Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

От: От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

P.S. Кирил и Методий не са българи и не са създали българската писменост.
Напротив, българи са. Истинските им имена са Църхо и Страхота, а глаголицата също е българска писменост.
 
От: От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

P.S. Кирил и Методий не са българи и не са създали българската писменост. Това е направено от техните ученици, които са били българи. Ако искаш да си поговорим по въпроса, отвори нова тема и ще ти обясня с какво са ме захранвали в училище.



А няма нужда да ми обясняваш, питай чичо гошо защо

БРАТЯТА КИРИЛ И МЕТОДИЙ, СА БЪЛГАРИ ОТ РОДОСЛОВИЕТО НА БРАТА НА АСПАРУХ, КУБАР И СА ВНУЦИ НА БЪЛГАРСКИЯТ КАН САБИН /764-765/.

ЕЗИКЪТ НА СВЕЩЕНИТЕ ПИСАНИЯ, ИЗПОЛЗВАН ЗА СВЕЩЕНОСЛУЖЕНИЕ В ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ СЛАВЯНСКИ СТРАНИ Е БЪЛГАРСКИ И ИМЕННО ТОЗИ ЕЗИК, ВЪПЛАТЕН В ХРИСТИЯНСКАТА ВЯРА, Е ОБЕДИНИЛ ТЕЗИ СТРАНИ В СЛАВЯНСКА ОБЩНОСТ .

Българската глаголица е свещенна за нас, защото за нейна основа служи най-древната азбука в света-българският "куниг". Преди създаването на българската азбука глаголица и кирилица, древните българи са имали своя писменост - куниг, а писмените знаци се наричали кунн.

В Шумер и Акад думата "кунуку" означавала "надпис" или "царски надпис". Писмеността си българите са пренесли от Централна Азия в Европа .

В произведението "За буквите" Черноризец Храбър отбелязва, че българското рунно писмо е служело и за гадаене. Създавайки новата българска азбука, Кирил и Методий и техните ученици използват древните български знаци --куни (известни още като руни) : А, Б, В, О, Х, М, Е, Ш, Щ, Ц, Ж, Ъ, Ь, Ю, Ч, К, Т, голям юс, малък юс, - или по-голямата част от азбуката.

PS

Сори за офтопика в офтопика, отворете нова тема
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Днес - ще пийнем вино, разбира се!
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Никога не съм го считал това за празник..
Може би само за повод, да се напием.. ама тъй като е вторник.. няма да се и порка :lol: (не можем да станем утре, по задължения)

Ще празнуваме семейно и това е.. Кротко и кратко.. :)

П.С. проспах си целия ден :(
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

ще се охарча :(
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

:D Наздраве на зарязващити с домашна ракийка и трушийка! :D
 
От: Какво ще правите утре на 14-ти Февруари?

Naздраве на всички, аз така се зарязах тука пред камината че по късно ще се черпим със сънчо :D
 

Горе