Как да развия сайта си за анкети?

jinzo7

New Member
Създадох сайт за анкети по обществено важни въпроси. Аз съм програмист и нямам знания по предприемачество.

Сайтът е https://anketi.bg.
Ето и няколко анкети:

Вече има почти 3000 хиляди човека, които са гласували.

Бих искал да го развия професионално, а не просто като хоби.

Приветствам всякакви идеи, предпложения и критики.

Благодаря!
 
  1. Дизайн някакъв да се измисли/направи.
  2. SEO поне минимално да има.
  3. OpenGraph тагове, та да изглежда добре като се шерва.
  4. Във връзка с горното - хубаво е всяка анкета да има картинка, ако ще и автоматично генерирана.
  5. Анкетите да са embeddable.
 
  1. Дизайн някакъв да се измисли/направи.
  2. SEO поне минимално да има.
  3. OpenGraph тагове, та да изглежда добре като се шерва.
  4. Във връзка с горното - хубаво е всяка анкета да има картинка, ако ще и автоматично генерирана.
  5. Анкетите да са embeddable.
Благодаря за отговора. Като изключим дизайна, всичко друго е така. Ембедването в момента няма информация как се използва, но има такава функция. SEO ми е малко куцо, ама на този етап няма смисъл от повече. В крайна сметка това не отговаря много, много как да го развия, защото дори и да променя тези неща няма да има повече трафик. По-скоро ме интересува как да достигна до повече хора, какъв бизнес модел мога да интегрирам и как да намеря инвестиция.
 
  • За да има трафик, първо трябва самият сайт да е интересен/полезен по някакъв начин + да е приятен и лесен за ползване.
  • Трафикът ще дойде основно по 2 канала - шерване и ембедване.
  • SEO: най-малкото ще искаш да излизаш в резултатите за "създай анкета" и тем подобни. Разбирам че да го направиш целия сайт на Джаваскрипт е удобно, ама основата му е добре да е server-rendered. Да речем Next ако няма желание за други технологии.
  • Бизнес моделът на тоя етап е само един: реклами.
  • Инвестиция: тук имаше наскоро тема с оферта за инвестиране в проекти.
 
Аз тука не виждам и сео-то с какво ще му помогне, по-добре да развие приложение, с което да се гласува по определени въпроси на дадени събития с ограничено време за действие (софтуер) и резултати в реално време.
А за вграждането в информационни сайтове и др, те почти винаги ще си ползват техни анкети по ред причини.
 
SEO ще помогне, защото съм търсил доста често статистики на даден въпрос и искам да видя какво мислят хората или какъв е общото мнение по дадена тема.

Сайтът определено трябва да разчита на потребителите си. Да го споделят и да стига до повече хора. А анкетите интересни и с доста актуални теми. ;)
 
@contra е написал с какво трябва да се почне.
Не случайно и е сложил според мен и първа точка дизайна, трагедия е а му трябва съвсем малко работа.

Приложение да се прави е абсурд, кой ще ти тегли апп за да гласува в анкета...

Ембедването въобще не е за подценяване, примерно във форуми като този.
 
Благодаря на всички за отговорите.

Относно SEO-то не мисля, че ми трябва на този етап. Тези, които ще търсят анкета в гугъл и ще попаднат на моя сайт от там са малцина. От друга страна страницата на създаването на анкети е индексирана от гугъл и нито 1 човек не е влезнал от там за месеци.
Сайтът в момента е направен на чист reactj, тоест SPA и индексирането на отделни анкети е невъзможно. Няма смисъл да го пренаписвам на nextjs само за да мога да индексирам анкетите. Поне на този етап.
От гледна точка на дизайна съм говорил с хора, които разбират и казват, че първо не е толкова зле, а второ не е важно да е най-добрият дизайн, а по-скоро самата функционалност да е полезна, стига човек да може да се оправи. Ако имате конкретни критики към дизайна, моля споделете, за да помисля как да ги оправя.
OG таговете също работят, но работят най-добре, ако анкетата се споделя чрез таба "Сподели", тъй като е SPA. Това е малък до среден проблем.

Aко някой е вещ в това какво се случва, което вълнува хората, моля създавайте анкети.
ОБАЧЕ когато някой създаде анкета, тя не става веднага годна за гласуване. Админът трябва да я публикува. За жалост не може без това, защото на никой не пречи да създава глупости на килограм. Играх го това вече.
Засега има горе-долу изграден шаблон за създаването анкетата:
-трябва да задават така въпроса, че да извлекат мнението на хората за това не какво мислят, че ще стане, а какво искат да стане. Лоша анкета - "Смятате ли че България ще влезе в Шенген", добра анкета - "Смятате ли, че България трябва да влезе в Шенген"
-не трябва да задава посока във въпроса, тоест трябва да е неутрално зададена. Лоша анкета и не неутрална - "Смятате ли България не трябва да влезе в Шенген(да/не/не знам)", добра анкета и не неутрална - "Смятате ли, че България трябва да влезе в Шенген(да/не/не знам)", добра анкета, неутрална, но без чар - "България в Шенген(по-конкретни опции)"

Иначе това което научих е, че има около 3000 хиляди гласа и те са дошли покрай това, че аз съм споделял анкетите. Тоест споделянето наистина е най-важният елемент в момента.

Отново благодаря за отговорите на всички и дано нещо ви хрумне покрай това, което добавих.
 
Демек, идеален си е сайтът :)
Просто си търсеше извинение да изпляскаш линка в нова тема.
 
Демек, идеален си е сайтът :)
Просто си търсеше извинение да изпляскаш линка в нова тема.
Не беше това идеята. Просто повечето от това, което казахте съм го чопкал вече и търся нещо, което не мога да се сетя сам.

Иначе как може да се ембедне във форума? Нещо не ми се получи, а вкарах "ембедване" под "Сподели" във всяка анкета.

Като цяло най-вече ме интересуват идеи за бизнес модели и с инвестициите как седят нещата. Все пак сме в предприемач.ком

Като изключим дизайна, кое не ти харесва в сайта?
 
bahti pi4a, пита за съвети и после спори с теб :D

Ми ок е сайта, ние тука само си пишем. Твоя човек с дизайна питай следващия път не занимавай целия форум.
 
С какво си по-добър от https://strawpoll.com/
нима там не ги е страх, че някой ще напише анкета за глупости?
това да чакаш мякой да я одобри ще го доубие твоя сайт.
Strawpoll има съвсем различна идея. Идеята на анкети.бг е да има анкети по обществено важните въпроси, които касаят българина и обединяват и показват общественото мнение. Има търсачка и можеш да търсиш анкетите, които те вълнуват.
Strawpoll в момента е като анкетите на гугъл г/д. Ползвам го като сме група хора и се чудим къде и кога да се съберем.

Преди няколко години във Фейсбук страницата на ГЕРБ бяха направили анкета "Бойко или Радев". За няколко часа бяха гласували 35к хора с 80% за Радев. Изтриха я няколко часа по-късно.
Има доказателство в ютуб.
Така ми хрумна идеята за сайта.

В момента само в групи на Фейсбук можеш да създаваш анкета. Така резулатите губят обективност в повечето случаи. Анкети.бг решава точно този проблем.
 
  • Sad
Реакции: Sky
Споредмен трябва да направиш така, че сайта ти да достигне до хора от различни сфери на интереси, социално положение и т.н.
Особено до хора, които рядко ползват интеренет или го ползват предимно за стрийминг и подобни неща.
Зависи къде го рекламираш по какъвто и да е начин.
За мен рекламата по масмедии, най-вече телевизия е най-мощната реклама за нашите ширини. И логично след това е ФБ.

Ако съдя по-оформлнението на сайта ти, наистина си програмист, но това е доста постен и неатрактивен дизайн и ще привлечеш интереса предимно на такива хора, и следователно резултатите ще бъдат изкривени.

Мога да ти дам пример с дадена анкета, по някоя телевизия. Накрая четат резултатите, но това са резултатите от аудиторията на тази телевизия, от самото предаване, времевия пояс и др.
Например ако се зададе един и същи въпрос в различни телевизии в различни предавания, в различни часови пояси ще се получат различни резултати.
 
Директен съвет. Ако можеш да си го позволиш пускаш няколко флаш натравчиви реклами по популярните телевизии. Обаче му дай малко цвят на този сайт, щото наистина няма да можеш да привлечеш масова публика с този дизайн.
Друг вариант е да си уредиш участие, може да е репортажче, друго пак в някоя телевизия.

Не знам дали си чувал за сайта с един милион (май бяха) пиксела. Каквито и легенди да се носят истината е, че този сайт добива популярност за кратко и експлозивно след като правят репортаж за него точно по телевизия.
Интернет е изключително раздробено място.

По-добър съвет от това да се рекламирашп под някаква форма по национална телевизия не мога да ти дам.
 
По-добър съвет от това да се рекламирашп под някаква форма по национална телевизия не мога да ти дам.
... плюс билбордове по всички главни и второстепенни пътни артерии.
 
И трябва да разкараш тая простотия:

Акаунтите и гласовете създадени чрез vpn ще бъдат изтрити!
 
... плюс билбордове по всички главни и второстепенни пътни артерии.
Да бе, варианти има, радиата също имат сериозна аудитория. Както и дребни неща, като запалки и други такива.
Обаче звука е много силен фактор.
Някаква 15-секундна реклама със звук, който да даде контраст и визуално нещо, кеото да ти "избие очите", примерно нещо жълто на черно.
И да не искат, да не харесват и т.н. много хора ще ги погъделичка да видят за какво става въпрос.
Обаче влизат и виждат един много добре технически сайт, но визулно доста постен. Те няма да разберат, че е добре направен, ще видят дизайна.
 

Горе