Какво пропускаме

Ако съм обидил някой, нека го приеме насърце и помисли колко е полезен на околните.
Значи да се знае:

Не съм обидил някой, щото го смятам за безполезен за околните, а обратно - щом съм го обидил, това автоматично го прави безполезен.

Я, да пробвам и аз: Кортес, ходи се гръмни! Това автоматично те прави безполезен. :)

От тия патриоти, дето си изфърлят боклуците от прозореца на колата ме е гнус.
Това също заслужава внимание. Може ли имена на патриотите-мърлячи? Или приемаме по дефолт, че всеки, който се заяви като патриот, фърля хартийки от банички и фасове от колата?

И мен ме е гнус, ма не знаех, че са патриоти, техната мамица мърлява...

Кортес, на батко ти етерИум можеш само да му се помолиш да ти ги разясни нещата, та да не изпускаш нищо и да не се чудиш по форумите кво става. ;)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Всичко е за да не разберем, че сме македонци
Шегата настрана. Закво ти е да разбираш ?Ю
Конспиративните теории са вредни за психиката.
Виж нандито вече хич я няма.
Кажи кво бачкаш да ти кажа за изкуствения интелект
Тук е, не я ли виждаш? Да не би да е изкуствен интелект?
Значи ето сега може да предположим, че етериума е пуснал тази тема за да отговаря сам на себе си, той като разследващ форумен... журналист? може би се разследва сам и иска да разбере кой всъщност е самият той?
Какво, ще кажеш за тази странна теория? Все пак не е по-странна от други странни неща :)
 
Дори да пропуснеш нещо, daffnews ще ти върне времето назад.
Но замислял ли си се, че просто заради принципа, според който ако нещо не е доказано, в случая не е доказано, че имаме/нямаме такава опция, остава минимум 0,00000000000000000000000000~1% вероятност.

Няма ли да е гадно, ако имаме такава възможност, но не знаем за нея, а дори и да знаем, не знаем как да я употребим?
 
Няма ли да е гадно, ако имаме такава възможност, но не знаем за нея, а дори и да знаем, не знаем как да я употребим?
Има някаква вероятност да имаш мозък, но май не знаеш за какво се използва :D
 
Има някаква вероятност да имаш мозък, но май не знаеш за какво се използва :D
Някои го ползват за тролене, други за профит, трети за трети работи. Ти как ползваш твоя?
 
Хем писах изрично, тия дето са писали в темата за войната да не пишат. Пак писаха. Това впрочем е доста показателно.
 
Конспиративна теория

Не знам дали само на мен ми се струва, че нещо пропускаме.

От няколко години се случват доста неща, като: вируса, войната, а в момента фалират банки в САЩ. Имам чувството, че нещо се променя в световния ред или ще се променя и ние го изпускаме. Да не би да е изкуствен интелект или друго. Дори не може да се избере правителство, яко човъркат от КГБ и ЦРУ настойват хората един срещу друг, делят ни като зелка с нож. А доколкото виждам, никой няма желание да се обединява, щото имаш виновен наготово.
И докато се дъвчем в фекалиите, май нещо изпискаме. Някой има ли идея какво е то?

п. с. Моля пишещите в темата за войната да не пишат тука щото ме е гнус от тех.
Има само Род и Родина, другото е политика.
Това, което пропускаме според мен е, че света сам по себе си се променя. От имперско-парламентарно управляван се видоизменя в олигархо-корпоративен. Все повече се вижда как политиците изпълняват нареждания не от масите хора, които ги избираме а от малка част олигарси, които им пълнят чекмеджета и джобове. За това и това разделение, защото още Юлий Цезар го е казал: РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ. Днес тези олигарси владеят медии, владеят фармацевтиката, банките и университетите. Изхода от това в световен план е само един, но няма да е приятен за никого...

П.П. Дано от мен не те е гнус!
 
Това, което пропускаме според мен е, че света сам по себе си се променя. От имперско-парламентарно управляван се видоизменя в олигархо-корпоративен. Все повече се вижда как политиците изпълняват нареждания не от масите хора, които ги избираме а от малка част олигарси, които им пълнят чекмеджета и джобове. За това и това разделение, защото още Юлий Цезар го е казал: РАЗДЕЛЯЙ И ВЛАДЕЙ. Днес тези олигарси владеят медии, владеят фармацевтиката, банките и университетите. Изхода от това в световен план е само един, но няма да е приятен за никого...

П.П. Дано от мен не те е гнус!
Първо за това от какво ме е гнус, че много се хващат за това.
Гнус ме е:
- от тия дето са сложили знамето на задното стъкло на колата, а в същото време изхвърлят торбички с боклуци през прозореца.
- пишат тука неща които нямат общо с реалността, нямат факти да ги защитят. С една дума, за да защитят дадена тяхна кауза, прибягват до лъжи и когато ги хванеш в крачка мълчат като п...и и продължават все едно нищо не е било.
- тия дето обвиняват държавата за това, че са неуспешни. Не правят разлика между държава, правителство и отделни управляващи. Просто им е по-лесно да обвинят някого и да го напсуват, свикнали са някой друг да им е виновен, като в никакъв случай не приемат да увеличат КПД-то си. Безполезни са за себе си и околните.
Ето с такива неща не мога да се примиря.
Темата за това определена прослойка да управлява, по принцип е нормално да е така. Защото тази прослойка има власт, нормалния човек няма власт, ще има когато са обединени. А ще са обединени когато не позволяват да ги делят на леви, десни, граждани, селяни, дори левскари и цскари.
Доста пъти в чужбина в обществения транспорт съм виждал, млади стари с книги в ръка. Хората четат. В България, по скоро не, защото той знае всичко, няма нужда да чете. Когато четеш, се образоваш, вдигаш си нивото. Създава се един вид по-осъзнато общество, което не вижда държавата като враг, тя не е такава.
Управлението на една държава се извършва от политици, хора зад тях и външни фактори. Най-важни са силите зад политиците (дълбока държава), а те са част от обществото.
Народа иска да управлява и да се случват нещата, така както иска отделния индивид. Но не иска да се обединява със себеподобните и му е по-лесно да търси причина за това отвън, a тя се корени в него.
Разбира се, че нещата ще се решават от група олигарси, те са хората с пари и власт. И по добре, не бих искал съдбата ми да се решава от бай Кольо, който иска да затвори обрат ите в затвора и да върже лева към рублата защото му липсват младините от комунизма.
Как се променя света - ами променя се, че се дигитализира с бясна скорост. Много по-лесно се манипулират и следят масите. Технологиите позволяват много прецизно да се правят тези процеси, а и да се предвижда бъдещето. Ние обикновенните хора е все по трудно да запазим човешкото у себе си. Трудно е да пазим здравето и психиката си.
За финал само ми се искаше, повече да се споделя кой как се оправя и да се обменя опит как се оцелява качественно в така променящата се среда.
 
 
Няма никаква конспирация. Тече процес на тотална глобализцяи на света с цел контрол. Монопол върху ресурсите, водя, харан и т.н. Рсуя и Китай са на единя полюс, амерканците са на другия с техните марионетки от ЕС ( това вклщчва Шибеландия).

Имаме малко опции тоест само две.

Тоталното подгъзване което е сега и се развива. Или опит за откъсване от зависимостите на ЕС и всеки друг голям брат в период за 10 години. Период достатъчен за стабилизиране на икономиката, селско стопанство и армия. С подходящи политици може да се превърнем в локална сила контролираща тази част на Балканите извличаща полза от местоположението си чрез съюзи с подходящи партньори при наши условия а не под заплаха от НАТО или ЕС рестрикции.
 
Няма никаква конспирация. Тече процес на тотална глобализцяи на света с цел контрол. Монопол върху ресурсите, водя, харан и т.н. Рсуя и Китай са на единя полюс, амерканците са на другия с техните марионетки от ЕС ( това вклщчва Шибеландия).

Имаме малко опции тоест само две.

Тоталното подгъзване което е сега и се развива. Или опит за откъсване от зависимостите на ЕС и всеки друг голям брат в период за 10 години. Период достатъчен за стабилизиране на икономиката, селско стопанство и армия. С подходящи политици може да се превърнем в локална сила контролираща тази част на Балканите извличаща полза от местоположението си чрез съюзи с подходящи партньори при наши условия а не под заплаха от НАТО или ЕС рестрикции.
Няма как да стане, иначе звучи хубаво. Ще ни смачкат точно за 10 минути. Тоест, ще ни подарят сащ-ска демокрация, хвърлена от самолети. ;)
 
Няма как да стане, иначе звучи хубаво. Ще ни смачкат точно за 10 минути. Тоест, ще ни подарят сащ-ска демокрация, хвърлена от самолети. ;)
Ами не няма да ни смачкат. Това е процес и стига да има кой да се наеме да го осъществи може да ни гарантира безопасност.
 
Ами не няма да ни смачкат. Това е процес и стига да има кой да се наеме да го осъществи може да ни гарантира безопасност.
Наивен си.

Как го виждаш да стане - гео стратегическа територия да бъде суверенна? Тоест, не под прякото и безапелационно командване на сащ? Ще ни сринат със земята точно на следващия ден. Нямай и капка съмнение. Тука не става дума за желание, смелост и патриотизъм. Просто е невъзможно една плюнка да се опъва на голямата локва.
 
Наивен си.

Как го виждаш да стане - гео стратегическа територия да бъде суверенна? Тоест, не под прякото и безапелационно командване на сащ? Ще ни сринат със земята точно на следващия ден. Нямай и капка съмнение. Тука не става дума за желание, смелост и патриотизъм. Просто е невъзможно една плюнка да се опъва на голямата локва.
НАТО ни пази!
 
Пропускаме това, че животът си минава и има неща, които не могат да бъдат върнати назад. Времето не може да бъде върнато.
Съжаленията, разкаянията, нищо няма да промени миналото.
Понякога минутите такат като часове, а годините преминават като минути.
 
Наивен си.

Как го виждаш да стане - гео стратегическа територия да бъде суверенна? Тоест, не под прякото и безапелационно командване на сащ? Ще ни сринат със земята точно на следващия ден. Нямай и капка съмнение. Тука не става дума за желание, смелост и патриотизъм. Просто е невъзможно една плюнка да се опъва на голямата локва.
Идеята е когато се обяви въпросният суверенитет да сме достатчъно силни, че колкото им се иска да ни спретнат преврат да не им е рентабилно. За това казвам процеса е дълъг мин 10 години, но напълно достатъчни за да се пресъгради Шибеландия отново в България.

През тези 10 години времето тртябва да се изполва за изграждане на модерна армия + наборна таква разбира се мин 6-9 месеца за всяка пикаеща права гражданска еденица и момичеата също военно или мед. обучение.

Израел е прекрасен пример за военизиране на населението. Като всеки преминал военна служба получава граждански бенефити или стипендии за образование. Не виждам там някой да мяучи че казармата им спира живота и развитието.

Както се вижда против казармата са мамините синчета с меки кунки ( не педали имам предвид наистина меки ръчички) дето воюват на конзолите или в хардуера и получават тендовагинит на палеца на всеки 3 месеца...
 
 
 

Горе