не е много добра стратегия вече.

Използвай и латиници - както и някакви сбъркани неща, не се знае какво точно ще е перфектно. Но не бутай всичко към хоума, защото няма да изглежда добре на целия фон. ;)
 
От: Re: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Имам някакъв спомен, че конкретно при блоговете не е хубаво да сочат към вътрешна страница, или всъщност може?

Може разбира се. Даже бих казал, че е задължително да си линкваш вътрешните страници при on и off page линк билдинг.
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Благодаря! Малко ще продължа темата с блоговете. Този метод с коментарите е лесен, сравнен с RSS feed, link wheel и други комбинации от техники, ако може да се нарекат така. Ако се ползват единствено коментари /блог, форум, ФБ/ + статии - този метод с коментарите само може ли да класира ключови думи или трябват и другите по-сложни комбинации от техники като това с Tier1,2 и RSS? Има ли някой, който да се е класирал само с това?
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

А как търсите нишови дофолоу блогове за коментари?
Примерно нещо такова
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

На въпроса ти - платих на едно момиче и тя ми ги намери свързани само с моята ниша, но не знам как, вероятно е ползвала подобна техника, но при всички положения това, което пусна, обезсмисля абонамент за пакетите на Анджела Е. Това, което мисля, че тя е направила, но отново не знам, защото не съм си инсталирала същото и може да са глупости, е с плъгините за Мозила браузер, НО няма как да знам, мога попитам ако има нещо по-особено ще ти пиша. За плъгините на Мозила знам, че като се инсталират и после показват при търсене в SERP-a PR на сайта и дали е do follow също. Всъщност тази техника, която си дал + инсталиране на плъгини в Мозила ще дадат точно този резултат, за който попита. Просто ще си отбереш от СЕРП-а само тези сайтове, които отговарят на желания ПР и фоллоу, а да са нишови може да се избере с добавена ключова дума в този трик, който пусна.
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Това за линк билдинг чрез блог коментиране ли имаш предвид, защото всички връзки са към home page-а? Имам някакъв спомен, че конкретно при блоговете не е хубаво да сочат към вътрешна страница, или всъщност може?
По принцип говоря за всякакви. Не ги разграничавам, освен по качество. Но не говорим за това. В момента ги разграничаваме на no follow и do follow, нали? Защо да не може. На мен пък ще ми е странно всичко, ама абсолютно всичко да бухаш към хоума.
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Ориентирах се, очевидно съм влязла яко във филма с ъпдейтите на Гугъл, а и най-вече от незнание.
 
От: От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Супер :) , без думи! Последното - да не правя 100 коментара на моя статия за един ден - какво имаш предвид? Като я пусна в моя блог и да я коментирам под различни никове :lol: :lol: и да си слагам линка както съм си вътре в моя сайт ИЛИ да пусна статията в друг сайт някъде и да се явя там да я коментирам с различни никове и да си добавям своя си линк?

Явно ти е не си разбрал какво имам пре вдид. Става въпрос да не пуснеш нов астатия (особено, ако ти е нов блога) и да бързаш да отидеш в 100 други блога да пишеш коментари с линк към нея. Ако ти е нов блога, не е хубаво и да я наблискаш за 30 минути в 100 социалки. Мисля, че сега трябв да съм го обяснил пределно ясно. Ако блогът ти е поне на година и има вече накакъв линк билдинг може да си пускаш в социалките на воля, но все пак внимавай да не прекалиш. Има случай, които са взимали наказание заявно неоарханични линкове при прекомерно постване на линкове след пингеина.
 
От: Каква трябва да е пропорцията do follow - no follow линкове?

Честито, имам продажба. Не е първата, но е първа откакто правя линк билдинг. Доколко линк билдинга повлия не знам, но май най-вече от онсайт оптимизация. Клиентката е задала long tail keyword, така както стана и с предишна случайна продажба преди да пусна сайта и от не знам къде сайта с ранк 18000000 в Алекса се е озовал в СЕРП-а. Страхотно е!
 

Горе