Какво пропускаме

Kortes

Active Member
Конспиративна теория

Не знам дали само на мен ми се струва, че нещо пропускаме.
От няколко години се случват доста неща, като: вируса, войната, а в момента фалират банки в САЩ. Имам чувството, че нещо се променя в световния ред или ще се променя и ние го изпускаме. Да не би да е изкуствен интелект или друго. Дори не може да се избере правителство, яко човъркат от КГБ и ЦРУ настойват хората един срещу друг, делят ни като зелка с нож. А доколкото виждам, никой няма желание да се обединява, щото имаш виновен наготово.
И докато се дъвчем в фекалиите, май нещо изпискаме. Някой има ли идея какво е то?

п. с. Моля пишещите в темата за войната да не пишат тука щото ме е гнус от тех.
Има само Род и Родина, другото е политика.
 
айде още един.... ма повръшай бе да ти е гадно
 
Един (1бр.) пропуснал нещо, което говорим ежедневно и пуска тема, използвайки множествено число.

За да не изпускаш и (коригирано) пропускаш, следи поне темата за ваксините. Там сме дали достатъчно източници и мнения на хора, по-умни от всички нас, които обясняват нещата.

Пропуските се коригират с информираност, а не с арогантност и погнуса.

п.с. Честно, човек - кой от всички потребители на форума очакваш да дойде и да ти запълни информационните дупки? Блинки? Има да почакаш.

Айде всичко хубаво, ще гледам да не пиша повече тук. Просто много се издразних, въпреки че не знам кого конкретно визираш. Като цяло не се прави така.
 
Един (1бр.) пропуснал нещо, което говорим ежедневно и пуска тема, използвайки множествено число.

За да не изпускаш и (коригирано) пропускаш, следи поне темата за ваксините. Там сме дали достатъчно източници и мнения на хора, по-умни от всички нас, които обясняват нещата.

Пропуските се коригират с информираност, а не с арогантност и погнуса.

п.с. Честно, човек - кой от всички потребители на форума очакваш да дойде и да ти запълни информационните дупки? Блинки? Има да почакаш.

Айде всичко хубаво, ще гледам да не пиша повече тук. Просто много се издразних, въпреки че не знам кого конкретно визираш. Като цяло не се прави така.
Нанди напротив... пиши тук да му е гадно на Кортес ... нали му се гади от нас .... ей сега ще привикам всички останали от темата за Усрайна... @fast_and_the_curious @Sky @contra @chokoev @deffnews @partytime
 
За да не изпускаш и (коригирано) пропускаш, следи поне темата за ваксините. Там сме дали достатъчно източници и мнения на хора, по-умни от всички нас, които обясняват нещата.
Нямаше нужда, Нанди, изчервих се. Но все пак ти благодаря.
 
Кортес, ми те тия, дето не пишат в темата за войната, има може би по-голяма вероятност да са пропуснали това, което пропускаме, отколкото пишещите там.

(Може пропуснатото да е чип, но не съм твърде сведущ по въпроса. @ Leverage, мисля е компетентен.)
 
 
Never ascribe to malice that which is adequately explained by incompetence.

Важи и за трите изброени събития.
 
Кортес, ми те тия, дето не пишат в темата за войната, има може би по-голяма вероятност да са пропуснали това, което пропускаме, отколкото пишещите там.

(Може пропуснатото да е чип, но не съм твърде сведущ по въпроса. @ Leverage, мисля е компетентен.)
В началото идеята ми беше да отворя тема, за това - Как да подобрим живота в България или Как да си оправим страната или Как България да преуспее в новия световен ред и т. н. но бях сигурен, че никой няма да пише в темата. Защото няма да има какво да каже или защото не му плащат да казва нещо угодно за страната си, ако я приема за такава.
Гнус ме е от чуждопоклоници, независимо какви са.
Ще ми се, тука да се пише повече, за това на къде верви света реално (без пропагандата) и как България може да оцелее и напредва в тази среда.
Извинявам се, че темата ще бъде скучна и съм наясно че народа не му пука за друго освен да се спасява по своему.
 
В началото идеята ми беше да отворя тема, за това - Как да подобрим живота в България или Как да си оправим страната или Как България да преуспее в новия световен ред и т. н. но бях сигурен, че никой няма да пише в темата. Защото няма да има какво да каже или защото не му плащат да казва нещо угодно за страната си, ако я приема за такава.
Е що никой няма да пише?! Ти виж само в оная теама "Възраждане на българските села" (май така се казваше), или дори в тази новата за вестник Възродено село (така ли беше), колко писане се изписа, пък тук, разширено за цяла България, кой знае колко идеи ще потекат. Особено в тия времена, когато, притиснати (засега основно психически) от обстоятелствата и неяснотата за бъдещето, която носят, сигурно всеки има поне по няколко идеи за "Как да подобрим живота в България или Как да си оправим страната или Как България да преуспее в новия световен ред и т. н.".

Въпросът е, че някои отхвърлят (като теория на конспирацията, например) идеята, че изобщо се осъществява и/или предстои такава радикална глобална трансформация в нов световен ред, а мненията на останалите са разделени в поне две (но са повече) отделни разбирания за тоя ред. Така че, първо няма единство в разбирането за същността на този ред, за да има различни мнения как да преуспее България в (точно) него. То и аз нямам.

"Светът се разделя на Изток и Запад", нали нещо такова е основното усещане? (Поне доколкото съм разбрал от прочетеното.) И двете основни мнения са, че:
1. Е добре да се придържаме към Западът, люлка и носител на технологичен и човешки прогрес, който ще прогресира (докато Изтокът е обратното и ще се влошава)
2. Първото е западна/американска пропаганда, а е вярно обратното.

И къде е най-доброто място на България в тая схема? Ама тя не е ясна каква е самата схема, така че..

"Най-доброто е да бъдем с/към тези, които са по-добре и ще прогресират."
Или най-добре да пазим възможно най-голям неутралитет и да развиваме... Какво?
Обаче това към кой да бъдем никога нито е решавано, нито ще бъде решавано от "избирателите", а си се действа от "специалната класа" прислужници на интереси по "горните етажи на властта".

Схемата е бая сложна, изобщо за разискване, да не говорим за решаване.

Гнус ме е от чуждопоклоници, независимо какви са.
Ще ми се, тука да се пише повече, за това на къде верви света реално (без пропагандата) и как България може да оцелее и напредва в тази среда.
Извинявам се, че темата ще бъде скучна и съм наясно че народа не му пука за друго освен да се спасява по своему.
Няма да е скучна, обаче пак се връщам на: как всъщност върви реално света?
Едни са убедени, че се случва грандиозен прогрес и предстои още по-голям. Други (например аз) мислят обратното.

Примерно, както споменаваш: изкуствен интелект. Ето, пуснаха най-тъпата "умна" невронна мрежа и цел свет откачи. ИИ-то изглежда като твърд елемент в развитието на нещата. На Запад и на Изток. (Не само Китай, но и Русия точно преди седмици прие разпоредби за внедряването на ИИ във всички сфери и това едно от най-важните неща за бъдещето, според президента. Въпреки, че убедено се твърди, че 1."Русия е изостанала" и 2. "Русия е против дневния ред на WEF", който да речем изразява най-добре, най-сбрано идеите за "технологичен прогрес". Напротив - 100% в дневния ред "на прогнилия Запад" е, поне в относно това.)

Значи, българските ИТ-та да се развиват в тая сфера, следвайки европейските стандарти, разпоредби, развития? Това, примерно, ще донесе ли развитие на България? Накъде отива този нов ред? (Това бездруго ще го видим/усетим и да нещем.) Или "източният път", и там обещанието за бъдещето е същото. (Те сега ще кажат, Атакър и др., че "авторитарните общества има опасност да злоупотребят с технологичния напредък, докато за демократичния свят опасността е минимална".)

Аз не знам какво искаш да кажеш с "Имам чувството, че нещо се променя в световния ред или ще се променя и ние го изпускаме. Да не би да е изкуствен интелект или друго." Не знам какъв смисъл влагаш.

__
Но (ужкем) няма да е скучна темата де. Идеи много. Сега ще ги видим какво ще кажат, ще хвърлям по едно око на разговора. :)
 
В началото идеята ми беше да отворя тема, за това - Как да подобрим живота в България или Как да си оправим страната или Как България да преуспее в новия световен ред и т. н. но бях сигурен, че никой няма да пише в темата. Защото няма да има какво да каже или защото не му плащат да казва нещо угодно за страната си, ако я приема за такава.
Гнус ме е от чуждопоклоници, независимо какви са.
Ще ми се, тука да се пише повече, за това на къде верви света реално (без пропагандата) и как България може да оцелее и напредва в тази среда.
Извинявам се, че темата ще бъде скучна и съм наясно че народа не му пука за друго освен да се спасява по своему.
ти всъщбост си един идеалист който няма хал хабер какво се случва в България и , че държавата е най голямата мафия!
Може би живееш в един свят който няма нищо общо с действителността.

 
ти всъщбост си един идеалист който няма хал хабер какво се случва в България и , че държавата е най голямата мафия!
Може би живееш в един свят който няма нищо общо с действителността.




Обаче това към кой да бъдем никога нито е решавано, нито ще бъде решавано от "избирателите", а си се действа от "специалната класа" прислужници на интереси по "горните етажи на властта".

 
Нямаше нужда, Нанди, изчервих се. Но все пак ти благодаря.

337556284_968910361135590_1496838037436987181_n.jpg
 
в момента сращ правят преврат в израел, които досега бяха имунизирани, ама от сращ не те е гнус!

глобо-хомо мачка глобо-шломо!
 
Когато въпросът е твърде общ, като "какво пропускаме" или "как да се оправят нещата", то винаги в крайна сметка това води до безполезна политика. Защото и да се отговори файда никаква. Ето затова стартирах инициативата за издаването на "вестник Възродено село" (която пуснах и като тема) може да е много полезно нещо. Чрез вестника ще се опитвам първо да декларирам пред много хора, че искам да помогне в съживяването на селата и при това, без в началото да им насаждам какво как трябва да се прави в техните собствени села. След това може да питам за конкретни примерни проекти и да очаквам по-нататък да получа напълно реалистичен отговор дали има съгласие и може би могат да се получат нещата или обратно, че с подобен вид предложения си губя времето.

Ако предложенията за които говоря по-горе ги бях пуснал тук във форума, то някой може да отговори. Обикновено ако казаното съвпадне с моето мнение, то ще го възприема, което не е правилно, защото и аз мога да греша. Така да се каже мнението на всеки отделен човек за теми, които не са свързани с него няма стойност и не води до нещо смислено. Да може да получиш като отговори самата истина, но може и да получиш твърде добре манипулирана лъжа, която иначе също изглежда като самата истина.
 
Всичко е за да не разберем, че сме македонци
Шегата настрана. Закво ти е да разбираш ?Ю
Конспиративните теории са вредни за психиката.
Виж нандито вече хич я няма.
Кажи кво бачкаш да ти кажа за изкуствения интелект
 
Последно редактирано:
Искаше ми се да се заформи разговор около глобаните промени и новости в световен мащаб. Ако е възможно и да се осведомяваме и обединяваме в някакъв смисъл в това да се оцелява качественно, а не само оцеляване в тези времена където и мозъците на обществото не знаят какво става. Само идиотите в форума са наясно и бълват качественна информация в двете най-активни теми.
Ще ми се хората да са по обединени, да са по осведомени във форум като този. Но осведомени от качествени източници, не от Тик ток.
В Гърция стачкуват, стачкуват и по другите държави. Питах един учен човек (щото едвам завърших средно, коз за злорадите), защо аджаба тука няма протести, вика защото няма синдикати да обединяват хората. Е добре викам, ако аз изляза на протест с още двама и тримата протестираме срещу нещо си. Вика на другия ден ще получиш щателна проверка на бизнесите си и най-вероятно ще те смачкат. Впрочем, същият този умен челяк, който уважавам в съвсем началото на войната в Украйна ме шашна с прогнозата, че руската мечка ще загуби. Да и на мен ми се стори стори невероятно, като се има в предвид ресурса с който разполага Русия, но когато ми го каже ерудиран човек с тонове прочетени книги се замисляш, щеш нещеш.
То се превърна малко в съчинение, ама трябва да пиша, щото харесвам форума, иска ми се поства качествен контент, базиран на реални факти, не кати Абб-то - чул с ушите си Ердоган да казва нещо си, ама само той щото сутрин става изпод юргана му. Ами бате няма как да чета и слушам или други дето си измислят само и само - не знам защо.? Просто нема нужда да лъжем, изгуби ме тогава.
Изгубиха ме и другите дето им се връзват на акъла, хайде малко логика. И Русия и Америка и Англия са империи, при това силни и мощни, приехме ли го. Прихме го.
Според вас имат ли нужда от подкрепата на напърдяни русофили, американофили или англофили от най-бедната и корумпирана, да не кажа неуредена държава в уж развита Европа. Ами май нямат. Ако тия "чуждо фили" имаха разсъдък, щеха ресурса който ползват в развитието на "популярните" теми щяха да го ползват в теми за развитието собствената си страна. А това не са глупави хора, когато намирам малко време ги чета и това са интелигентни хора, които имат ресурс но за съжаление го ползват за възхваление или унижение на други нации, хора или вервания.
Същото го правят и пред блоковете, правят го и по селата в кръчмите.
Впрочем бръчет, ако четеш това онова с вестника за селата няма да стане, роден съм на село познавам лично 10 к селяни. Пробвай друг вариант, по скоро ютюб видеа или поне иди някъде на село за месец два ще ти се избистри идеята.
Преди да се върнем към съществената тема, да спомена и за чиповете дето се страхувате о тех. Ами америката няма нужда да те чипира физически за да те контролира. Ако ползваш смартфон, телевизор или соц. мрежа ти пуска подходящо съдържание да те манипулира или следи къде си. Още през 70-те щом са виждали от спътника дали руския войник си е измил зъбите, смятай днес. Не е за вярване, но са създали профил на всеки един, който ползва социална мрежа, който дори може да разбере, че дадена булка е бременна преди самата нея, е за какво говорим. Като се предостави подходящо съдържаное на индивида, може да го манипулират съвсем лесно без нуждата от чипове и тем подобни измишльотини. Абе американците си десйстват тихо и подмолно.

Да си дойдем на темата, за глобалната политика и икономика. Гледам европейците си теглят парите от банките. Не вярвам да е заради ниските лихви, по скоро е страх от фалита на американските банки, който може де са прехвърли в Европа или заради инфлацията, вкарват ги в по ликвидни активи.

п. с. Ако съм обидил някой, нека го приеме насърце и помисли колко е полезен на околните. От тия патриоти, дето си изфърлят боклуците от прозореца на колата ме е гнус. И не се чувствам човека да ви учи на родолюбие, а малко да се замислите.
 
Последно редактирано:
Лелее, що стана бре, тоя Кортес като запали.. Сложи кубинките бате и сгази сички фили наред.

И накрая кво? Даже и по един чип нямало да има. :(

Поне тва да беше.. Поне нещо. По една ваксина поне?
Нема... :(
-
Иначе за развитието на България съм съгласен. И аз съм им казвал, лично съм им казвал да направят нещо вместо да ми се лензят по форумите. Ама те..

Имам даже идея, обаче те са некакви голямото доброутро: единия завършил курс по статистика в една от най-големите социологически агенции у нас, дето всичките са инсталирани от Център за развитие на демокрацията и прочие (Контрата това, русофила); другата като земе да пердаши, да ниже едни сложни подредени изречение все едно сме във философско-литературен форум (тая Нандито). И ме респектират, свия се и не смея да си кажа идеята. А не е лоша.

Не знам дали да.. Да я кажа ли? Ше я кажа, добре:

Взимаме и цялата държава се чипираме. Защо? Защото то тъй или иначе ше трябва до 2030-та, и като ги изпреварим всички - ше зяпнат, ше им спечелим уважението, ше надойдат милярдери - за експериментчета едно-друго, да пробват как става дефакто тоя IoE, Интернета на Всичко - и ше дръпнем яко.

Ще сме първи, а не последни както винаги.

Богати и щастливи съв светло бъдеще и гордо вдигнати глави (с чип).
 

Горе