Как се оптимизира за jabse?

тео

Well-Known Member
Някой има ли идея? Много харесвам проекта и от време на време си проверявам позициите там, но въобще не мога да му хвана логиката. Как да се накара бота да иде по-често? Как да се излезе напред в резултатите?
Някой има ли представа какви са тия статистики в класацията им? Тъкмо да ги разбера и се променят необяснимо...:)
Благодарен съм на всякакво мнение и насока.
 
От: Как се оптимизира за jabse?

Имат си SEO инструмент за наблюдение на сайт. Мисля че голяма част от резултатите се модерират ръчно, а не чрез бота (паяк в случая). Иначе проекта и на мен много ми харесва, но за подобен проект е нужна голяма инвестиция за да пробие, а по мои наблюдения само един човек го подържа и се опитва да го задържи на ниво през всичките тези години.
 
От: Как се оптимизира за jabse?

"Ръчно" звучи доста обезкуражително и смущаващо за цялата идея... Мерси за линка, ще разгледам.
 
Re: От: Как се оптимизира за jabse?

"Ръчно" звучи доста обезкуражително и смущаващо за цялата идея... Мерси за линка, ще разгледам.
Не само звучи обезкуражително и смущаващо, но и изостанало и нееволюирало. Имал съм трафик от там. Незначителен, защото не вярвам това да е сред най-предпочитаните търсачки или сайт каталози (по визията му), в БГ или където и да е. Ето какво ми изкарва за тях Алекстата:

jabse.png


Не мисля, че е кой знае колко заслужаващо си преживяване оптимизирането за jabse. Но не е за пропускане и трафик от там. Те на кой са? Но не са зле направени. Дано успеят и малко в реклама да налеят, че да започнат да се борят с големите, като Google, Dir и други сайтове, играещи навигатори в бг интернет пространството. ;)
 
От: Как се оптимизира за jabse?

Всякакви въпрости относно работата на jabse може да ги отправяте към колегата plamensl
Jabse e негов проект, той е много печен и съм сигурен, че ще получите отговор.
Посещава другя форум и може да се пусне тема в която той да отговори.
 
И аз го знам, човека е много готин. А дали ще може да направи и едно представяне към Webmaster-ите тук своята търсачка? Ще се радвам да се свърже с някой от нас, тъй като това е може би 2рия или 3тия въпрос за тази търсачка. Може и в тази тема да даде своето мнение. Ще се радвам да даде повече светлина в няколко общности за това как работи, как се оптимизира и всичко, около търсачката jabse.

От доста време е на пазара и предполагам му върви добре. На мен лично ми е попадал доста в полезрението, но съм имал малко трафик от там и за това не знам как да се спечели повече, както и има ли смисъл.
 
От: Как се оптимизира за jabse?

Проекта е добре замислен, единствено според мен му липсва по - добър дизайн и популяризиране на проекта за да се ползва по - често и от повече потребители.
Наистина едно подробно ревю за търсачката и всичко около сайта ще е добро
 
От: Как се оптимизира за jabse?

Здравейте,
Казвам се Пламен Славов и съм автор на Jabse.
Ще се опитам да отговоря на въпросите в тази тема.

Jabse поддържа robots.txt, но игнорира директиви за честота на индексиране :jabsepropaganda.com/?p=88
Честотата се определя от Jabse PR и варира от веднъж на 2 седмици за URL с висок PR до около 1 година за нисък PR.

Няма ръчно подреждане на резултати - всичко е резултат от работа на паяка. Нямам време и желание за ръчен преглед на сайтове.

Общият трафик на Jabse е 3-4000 уникални / ден . Малко но от сърце :)

Тежестта на дадено URL се определя от тези фактори :
Брой и качество на входящите линкове
Бонус за собствен домейн
Бонус за възраст на домейна
Бонус за главно урл на сайт
Бонус за трафик/ранк на сайта (Алекса)
Бонус за възраст на URL в индекса на Jabse
Отрицателно влияние на висока честота на неуспешни индексирания
Ограничение за максимален брой входящи линкове от IP

За тежестта текста в документа най-важни са <title> , domain, url, текст от anchor на входящи линкове ( от документи с висок PR )
Домейнът се разбива на думи и се взима и варианта на български ( кирилица )

Ами общо взето е това.

Ще се радвам да отговоря на уточняващи въпроси.

jabse.com
 
От: Как се оптимизира за jabse?

Здравей, много се радвам, че се включваш в темата.

Вълнуват ме следните въпроси. Какви са значенията на стойностите на Page Rating 2 и Page Rating? И какви са максимумите им. Влияе ли локацията на сървърите на позициите на сайтовете? Имам едни съмнения, че с много линкове от нискокачествени български сайтове се вдигат позиции, дали е така? Показателят "Линкове в документа" брои вътрешните или всички линкове и какво влияние има?

Проектът е прекрасен, поздрави и успехи!
 
От: Как се оптимизира за jabse?

PageRating2 е логаритмичната версия на PageRating. Минах към него, защото числа от вида 1.607e-9 са трудни за сравняване.
0<= PageRating <= 6.211e+0
0<= PageRating2 <= 100
Тук можете да видите ПР2 за основните страници : jabse.com/top1000000/

Локацията не влияе.

Линкове в документа са всички линкове. Тежестта, която линкът предава е обратнопропорционална на обшия брой линкове.

Много линкове от нискокачествени български сайтове се вдигат позиции - да, така е.


Поздрави Пламен / Jabse.com
 

Горе