Как да го направя тоя редирект?

white_pawn

Well-Known Member
Здравейте,

Значи имам около 3000 линка, които са във формат domain.com/viewtopic,p,3985.html, които обаче трябва да пренасоча към страници с имена тип domain.com/viewtopic.php?t=1392
Проблема е, че нямам какво да "взема" от първия линк. Как да ги обходя предварително и да направя списък кое накъде води?

В смисъл, ако domain.com/viewtopic,p,3985.html водеше към domain.com/viewtopic.php?t=3985 става, но при мен p,3985.html води към t=1392. При този вариант единственото за което се сещам е въпросния списък и после и в .htaccess кое накъде да отива.

Въпрос 2. Проблем ли ще са толкова много 301 редиректа в .htaccess?

Или да извадя един списък само с входящите връзки към сайта, които водят към страници с адреси тип domain.com/viewtopic,p,3985.html и само тях пренасоча, останалите оставям и чакам бота да ги индексира(евентуално) наново с новите адреси.
 
не, phpbb2 от далечната 2006 -> phpbb3.1
Имаше и някакви модерни за тогава SEO URL, ама бяха към 200-300 линка и там съвпат /име-на тема-3456.html със viewtpoic-3456 и горе-долу лесно ги нагласих.
Тия горните също са индексирани от търсачката и сега ги вади в Search Console като 404 и ме дразнят.

Не предполагах, че ще е такъв зор, иначе да бях го прехвърлил към SMF още в началото :)
На всичкото отгоре си купих и тема за 3.1. То пък взе, че и наскоро излезе 3.2, а лайното девелопер се покри. Пък има ~600 продажби само на въпросния темплейт. И се чувствам маалко прецакан, та се заинатих. Тъкмо почна да индексира новия sitemap и сега тепърва да почвам да го местя на SMF вече ще е прекалено. За това и искам да ги изчистя тия работи, да си е със стандартните адреси, да е без никакви модове допълнителни, уж за да е по лесен за ъпдейт. Но се оказа, че общо взето тоя phpbb не е работа да се занимаваш. Чудих се по принцип за IPBoard, но форум с 2-3 мнения седмично никога няма да си ги избие и се отказах.
 
не, phpbb2 от далечната 2006 -> phpbb3.1
Имаше и някакви модерни за тогава SEO URL, ама бяха към 200-300 линка и там съвпат /име-на тема-3456.html със viewtpoic-3456 и горе-долу лесно ги нагласих.
Тия горните също са индексирани от търсачката и сега ги вади в Search Console като 404 и ме дразнят.

Не предполагах, че ще е такъв зор, иначе да бях го прехвърлил към SMF още в началото :)
На всичкото отгоре си купих и тема за 3.1. То пък взе, че и наскоро излезе 3.2, а лайното девелопер се покри. Пък има ~600 продажби само на въпросния темплейт. И се чувствам маалко прецакан, та се заинатих. Тъкмо почна да индексира новия sitemap и сега тепърва да почвам да го местя на SMF вече ще е прекалено. За това и искам да ги изчистя тия работи, да си е със стандартните адреси, да е без никакви модове допълнителни, уж за да е по лесен за ъпдейт. Но се оказа, че общо взето тоя phpbb не е работа да се занимаваш. Чудих се по принцип за IPBoard, но форум с 2-3 мнения седмично никога няма да си ги избие и се отказах.
Голям боклук е, няма спор.
Но защо след миграцията ти ги е записало с други ид-та? Нещо си объркал според мен.
 
Здравейте,

Значи имам около 3000 линка, които са във формат domain.com/viewtopic,p,3985.html, които обаче трябва да пренасоча към страници с имена тип domain.com/viewtopic.php?t=1392.
Нещо се бъркаш май?
формат domain.com/viewtopic,p,3985.html по скоро трябва да води към: формат domain.com/viewtopic.php?p=3985
 
3000 реда в htaccess си е наказание за time to first bite, особено на сървър с по-бавни дискове, или ограничения в iops-ите
 
Нещо се бъркаш май?
формат domain.com/viewtopic,p,3985.html по скоро трябва да води към: формат domain.com/viewtopic.php?p=3985

Да прав си. Така насочва правилно. Не знам 3.1 или е от темата, но ги показва самите постове като /viewtopic.php?t=1722#p389 и реших, че трябва и да знам в коя точно тема е поста. Макар p=3985 да отваря само страницата, без да те кара до самото мнение както t=1720#p389, но не е фатално.

3000 реда в htaccess си е наказание за time to first bite, особено на сървър с по-бавни дискове, или ограничения в iops-ите

Да, разбирам. Сега вече не е проблем, но ще го имам предвид по принцип.

Благодаря и на двамата!
 
Да ти пратя една тема за 3.2?

Благодаря, но има ли смисъл? Темите като цяло не са скъпи, просто ме хвана яд на тоя кавал как се изнесе . Дори решилите да не качват до 3.2 остават без съпорт. За какъв чеп им е тая опция в envato дето са позволили на разработчиците да я предлагат - extended support, след като за две минути може да си изтриеш профила. Ще изчакам още малко, ако не се появи, съм си харесал това. Малко шарено, ама... :D

Иначе реално има ли разлика м/у 3.1 и 3.2?
 
Последно редактирано:
Колко е най-големия .htaccess файл на който си попадал?
Над 100к реда. Потребителя беше изброил 100к мрежи, които да не му даостъпват сайта. TTFB-то беше умопомрачително
 
Благодаря, но има ли смисъл? Темите като цяло не са скъпи, просто ме хвана яд на тоя кавал как се изнесе . Дори решилите да не качват до 3.2 остават без съпорт. За какъв чеп им е тая опция в envato дето са позволили на разработчиците да я предлагат - extended support, след като за две минути може да си изтриеш профила. Ще изчакам още малко, ако не се появи, съм си харесал това. Малко шарено, ама... :D

Иначе реално има ли разлика м/у 3.1 и 3.2?
Най-малкото вече поддържа РНР 7.
Всичко чети тук:
https://www.phpbb.com/about/launch/
 

Горе