Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

painnn

New Member
Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле? Сайта ми е narutobg.info . Като напиша в гоогле нещо за Наруто, дори под-домейни са преди мен. Как мога да го направя да се индексира по-нагоре? Бях чел, че трябва беклинкове и mod rewrite. Имам си представа от backlinks и се надявам скоро да имам. Ако може някакво инфо за mod rewrite, как се инсталира и някакви други идеи.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Не знам защо толкова много го хвалите този mod rewrite. Има толкова алтернативни начини. Аз например добавям допълнителна GET променлива в url-то на всяка страница без главната, която съдържа заглавието на конкретния материал. Иначе до преди 2-3 години с размени на линкове лесно се вдигаше класирането на сайт, но нещо Google е орязал тези възможности и в момента най-бързо се преуспява с прословутите забранени купени линкове.
Ще кажете, че с нормални линкове получени заради качеството на сайта ви също може да успеете. Да, ама не. Обикновенно линкове до вашия сайт или са в скрити теми (т.е. неидексируеми за Google) или са с nofollow атрибут.

Ето няколко съвета (стандартни):
Почни submit по директории. Може да почнеш с тази листа. Листата има два недостатъка:
1. Предвидена е за сайове на английски
2. Някои от линковете не бачкат
Българските директории са сравнително малко. Ето тук можеш да намериш български директории, а и не само.

Тематиката, с която си се захванал, няма много потенциална аудитория в България (а сайтът ти е български). Да, това аниме е популярно, но предимно в чужбина. В България наскоро навлиза заради ми*ерните Jetix, които пробутват боклучавата си версия и обикновенно който се занимава с Naruto болшинството го свързва точно с Jetix-кия боклук.
Друг недостатък е огромната конкуренция в тази посока, дори в България, част от която съм и аз. Не мисля, че имаш шансове, но всяка нова конкуренция е интересно явление, така че ти пожелавам успех.

П.П.:
Ако искаш по добро класиране като за начало трябва да поправиш следните неща:
1. На картинките си добавяй width, height и alt атрибути
2. Оптимизирай заглавието така че в него да се съдържат думи и фрази съдържащи се в текста на конкретната страница. Тук оптимизацията ти е много лоша в момента. Малко по-добре си по отношение на description-а, но проблемите там са сходни.
 
Последно редактирано:
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Благодаря много. А искам да попитам, Google за колко време обикновенно подновява информацията за даден сайт. Защото преди титла на страницата ми беше Наруто Портал, а аз е смених на Наруто БГ и някои от индексираните линкове в google са все още със стрария титле .
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

PR3 страниците обикновенно по 1-2 пъти на ден. За тези без ранк, особено ако са по-вътрешни, може да чакаш и със седмици.

Желателно е всяка страница да си има уникално заглавие. Това най-лесно се прави като създадеш негови две части:
1. Константна част (пример: Наруто БГ)
2. Променлива част - Най-добре да е заглавието на конкретния материал
Ето ти го крайния вид:
Константна_част - Променлива_част
По този метод имаш различни заглавия, които същевременно са и подобни, което до колкото знам Google го води релевантност (адекватност).
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Значи аз ще има да си почакам. :( Някакви други идеи ?
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Да, знам този проблем, но ще трябва да качвам сезоните в някой филе хостинг, защото повечето сайтове забраняват взимането на линковете ...
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Е, то нормално е да забраняват директните линкове. Все пак е смешно да инвестираш в сървър и добра свързаност, а същевременно да храниш конкуренцията на аванта. Не може да плащаш в един ресторант и вместо харана да ти дават само прибори за хранене и да те препращат в съседен ресторант.
 
От: От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Ето няколко съвета (стандартни):
Почни submit по директории.

Възможно най-лошия съвет му даде. Един нов сайт не се почва с кофти линкове, а с качествени и тематични такива.

Един digg събмит ще му индексира сайта безпроблемно.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

А може ли малко информация за този digg събмит ? За сайта digg.com ли се има предвид или ?
 
Последно редактирано:
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

А може ли малко информация за този digg събмит ? За сайта digg.com ли се има предвид или ?

Точно така
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Ами дали е добре, защото моя сайт е на български, а сайта е английски ?
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Става въпрос за това, че Гугъл ще ти захапе сайта ти бързо. Иначе няма да ти помгоне особено за класирането.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Е, хайде де, хора.

Май пропуснахте едно дребно нещо в он-пейджа. На painnn го бях казвал, но той не смее нещо да го приложи.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Да не става дума за подреждането на линковете. Ако да, може ли да дадеш малко информация, че си нямам ни най-малка представа.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

За нов сайт рецептата за бързо индексиране.
Събмитваш в :
1.tyxo.bg
2.bgtop.net
3.lubimi.com
До 1-2 часа си индексиран от Google.
Имам случаи и по-бързо - до 1 час.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

brad1985, топикстартър'а е нов както на форума така и в сео.
С темата "индексира по-нагоре", и, особено, от 1то съобщение става ясно, че не става дума за индексация.
Става дума за серп'а.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Сега, както си разглеждах уебмастер тоола, забелязах че имам страшно много HTTP грешки. Проверих почти всички извадени грешки, но всички се отваряха. Направи ми впечетление, че повечето са от форума, и най-вече от постовете в него. Сигурен съм, че не е от robots.txt, защото засега не съм слагал този файл.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Значи съм се подвел за въпроса, сори.
Тогава отговарям така :
Сложи си клипчета на тема Naruto с линк към youtube.
Който иска да се чуди за отговора ми.
 
От: Как сайта ми да се индексира по-нагоре в Гоогле?

Ами аз имам едно клипче взето от youtube(кода всмисъл), но това как ще помогне? А инече някакви страници от сайта излизат на 2ра страница, но ми е чудно защо не е линк към главната страница ами към форума и contact.php ...
 

Горе