Какво ни готвят в Косово?

kovak

Well-Known Member
Видеокадри, публикувани в социалните мрежи, показват момента, в който протест на сърбите в Северно Косово ескалира в сблъсъци между демонстрантите и косовските сили на НАТО (КФОР).
Според Вучич вината за тях е на Албан Курти! Онзи пък твърди, че сърбите сами се бунтуват. Аз лично мисля, че и аз бих се бунтувал, ако просто ми назначат някой кмет, а не го избирам!
А, въпроса ми е защо КФОР пази косовските власти, нали са суверенна държава? Няма ли полиция? Аз лично не съм запознат, просто питам!
Интересна е и реакцията на сръбският тенисист Новак Джокович, който написа на камера след победата си в първия кръг на „Ролан Гарос“ : „Косово е сърцето на Сърбия, спрете насилието“.
дж.jpg
А в интервю пред сръбски медии, цитирам:
„Може би ще бъда наказан, но чувствах отговорност да дам подкрепа. Аз не съм политик и нямам намерение да влизам в политически дебати“, каза Джокович, докато говореше бавно, но емоционално пред сръбските медии. „Тази тема е много чувствителна… Като сърбин всичко, което се случва в Косово, ме наранява много“.

„Това е най-малкото, което можех да направя. Чувствам отговорността като публична личност – няма значение в коя сфера – да давам подкрепа… Особено като син на мъж, роден в Косово, изпитвам нужда да дам подкрепата си на тях и на Сърбия. Не знам какво носи бъдещето за сръбския народ и за Косово, но е необходимо да покажем подкрепа и да демонстрираме единство в такива ситуации“, каза Джокович.

Та, какво се случва? Случайно или не на границата ни готвят ли ни нова сблъсък както Русия-Украйна?
 
Косово колко време е било в границите на сърбия, че го имат за свое?
 
Косово колко време е било в границите на сърбия, че го имат за свое?
А, не е ли тяхно?
 
В момента явно че не е.
Прав си, но тук не стигаме ли до една точка на спор, който водихме с теб в друга тема? За Крим?
Защото според международното право границите на всички държави след 1945г. са неприкосновени!
Опс, още един парадокс, ако следваме международното прави държави като Косово, Украйна, Македония, Тайван, Босна и Херцеговина и т.н. и т.н. да не ги изреждам не трябва да съществуват, нали?
Така, че чие е Косово?
 
Сравняваш ябълки с круши.
Показвам част от нарушенията на т.нар. международно право. Пък ти го сравнявай и като портокал с мандарина, които също са толкова близки!
 
Интересно защо само русофилите виждат проблем в Косово а в Крим не.
 
Интересно защо само русофилите виждат проблем в Косово а в Крим не.
Мисля, че вече ти казах, че даже не харесвам Русия! Виждам проблем като цяло във всичко което е против международното право! Вие американофилите, защото очевидно ти си евроатлантик в което няма лошо! Но когато почнеш да прощаваш на едни в името на демокрацията и да осъждаш други в името на същото вече праволинейното говорене става диктатура! Не може Косово да се определя като самостоятелна, в предвид че е била част от Сърбия, а Крим да е украински въпреки законен референдум!
 
Или за Абхазия и Южна Осетия...
По същия начин защо САЩ нахлу в Ирак? Не съществуващи химически оръжия, които още не са доказани! Какво САЩ диреше майка си във Виетнам? Как САЩ и Русия си поделиха Корея? Да не почвам и Южна Америка или Африка!
 
По същия начин защо САЩ нахлу в Ирак? Не съществуващи химически оръжия, които още не са доказани! Какво САЩ диреше майка си във Виетнам? Как САЩ и Русия си поделиха Корея? Да не почвам и Южна Америка или Африка!
Кажи за обеднения уран в Сърбия и как "се раждат с малформации" и да направиш голям шлем.
 
Кажи за обеднения уран в Сърбия и как "се раждат с малформации" и да направиш голям шлем.
...няма смисъл, в друга тема показа колко ти е капацитета ;)
 
А тема за Украйна и русия? Май забрави за нея?
Не съм, и къде видя да величая Русия и Путин? Просто съм обективен!
 
170 на 14 поста за Политика и по темата на форума.
Пример как раздела е безсмислен.
 
Кажи за обеднения уран в Сърбия и как "се раждат с малформации" и да направиш голям шлем.
Ти добре ли си, бе?? Силно се изкушавам да те нарека боклук, ама айде, ще се въздържа.

За разлика от мнимите ''изнасилвания'' в наци-ланд от страна на руснаците, използването на обеднен уран в Сърбия срещу цивилни е доказан и неоспорим факт. Американците дори не го крият.
 

Горе